Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Terminy i najmiejsza ilość osób na stokach 2013


Czizes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się wybrać na narcioszki w Polskę na początku 2013 (przełom grudzień-styczeń, np. cały pierwszy tydzień stycznia) i moje pytanie brzmi: gdzie (na jakiej stacji) jest najmniejsza ilość ludzi w takich terminach? Nie jestem zaawansowanym "rider'em", więc chciałbym pominąć jak na razie "czarne trasy" o stopniu zaawansowanym. Chciałbym też by stoki były doświetlone i dośnieżane. Jak na razie z Polskich stacji biorę pod uwagę Białkę i Dwie Doliny (bo są dobrze dostosowane, oświetlone, zróżnicowane i w miarę długie). W zeszłym roku byłem w Małym Cichym (super opcja, polecam wynajęcie kwater w ostatnim domku położonym na stoku w jego najwyższym punkcie od podstawy, super sprawa) w tym samym terminie i pchający tłum ludzi o 9 rano do krzesełek po prostu mnie przeraził i trochę zniechęcił. Ok. 30 minut czekania przy nie zachwycającej prędkości wjazdu (ok. 10 minut 1500m ??? szit długo), przy 2minutach zjazdu to trochę przesada (no ale czego się nie robi dla takiej super rozrywki jaką jest jazda po śniegu).

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość osób to pojęcie względne. Nie przewidzisz tego że akurat ludzie w tym roku będą mieli takie a nie inne plany. W Małym Cichym w tym roku będzie już krzesło wyprzęgane tak że wiazd skróci się o połowę. Kotelnica to duży ośrodek z dwiema długimi (jak na polskie warunki) niebieskimi trasami. Tak że na naukę w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Macie racje, ale są takie dni jak na przykład na początku stycznia kiedy moim zdaniem dobrze jest się wstrzelić w moment po sylwestrze, a przed feriami bodajże podhalańskimi (generalnie południowymi) co chyba zmniejsza ilość odwiedzających. W zeszłym sezonie tak zrobiłem to faktycznie weekend po sylwestrze było ciut mniej osób.

Generalnie to osobiście wolałbym już trochę więcej czerwonych tras niż niebieskich, ale ze względu na dziewuchę znajomego szukam czegoś sprzyjającego. Na Rusinie w ogóle byłem jak miałem praktycznie pierwszy raz deskę wpiętą w nogi i faktycznie nawet przyjemnie. Może to dobry pomysł mieć po prostu kilka obiektów obok siebie.

Myślałem też że może jak Kotelnica jest taka wielka z mnóstwem wyciągów to oblężenie trochę się rozkłada i jest w miarę luźno... a co z tymi Dwiema Dolinami zatem? W ogóle w Waszej opinii pod tymi względami o których piszę to co lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku byłem na Kotelnicy 3 razy. Przed sezonem, coś koło 15 grudnia potem na początku stycznia i w połowie lutego. Za każdym razem było znośnie. Jest to spory ośrodek i faktycznie jakoś się to rozkłada. Plusem jest jazda wieczorem, jeden z lepiej oświetlonych stoków. Masz kilka niebieskich i kilka czerwonych tras, tak że każdy znajdzie coś dla siebie. Z Białki niedaleko jest też na Słowację. Jakieś 20km i masz http://www.skibachledova.sk/?part=winter trasy niebieskie, i czerwono-czarnye. Ceny też przystępne - warto odwiedzić. Minus to jazda chyba tylko do 16. Po 16 otwarta jedna trasa + dodatkowa opłata za jazdę wieczorną. W Białce na jednym karnecie jeździsz od rana do wieczora.

Aha i jeszcze jedno. Ja za każdym razem jechałem w ciemno i szukałem kwatery na miejscu. 2 razy udało mi się w 5min znaleźć w atrakcyjniej cenie. Natomiast za 3 razem szukałem 4godziny a temperatura wahała się w granicach -20 :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. Dobra opcja w tej Kotelnicy jest też że po dopłacie masz karnet właśnie na Jurgów i Kluszkowce. Do Bahledovej też chciałem właśnie jechać, podobno na tych słowackich stokach właśnie pustki są.

Ja zawsze staram się raczej wcześniej rezerwować kwaterki by na gotowe przyjeżdżać i się tym nie martwić.

To jak na razie skłaniam się coraz bardziej w stronę Kotelnicy (rozumiem, że jak nikt nic nie mówi na temat Dwóch Dolin to znaczy, że Kotelnica zdecydowanie lepsza). Zdanie mówiące: "Za każdym razem było znośnie" nawet mi wystarczy :) hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym się wybrać na narcioszki w Polskę na początku 2013 (przełom grudzień-styczeń, np. cały pierwszy tydzień stycznia) i moje pytanie brzmi: gdzie (na jakiej stacji) jest najmniejsza ilość ludzi w takich terminach? Nie jestem zaawansowanym "rider'em", więc chciałbym pominąć jak na razie "czarne trasy" o stopniu zaawansowanym. Chciałbym też by stoki były doświetlone i dośnieżane. Jak na razie z Polskich stacji biorę pod uwagę Białkę i Dwie Doliny (bo są dobrze dostosowane, oświetlone, zróżnicowane i w miarę długie). W zeszłym roku byłem w Małym Cichym (super opcja, polecam wynajęcie kwater w ostatnim domku położonym na stoku w jego najwyższym punkcie od podstawy, super sprawa) w tym samym terminie i pchający tłum ludzi o 9 rano do krzesełek po prostu mnie przeraził i trochę zniechęcił. Ok. 30 minut czekania przy nie zachwycającej prędkości wjazdu (ok. 10 minut 1500m ??? szit długo), przy 2minutach zjazdu to trochę przesada (no ale czego się nie robi dla takiej super rozrywki jaką jest jazda po śniegu).

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Jest jedno idealne rozwiązanie na Twe troski o tłumy, czas wjazdu, zjazdu, przygotowanie tras, różnorodnośc itp, itp...jedź na narty do Austrii, Włoch, Francji, na Słowację albo do Czech nie będziesz miał tych wszystkich trosk, wrócisz zadowolony, podszkolisz umiejętności, a w dodatku wyjdzie Ci taniej i już nigdy nie będziesz kłopotał się wyborem między polską dżumą a cholerą, no ewentualnie wpadniesz sobie na jeden góra 2 dni do tego super ośrodka Małe Ciche po sezonie:laughing:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno idealne rozwiązanie na Twe troski o tłumy, czas wjazdu, zjazdu, przygotowanie tras, różnorodnośc itp, itp...jedź na narty do Austrii, Włoch, Francji, na Słowację albo do Czech nie będziesz miał tych wszystkich trosk, wrócisz zadowolony, podszkolisz umiejętności, a w dodatku wyjdzie Ci taniej i już nigdy nie będziesz kłopotał się wyborem między polską dżumą a cholerą, no ewentualnie wpadniesz sobie na jeden góra 2 dni do tego super ośrodka Małe Ciche po sezonie:laughing:

Nie no jasne, że masz rację. Pytam się o Polskę, bo planuję dwa wyjazdy dłuższe w tym sezonie. Pierwszy ma być w Polskę, bo jest jedna osoba, która chce się nauczyć jeździć, a przy okazji większą ekipą pojechać. Na drugie śniegi pewnie pójdzie Francja. Wiadomo, że w Polsce to tylko tak by sobie "pozjeżdżać" z górki, jak na sankach za małolata, ale też nie jest źle, gdyby tylko nie te tłumy...

Małe Ciche fajne bo z trasy do przedpokoju wjeżdżaliśmy. Fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Alpach też można sie nauczyć!:smile:

Tak, ale niektórych nie da się do takich rzeczy przekonać. Sam jeszcze nie byłem za granicą (dopiero zacząłem tą cudowną zimową przygodę) i sam wolę trochę więcej doświadczenia zdobyć najpierw. Mam nadzieję, że i tak w tym sezonie uda się śmignąć najpierw tu a potem pewnie Francja czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra opcja w tej Kotelnicy jest też że po dopłacie masz karnet właśnie na Jurgów i Kluszkowce.

Wg mnie będzie to dobre rozwiązanie. W Jurgowie stawiają drugie krzesło - nawet jak były kolejki do wyciągu to i tak na trasach było luźno.

W Kluszkowcach w zeszłym roku nie byłem wiec nie wiem jak wygląda sprawa jak postawili drugie krzesło ale przy jednym krześle w godz rannych 8-11 można było spokojne się wyjeździć bez żadnych kolejek (pomijając dni gdy organizowali zawody).

Generalnie Białka- Bukowina i okolice są lepszym rozwiązaniem niż Dwie Doliny - powód masz więcej wyciągów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...