Narty - skionline.pl
Jump to content

michaś

Members
 • Posts

  360
 • Joined

 • Last visited

Personal Information

 • Imię
  Michał
 • Miejscowość
  Poznań

Ski equipment

 • Narty marka
  wypożyczone
 • Buty marka
  San Marco TR3 Pro
 • Gogle
  Carrera

Skills

 • Poziom umiejętności
  8
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

6,324 profile views

michaś's Achievements

Średnio zaawansowany

Średnio zaawansowany (3/6)

178

Reputation

 1. Jechałem tę trasę chyba z 8 razy i już mam dosyć, żadne widoki czy nowe znajomości i wspólne biesiadowanie nie wynagrodzą tej męczarni, zatem nie macie czego Tanova zazdrościć. Latem opóźnienia sięgają nawet 4 godzin, zepsuta lokomotywa na tej trasie to tez nic niezwykłego. Latem są na pewno 3 pociągi, dwa nocne jeden z Belgradu, a drugi z Nowego Belgradu i jeden dzienny. Tylko raz udało mi się kupić miejsca w kuszetce (trzeba rezerwować minimum 3 dni wcześniej, w dniu wyjazdu to już loteria), wtedy jest miło bo można całą trasę przespać, o ile Serbowie nie zadymią całego pociągu fajkami. Generalnie Serbski Zeleznicar to obraz nędzy i rozpaczy, ichniego warsu też zazwyczaj nie ma. Jak ktoś będzie się tam wybierał to polujcie na skład Czarnogórski, jechałem w nim w 2009 roku jak był nowy, teraz ma 11 lat ale i tak pewnie jest najlepszy. Zdjęcie w załączeniu.
 2. Zawsze się zastanawiam po co ludzie tyle kręcą tych filmów i kto to potem ogląda, bo poza głównym zainteresowanym czyli autorem to raczej nuda ja jednak wolę się skupić na jeździe na nartach, żeby jak najbardziej wykorzystać te dni na nartach. Oczywiście jak ktoś lubi filmiki to nie krytykuję, choć to trochę tak jak z kręceniem filmików na koncertach zamiast skupić się na słuchaniu muzyki i przeżywaniu koncertu.
 3. Tylko, że ten obiekt z którego zwiało dach był samowolą budowlaną, to kolejna taka bezsensowna śmierć po babci i wnuczce, którzy zostali zabici przez nielegalną reklamę na stoku. Tak śmierć to tylko w Polsce, gdzie w strefie gdzie należy chronić krajobraz górski stawia się co chce i gdzie chce, a co znajduje poklask polskiej gawiedzi, często również na tym forum, w imię źle rozumianej wolności gospodarczej.
 4. michaś

  Kasprowy Wierch

  Właśnie dla takich widoków infrastruktura na Kasprowym nie powinna być w jakikolwiek sposób rozbudowywana, poza wyminą wyciągu na Goryczkowej. Ale za to zobaczcie to: https://noizz.pl/design/zakopane-mountain-resort-blok-udajacy-goralska-chate-stanie-w-zakopanem/pe14c77 Jeżeli to wydubuja tu juz będzie totalny upadek Zakopanego w aspekcie estetyki i ochrony krajobrazu,ale zdaje się, że pazerność nie zna granic...
 5. Trochę informacji z Karkonoszy https://dzikiezycie.pl/archiwum/2019/marzec-2019/biznes-pochlania-karkonosze-i-gory-izerskie?fbclid=IwAR2amHt_qlaf_KV9mwyaTcWqLEJWDtACsOHvUlyp_C997mG-YOCSXE-eQzg
 6. michaś

  Kasprowy Wierch

  Jak ktoś potrafi szukać i korzystać z wielu zniżek które oferuje to booking wychodzi najtaniej i jest najpewniejszy co do oferty i faktycznego standardu. Jak ktoś woli się zdać na znanych z uczciwości zakopiańskich naganiaczy co im się dutki wyświetlają zamiast oczu to też ładnie. Dla każdego co kto lubi.
 7. No i stało się, http://sudetylift.com.pl/zima/ski-arena/ Trasa Fis czyli tzw. Ściana otwarta. Lepiej późno niż później ☺️
 8. Nie ujmując Krynicy i okolicy ale jednak Kotlina Kłodzka kilkukrotnie ciekawsza.
 9. 1. Zdecydowanie Zieleniec. W Zieleńcu to i pod koniec kwietnia często jest śnieg. 2. Zdecydowanie Szczyrk. Trasy lepsze w Szczyrku a infrastruktura narciarska na podobnym poziomie w obu ośrodkach. 3. Trudno powiedzieć. W Zieleńcu odbywa się dużo amatorskich zawodów z gmin i powiatów zachodniej Polski więc można się zdziwić. 4. Zieleniec wygrywa pod kątem jakości obsługi i standardów zakwaterowania. Ceny podobne. 8. Zieleniec. Klimat subalpejski, a i smogu brak w przeciwieństwie do Szczyrku, gdzie smog gorszy niż w dużych miastach. Poza tym w Zieleńcu lud mniej zachłanny na bejmy niż w Szczyrku.
 10. Jasne, Janusze biznesu zawsze mają złożone problemy, sądy są pełne spraw takich ludzi ze złożonymi problemami z dużym poczuciem krzywdy. Szkoda tylko, że sami nie potrafią przestrzegać podstawowych zasad w prowadzeniu swojej dzialalnosci gospodarczej.
 11. Raczej kolejny polski janusz biznesu chciał się szybko dorobić wszystkich dookoła oszukując.
 12. To co się dzieje na tzw. Skiarenie Szrenica to prawdziwy circus i skandaloza jak to mówił jeden trener, a jest to tym bardziej dziwne, że właścicielem są Austriacy. Warunki śniegowe po polskiej stronie Karkonoszy i Sudetów są faktycznie trochę gorsze ale nie na tyle aby ograniczać cały ośrodek do działającego Puchatka. Tzw. Ściana jeszcze 15-20 lat temu prawie zawsze była otwarta, obecnie nawet przy 2 metrach śniegu nie działa. Co do infrastruktury to słusznie zablokowano dalszy rozwój ośrodka w kierunku Łabskiego Szczytu bo są to tereny bardzo cenne przyrodniczo, ale w zamian pozwolono na rozwój ośrodka w kierunku Góry Przedział. Również z powodu warunków narciarskich byłby to słuszny kierunek ponieważ Szrenica i Łabski są słabe pogodowo tak w aspekcie wietrznym jak i dni z nasłonecznieniem. Natomiast Góra Przedział nie jest cenna przyrodniczo (sztuczne nasadzenia), a warunki wietrzne i śniegowe są bardzo dobre i nie powodowałyby włączania wyciągów jak ma to miejsce na Szrenicy. Nie bez powodu przedwojenne centrum sportow, zbudowane przez Niemców mieściło się właśnie tam (oczywiście dumny i bezmyślny naród wybrany tamten ośrodek zniszczył i wybudował na Szrenicy, gdzie warunknki zdecydowanie gorsze). Przy okazji Szklarska zostałaby połączona z Jakuszycami. Na taką rozbudowę była zgoda i KPN i przyrodników, pierwszym etapem miał być właśnie wyciąg do Świątecznego Kamienia, który powstał, ale obrażony właściciel Skiareny Szrenica cały czas chciał się pchać na Łabski i jest ja jest. Najlepsze, że chciał budować na Łabskim nowe wyciągi a wjazd tam i tak miał się odbywać przez często zamykana ze względu na wiatr II sekcje wyciągu na Szrenicę. Jak widać plan był głupi i całe szczęście zablokowano jego realizację.
 13. Czy na prawdę reklamy muszą stawiać nawet na trasach i pod wyciągami... Cała Polska zasyfiona szmatami reklamowymi i nawet w górach wzrok nie może od tego odpocząć.
 14. A nie ma tam jakieś straży gminnej w tym Szczyrku? Jeden strażnik codziennie chodzący tam i z powrotem po tej drodze, wyposażony w smartfona, robi fotki wszystkich blachosmrodów nielegalnie parkujących, a na drugi dzień kolejny strażnik wypisuje mandaty, a tamten wraca w teren. Same korzyści z tego, gmina się bogaci, a jak jeszcze wezwie się Janusza do osobistego stawienia na komendzie Straży Gminnej w Szczyrku to będzie musiał wrócić i może przy okazji zostanie na narty, ale już się parkowania nauczy.
 15. Tak to się kończy w kraju gdzie każdemu kierowcy wydaje się, że ma prawo swoim blachosmrodem wjechać gdzie mu się podoba i parkować po chodnikach, pasach dla pieszych, przystankach autobusowych itp. Niektórzy gdyby mogli to zaparkowaliby przy stole, ale tyko cudzym. Niestety rządzący (na szczeblu centralnym i samorządowym) tym, we własnym mniemaniu, najmądrzejszym i wybranym narodem, od 29 lat również te same zasady wyznają i komunikacja PKSowa praktycznie nie funkcjonuje, a kolejowa poza wyjątkami dogorywa. Zatem choćby w tym Szczyrku było i 100 km tras narciarskich to zawsze będzie to mentalna pipidówa, co na zawsze zablokuje mozliwośc wdrożenia tam funkcjonalnych rozwiązań w zakresie komunikacji publicznej, walki ze smogiem, ochrony przyrody, praw dla gości i mieszkańców itp.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...