Narty - skionline.pl
Jump to content

michaś

Members
 • Content Count

  357
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

176 Excellent

About michaś

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Personal Information

 • Imię
  Michał
 • Miejscowość
  Poznań

Ski equipment

 • Narty marka
  wypożyczone
 • Buty marka
  San Marco TR3 Pro
 • Gogle
  Carrera

Skills

 • Poziom umiejętności
  8
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

5,804 profile views
 1. michaś

  Kasprowy Wierch

  Właśnie dla takich widoków infrastruktura na Kasprowym nie powinna być w jakikolwiek sposób rozbudowywana, poza wyminą wyciągu na Goryczkowej. Ale za to zobaczcie to: https://noizz.pl/design/zakopane-mountain-resort-blok-udajacy-goralska-chate-stanie-w-zakopanem/pe14c77 Jeżeli to wydubuja tu juz będzie totalny upadek Zakopanego w aspekcie estetyki i ochrony krajobrazu,ale zdaje się, że pazerność nie zna granic...
 2. Trochę informacji z Karkonoszy https://dzikiezycie.pl/archiwum/2019/marzec-2019/biznes-pochlania-karkonosze-i-gory-izerskie?fbclid=IwAR2amHt_qlaf_KV9mwyaTcWqLEJWDtACsOHvUlyp_C997mG-YOCSXE-eQzg
 3. Naturalną alternatywą dla Szrenicy jest Harrachov. Góra bardzo podobna do Szrenicy i zaraz za Jakuszycach, warunki śniegowe oraz wietrzne oczywiście lepsze niż w Polsce. Natomiast Rokietnice to inna skala ośrodka raczej porównywalna że Spinelem, a moim zdaniem lepsze bo ośrodek jest lepiej skomunikowany.
 4. michaś

  Kasprowy Wierch

  Jak ktoś potrafi szukać i korzystać z wielu zniżek które oferuje to booking wychodzi najtaniej i jest najpewniejszy co do oferty i faktycznego standardu. Jak ktoś woli się zdać na znanych z uczciwości zakopiańskich naganiaczy co im się dutki wyświetlają zamiast oczu to też ładnie. Dla każdego co kto lubi.
 5. No i stało się, http://sudetylift.com.pl/zima/ski-arena/ Trasa Fis czyli tzw. Ściana otwarta. Lepiej późno niż później ☺️
 6. Nie ujmując Krynicy i okolicy ale jednak Kotlina Kłodzka kilkukrotnie ciekawsza.
 7. 1. Zdecydowanie Zieleniec. W Zieleńcu to i pod koniec kwietnia często jest śnieg. 2. Zdecydowanie Szczyrk. Trasy lepsze w Szczyrku a infrastruktura narciarska na podobnym poziomie w obu ośrodkach. 3. Trudno powiedzieć. W Zieleńcu odbywa się dużo amatorskich zawodów z gmin i powiatów zachodniej Polski więc można się zdziwić. 4. Zieleniec wygrywa pod kątem jakości obsługi i standardów zakwaterowania. Ceny podobne. 8. Zieleniec. Klimat subalpejski, a i smogu brak w przeciwieństwie do Szczyrku, gdzie smog gorszy niż w dużych miastach. Poza tym w Zieleńcu lud mniej zachłanny na bejmy niż w Szczyrku.
 8. Jasne, Janusze biznesu zawsze mają złożone problemy, sądy są pełne spraw takich ludzi ze złożonymi problemami z dużym poczuciem krzywdy. Szkoda tylko, że sami nie potrafią przestrzegać podstawowych zasad w prowadzeniu swojej dzialalnosci gospodarczej.
 9. Raczej kolejny polski janusz biznesu chciał się szybko dorobić wszystkich dookoła oszukując.
 10. To co się dzieje na tzw. Skiarenie Szrenica to prawdziwy circus i skandaloza jak to mówił jeden trener, a jest to tym bardziej dziwne, że właścicielem są Austriacy. Warunki śniegowe po polskiej stronie Karkonoszy i Sudetów są faktycznie trochę gorsze ale nie na tyle aby ograniczać cały ośrodek do działającego Puchatka. Tzw. Ściana jeszcze 15-20 lat temu prawie zawsze była otwarta, obecnie nawet przy 2 metrach śniegu nie działa. Co do infrastruktury to słusznie zablokowano dalszy rozwój ośrodka w kierunku Łabskiego Szczytu bo są to tereny bardzo cenne przyrodniczo, ale w zamian pozwolono na rozwój ośrodka w kierunku Góry Przedział. Również z powodu warunków narciarskich byłby to słuszny kierunek ponieważ Szrenica i Łabski są słabe pogodowo tak w aspekcie wietrznym jak i dni z nasłonecznieniem. Natomiast Góra Przedział nie jest cenna przyrodniczo (sztuczne nasadzenia), a warunki wietrzne i śniegowe są bardzo dobre i nie powodowałyby włączania wyciągów jak ma to miejsce na Szrenicy. Nie bez powodu przedwojenne centrum sportow, zbudowane przez Niemców mieściło się właśnie tam (oczywiście dumny i bezmyślny naród wybrany tamten ośrodek zniszczył i wybudował na Szrenicy, gdzie warunknki zdecydowanie gorsze). Przy okazji Szklarska zostałaby połączona z Jakuszycami. Na taką rozbudowę była zgoda i KPN i przyrodników, pierwszym etapem miał być właśnie wyciąg do Świątecznego Kamienia, który powstał, ale obrażony właściciel Skiareny Szrenica cały czas chciał się pchać na Łabski i jest ja jest. Najlepsze, że chciał budować na Łabskim nowe wyciągi a wjazd tam i tak miał się odbywać przez często zamykana ze względu na wiatr II sekcje wyciągu na Szrenicę. Jak widać plan był głupi i całe szczęście zablokowano jego realizację.
 11. Czy na prawdę reklamy muszą stawiać nawet na trasach i pod wyciągami... Cała Polska zasyfiona szmatami reklamowymi i nawet w górach wzrok nie może od tego odpocząć.
 12. A nie ma tam jakieś straży gminnej w tym Szczyrku? Jeden strażnik codziennie chodzący tam i z powrotem po tej drodze, wyposażony w smartfona, robi fotki wszystkich blachosmrodów nielegalnie parkujących, a na drugi dzień kolejny strażnik wypisuje mandaty, a tamten wraca w teren. Same korzyści z tego, gmina się bogaci, a jak jeszcze wezwie się Janusza do osobistego stawienia na komendzie Straży Gminnej w Szczyrku to będzie musiał wrócić i może przy okazji zostanie na narty, ale już się parkowania nauczy.
 13. Tak to się kończy w kraju gdzie każdemu kierowcy wydaje się, że ma prawo swoim blachosmrodem wjechać gdzie mu się podoba i parkować po chodnikach, pasach dla pieszych, przystankach autobusowych itp. Niektórzy gdyby mogli to zaparkowaliby przy stole, ale tyko cudzym. Niestety rządzący (na szczeblu centralnym i samorządowym) tym, we własnym mniemaniu, najmądrzejszym i wybranym narodem, od 29 lat również te same zasady wyznają i komunikacja PKSowa praktycznie nie funkcjonuje, a kolejowa poza wyjątkami dogorywa. Zatem choćby w tym Szczyrku było i 100 km tras narciarskich to zawsze będzie to mentalna pipidówa, co na zawsze zablokuje mozliwośc wdrożenia tam funkcjonalnych rozwiązań w zakresie komunikacji publicznej, walki ze smogiem, ochrony przyrody, praw dla gości i mieszkańców itp.
 14. Ciekawa i prawdziwa relacja. Warto zaznaczyć, że wyjazd na narty do Gruzji nie jest dla każdego, w szczególności nie to wyjazd dla ludzi jeżdżących zwyczajowo z biurami podróży do krajów zachodnich. Warto mieć tego świadomość przed wyjazdem bo potem może być płacz Problem z dojazdem do Mestii jest nawet latem, a co dopiero zimą. Oczywiście bez względu na warunki Gruzini swoimi marszrutkami jeżdżą jak wariaci i w 99% dojedzie sie na miejsce, ale dla ludzi z chorobą lokomocyjną czy słabszym sercem emocji nie będzie brakować. Z wynajęciem pensjonatów faktycznie nie ma problemu, jedzenie jest bardzo dobre, ale generalnie standard prywatnych pokoi i pensjonatów jest bardzo niski. Trzeba mieć świadomość, że większość domów była tam budowana z okolicznych kamieni i dopiero od niedawna cos tam sobie grzebia przy remontach. Tym samolotem z Tblisi nie leciałem ale o ile pamiętam jest to samolot transportowo-pocztowy i lata bardzo nieregularnie i zawsze dzień wcześniej trzeba sie dowiadywać czy poleci. My siedzieliśmy w Tbilisi 4 dni i nie doczekaliśmy wylotu. Jak ktoś się jednak uprze, że chce zaliczyć narty w Gruzji to jednak łatwiej będzie mu się dostać do ośrodków położonych przy Gruzińskiej Drodze Wojennej. Góry nie gorsze, a infrastruktura lepsza, dojazd też zdecydowanie szybszy i łatwiejszy, a i wybór pensjonatów lepszy.
 15. Super relacja ale też relacja z Zillertal z taką pogoda nie może być inna Najważniejsze, że Ci ten Pan co to nie czyta postów przemówił do rozumu i nie poszłaś do Rosi Schnitzel Hutte, a zaoszczędzone pieniądze będziesz mogła wydać na prawdziwie polskie i jedynie słuszne narodowe potrawy u uczciwych przedsiębiorców z polskich stoków
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...