Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tour de Pologne Amatorów


JC

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
Moja szosówka wisi w garazu bo polscy kierowcy mnie przerazają wiec tylko off-road ... a szkoda bo jazda szosowa jest super.

a nie chcesz w takim razie jej sprzedać?:) u mnie terenów górskich z małym ruchem drogowym sporo.. wczoraj zmieniłem opony w moim mtb na bardziej szosowe i klepie km przed TdPA właśnie bo startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Byłem, przejechałem, dałem rade i na mecie byłem bardzo szczęśliwy. Tak w krótkich słowach można opisać mój debiut w TdPA w Bukowinie Tatrzańskiej.

A było to tak... Rano w sobotę 14/07/2012 stawiłem się w Termach w Bukowinie po odbiór numeru i kilku gadżetów dla każdego uczestnika (koszulka pamiątkowa, voucher na termy, baton i żel energetyczny). Numer 259 :smile: Następnie udałem sie do Zakopanego, troszke pochodzić po górach, a po południu obejrzeć V Etap TdP RAabka - Zakopane. I poźniej do pensjonatu odpocząć przed debiutem w TdPA :smile:

No i nastał 15/07/2012 wyjazd o godzinie 8 z Niedzicy Zamek do Bukowiny Tatrzańskiej na start. Oczywiście było już dużo dróg pozamykanych przez policje i straż graniczną, więc z parkingu na start było jakies 2 km, ale w tym czasie mała rozgrzewka. Gdy już dojechałem pod Termy okolo 9.30 było już mnóstwo kolarzy. Ja na góralu... Tak sobie pomyślałem... Dam rade na tym góralu czy nie bardzo... Wszyscy na kolarkach, a górali wypatrzyłem raptem z 30 sztuk. A startujących wszystkich uczestników było ponad 1100.

I zaczeło sie wszsycy razem podjeżdzamy pod Termy na start, na następnie start honorowy i podjeżdzamy pod rondo w Bukowinie a następnie bardzo ostry zjazd do Poronina, gdzie zatrzymujemy sie i szukujemy sie do "prawdziwego" startu. Jeszcze czekamy aż przejedzie pociąg, w tym czasie policja blokuje Zakopianke i po chwili strzał i START!!!

Z 300m Zakopianka, a poźniej pierwszy, a zarazem bardzo ostry podjazd pod Ząb. Na tym podjeździe na 12km miałem pierwszy kryzys, no ale byli ludzie, którzy dopingowali i kibicowali wiec jakoś dałem rade. Poźniej kilka ostrych zjazdów , troche płasko, trochę lekko pod górke, troche płasko, a poźniej wypatrywanie gdzie ten słynny Gliczarów :smile: No i w koncu ukazał sie wielki podjazd. Przełożyłem na najmniejsze tryby i jechałem, tzn czołgałem sie pod góre. Patrze przedemna, wszyscy prowadza szosówki, patrze w dół to samo, a ja na moim góralu jade. Ale ujeachalem jeszcze z 50 metrów i stanęłem. Przeszedłem największe nachylenie i znowu wskoczełem na górala i jakoś udało sie dojechać pod Gliczarów. A następnie kilka ostrych zjazdów i końcówka 4km do metu pod górę. Dwa kilometry przejechałem jeszcze dobrze a poźniej już sie zaczął drugi kryzys. Myślałem że juz nie dam rady, a do mety 2km... Jeszcze ludzie dopingujący mowią żeby kręcic bo za 10 minut zamykają trase... Wiec ostatkami sił jakoś dałem rade i zmieścilem sie w czasie. A na mecie byłem dumny z siebie ze dałem rade :smile:

Z tego wyscigu nie da sie zapomnieć mnóstwo wspaniałych kibiców w wieku od 2 do 80lat stojących w każdej wiosce i ich wspaniały doping i wspomaganie. Najbardziej zapamiętam babcie która przyczała do każdego, kto podjechał pod którąś tam kolejną górkę: "GRATULACYJE" , "GRATULACYJE" :smile:

Nie można też zapomnieć o wielkiej rozbierzności predkości jakie sie uzyskiwało podaczas tego wyścigu. Na podjazdach predkość ta byla okolo 6-7 km/h , a na zjazdach moja max predkośc to 69,8 km/h!

Ogólnie wspaniałe przeżycie i polecam to każdemu, a na następny rok to szykuję sie do startu ale juz na rowerze szosowym :happy:

PS. I jeszcze bym zapomniał o medalu na mecie a na nim napisz: "DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
a nie chcesz w takim razie jej sprzedać?:) u mnie terenów górskich z małym ruchem drogowym sporo.. wczoraj zmieniłem opony w moim mtb na bardziej szosowe i klepie km przed TdPA właśnie bo startuje.

Też mam szosówkę - to mój trzeci rower, ale nie z kolei, tylko jednocześnie. I w sumie mi nie jest niezbędny, jakby ktoś chciał kupić, może bym sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...