Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rohace Spalena - rozbudowa stacji


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ostatnio na słowackim forum link z planem budowy nowej sześcioosobowej kanapy w Zverowce. Prowadziłaby ona od parkingu do obecnej stacji górnej.

LINK

Pod odnośnikami "vykres c2, 3, 4" kryją się mapki 3 wariantów umiejscowienia nowego wyciągu. Czy ktoś z forumowiczów słyszał już kiedyś o tym projekcie, czy to coś nowego? Ciekawiej by było gdyby zamiast zwiększać w ten sposób przepustowość, powiększyliby stację o nowe tereny, ale to chyba niemożliwe ze względu na położenie w parku narodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio na słowackim forum link z planem budowy nowej sześcioosobowej kanapy w Zverowce. Prowadziłaby ona od parkingu do obecnej stacji górnej.

LINK

Pod odnośnikami "vykres c2, 3, 4" kryją się mapki 3 wariantów umiejscowienia nowego wyciągu. Czy ktoś z forumowiczów słyszał już kiedyś o tym projekcie, czy to coś nowego? Ciekawiej by było gdyby zamiast zwiększać w ten sposób przepustowość, powiększyliby stację o nowe tereny, ale to chyba niemożliwe ze względu na położenie w parku narodowym.

Słyszałem kiedyś, właściwie czytałem (jakieś 2-3 lata temu) o pomyśle rozbudowy w górę, czyli kolejnym krześle w stronę Salatyna, i jeszcze wyżej orczyku.

Źródła nie pamiętam, chyba jakieś słowackie - ale nie znajdę, nie przypomnę sobie. Jak dla mnie byłby to świetny pomysł ...ale pewnie mało realny - TANAP itd.

Taka rozbudowa - krzesło na dole, z mojego punktu widzenia jest całkowicie zbędna - ja się tam tyko wyciągam wyżej, ale rozumiem gestora bo na takim krześle z b. łatwą trasą więcej zarobi po prostu :)

Swoją drogą mogliby jakoś przyspieszyć to istniejące krzesło - to jest chyba ponad 15 minut w górę wyciągiem co ma 1,5 km :)

*** Update ***

Źle zrozumiałem twój opis i odpowiedziałem zanim ściągnąłem pliki (wolno to idzie).

Ten nowy ma iść na górę - to trochę zmienia postać rzeczy.

Widzę to tak - jeśli nie będzie nowych tras, lub wyraźnego poszerzenia to bez sensu. Ew. trzeba by rozebrać stare krzesło, ale nowe i tak będzie dużo bardziej wydajnie - więc w weekendy ciemność widzę ...a raczej mrowie na stoku :)

Jeśli będą całkiem nowe, szerokie trasy - to proszę bardzo.. ale i tak wolałbym w górę :)

Pod pewnymi względami to jest fajne miejsce - bo osłonięte od wiatru. Wszystko w Tatrach stoi a Rohace jeżdżą. Mają stosunkowo długi sezon - ale gdyby poszli wyżej - w kwietniu jeździło by się bez stresu, tam niestety bywają kamienie i to sporo :)

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...