Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Cervinia/Valtournenche styczen 2013 kwatery


zaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybieramy się w 4 osoby pojezdzic w Cervinii w polowie stycznia 2013. Czy ktoś ma namiar na rozsądne cenowo kwatery/pensjonaty/apartamenty w tym rejonie? Najlepiej miejscowość Valtournenche, ew. sama Cervinia lub jakaś miejscowosc pobliska.

Wiem, że to drogi region, ale myślę, że w niskim sezonie powinno udać się znaleźć coś rozsądnego.

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wybieramy się w 4 osoby pojezdzic w Cervinii w polowie stycznia 2013. Czy ktoś ma namiar na rozsądne cenowo kwatery/pensjonaty/apartamenty w tym rejonie? Najlepiej miejscowość Valtournenche, ew. sama Cervinia lub jakaś miejscowosc pobliska.

Wiem, że to drogi region, ale myślę, że w niskim sezonie powinno udać się znaleźć coś rozsądnego.

Dzięki i pozdrawiam

Byłem w tym rejonie w ostatnich dwóch sezonach(po 2 razy jazda w Cervinii) W Cervinii często wieje z racji położenia geograficznego. Dwa razy jeździliśmy w la Thule i po razie w Courmayeur i Pilii.Tam był słaby wiatr a trasy podobnie atrakcyjne jak w Cervinii (raczej dla średnio zaawansowanych). Byłem z krakowskiego ,znanego biura. W zeszłym roku w drugiej połowie stycznia.Wszystko w cenie. (2700zł) Pogoda też dopisała bo silny wiatr w Cervinii to raczej norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym rejonie w ostatnich dwóch sezonach(po 2 razy jazda w Cervinii) W Cervinii często wieje z racji położenia geograficznego. Dwa razy jeździliśmy w la Thule i po razie w Courmayeur i Pilii.Tam był słaby wiatr a trasy podobnie atrakcyjne jak w Cervinii (raczej dla średnio zaawansowanych). Byłem z krakowskiego ,znanego biura. W zeszłym roku w drugiej połowie stycznia.Wszystko w cenie. (2700zł) Pogoda też dopisała bo silny wiatr w Cervinii to raczej norma.

nie no super, dzięki za info, ale w pytaniu chodziło o wskazanie kwater na miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no super, dzięki za info, ale w pytaniu chodziło o wskazanie kwater na miejscu...

Wiem. Delikatnie zasugerowałem zmianę planów na wyjazd w ten rejon z B.T.Na nartach to tylko jazda,jedzonko, mały drink i spanko. Taki model to chyba wyjazd z B.T. Kawatery na tej stronie np.http://www.casamundo.pl/cel/cervinia?split=control4719&gclid=CJuPxuSjgbMCFaTKtAodMiYAuQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz - Twoja delikatna sugestia nie została właściwie zrozumiana. Poza tym określenie "znane krakowskie biuro" niewiele mi mówi, "B.T." tak samo ani nie jestem w stanie skojarzyć , że to biuro to właśnie B.T.

Pytanie było konkretne, o konkretne, sprawdzone kwatery, bo w tym roku decyzja jest taka aby, o ile to możliwe, spać w miejscowości, w której jest wyciąg. A skoro ta miejscowość wchodzi w skład systemu 350 km tras, nie ma ryzyka nudy. W ostatnich latach ileś tam razy zaliczałem "narciarstwo objazdowe", ma swoje plusy, ale w tym roku chciałem tego uniknąć. Nawet jak ktoś pisał na tym forum (chyba nawet Ty) dojazdy w ramach doliny Aosty trwały maks 45 min. - no to w dwie strony masz już 1,5h spędzone w autokarze w ciągu dnia.

Po wtóre w wyjazdach na narty cenie sobie fakt mieszkania i przebywania cały czas w górach, oderwania od miejsko-cywilizacyjnych klimatów (na ile się da oczywiście w stacji narciarskiej coś takiego osiągnąć). Aosta oprócz niezaprzeczalnych atutów jest jednak nie tak małym miastem - z autostradą, tranzytem, dworcem kolejowym, przemysłem.

Ponadto nie jestem miłośnikiem zorganizowanych grupowych wyjazdów.

To się rozpisałem.... a podobno o gustach sie nie dyskutuje.... Ale skoro już było o mitycznym B.T. to czy mógłbyś napisać co dokładnie i za ile było w ich ofercie nartowania w Aoście? A nuż kiedyś mi się odwidzi....

No i kończąc.... zadając to pytanie zdawałem sobie sprawę, że mogę nie otrzymać satysfakcjonujących odpowiedzi, bo Cervinia, to nie Stubai albo Zell am See czy Livigno, narciarzy z Polski tam niewiele, drogo, daleko.

p.s. dzięki za link, ale chyba właśnie znalazłem satysfakcjonującą kwatere w Valtournenche niedaleko stacji gondolki, jak wróce opowiem jak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valtournenche

W uzupełnieniu. Kwatera w Valtournenche to niezbyt dobre rozwiązanie. Ten O.N. ma tylko jedno połączenie z Cervinią (wyciąg talerzykowy). Często,ze względu na silny wiatr połączenia z Cervinią nie ma. Do szwajcarskiego Zermatt można dostać się tylko przez Plateau Rosa ,który to znajduje się na terenie O.N.Cervinia.Sam Valtournenche to przeciętny O.N. i dużo mu brakuje do Cervinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc dalej wątek Cervinii chcałem podłączyć się z pytaniem o parking. Gdzieś obiło mi sie o uszy (oczy?), że w samej Cervinii istnieje strefa zamknięta dla ruchu samochodowego. Czy obejmuje ona także dolne stacje kolejki i kabiny na Plan Maison? Jak wygląda w związku z tym parkowanie i jakie jest dojście z parkingu do kolejek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu. Kwatera w Valtournenche to niezbyt dobre rozwiązanie. Ten O.N. ma tylko jedno połączenie z Cervinią (wyciąg talerzykowy). Często,ze względu na silny wiatr połączenia z Cervinią nie ma. Do szwajcarskiego Zermatt można dostać się tylko przez Plateau Rosa ,który to znajduje się na terenie O.N.Cervinia.Sam Valtournenche to przeciętny O.N. i dużo mu brakuje do Cervinii.

Ja bym rozpatrywał Valtrournenche nie jako oddzielny O.N. a jako część Cervinii. Przy czym obecnie trendi byłoby raczej mówić S.N. - stacja narciarska (stacja - czyli miejsce, w którym wsiada się do kolejki - czy to linowej czy spalinowej lub elektrycznej podmiejskiej ;)

Z relacji znajomych, którzy byli tam w zeszlym roku oraz wpisów na forach rzeczywiście wynika, że wiatr w Cervinii lubi sprawiać problemy, jednak jak zamykają to albo całość ośrodka albo jego górne partie. Fakt zamknięcia talerzyka wydaje się tu akurat błachy. Tak się składa, że trasy w Valtournenche zaczynają się niżej i są osłonięte grzbietem górskim - więc jest prawdopodobieństwo że w razie dużego wichru tam wyciągi będą jeździć najdłużej.

W przypadku powołanym przez Ciebie - zamknięcia tylko orczyka - nie ma co rozpaczać. Ze 160 km w Cervinii-Valtournenche 60 km jest właśnie w Valtournenche, obsługiwane przez gondolkę oraz 4 kanapy. Na 1 czy 2 dni wystarczy, zwłaszcza, że ta część we wszystkich relacjach przedstawiana jest zgodnie jako spokojna i niezatłoczona - co oznacza komfort jazdy po pustych stokach bez muld. Opcjonalnie można przejechać się do Cervinii - to 8 km, max 10 min jazdy.

Ale jak wynika z moich znalezisk internetowych (tzw. researchu) jak już porządnie wieje to zamykają wszystko. co wtedy? wtedy można się przejechać do jednego z opisanych przez ciebie ośrodków w dolinie Aosty. Narciarstwo objazdowe odrzucone przeze mnie przed chwilą? tak, ale jako opcja awaryjna lub urozmaicenie a nie plan na cały wyjazd.

Przejazd na strone Szwajcarską - rzut okiem na skimape i widać, że do Plateau Rosa z Cervinii trzeba jechać 3 kolejkami, a z Valtournenche 6. Troszke dłużej - ok. Pamiętajmy jednak że potem wzdłuż tych dodatkowych wyciągów sobie zjedziemy. Do Valtournenche można zjechac z Klein Matternhorn/Piccolo Cervinio trasą z różnicą poziomów prawie 2400m!! Gdzie jeszcze w Europie/na świecie są takie stoki?

Dzięki za link - to B.T. nazywa się "Olimp" - nie ma co sie wstydzić nazw touroperatorów - to nie kryptoreklama a wymiana informacji miedzy userami. Jak popatrzyłem na te ich oferty - pomyślałem, że może się kiedyś zdecyduje, bo cenowo jest całkiem ciekawie, co do miejsc też.

Takze życze udanych nart - ty to już całkiem niedługo.

Odpowiadając na post innego usera - w Cervinii jest strefa piesza. Ale gdzie sięga - nie wiem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnąc dalej wątek Cervinii chcałem podłączyć się z pytaniem o parking. Gdzieś obiło mi sie o uszy (oczy?), że w samej Cervinii istnieje strefa zamknięta dla ruchu samochodowego. Czy obejmuje ona także dolne stacje kolejki i kabiny na Plan Maison? Jak wygląda w związku z tym parkowanie i jakie jest dojście z parkingu do kolejek?

Faktycznie jest strefa piesza a właściwie strefa o małym natężeniu ruchu drogowego w samej Cervinii dlatego np. autokary biur turystycznych jeżdżą do Valtournenche bo tam można grupę wysadzić pod samymi gondolkami. Przy wjeździe do Cervinii jest tunel i za nim parkingi a dalej ze sprzętem na piechotkę (to jest kawałek trochę chodnikiem trochę po schodkach dobra rozgrzewka ;). Przy gondoli są parkingi dla samochodów osobowych ale raczej trzeba przyjechać wcześnie żeby znaleźć na nich miejsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - ale skoro ja znam Valtournenche tylko z mapki i relacji z drugiej ręki to pytanie - ktoś tam jeździł? może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć na podstawie własnych doświadczeń, że to rzeczywiście to taka nieatrakcyjna odnoga Cervinii?

Jeździłem w Cervinii- raz zacząłem w Valtournenche i raz w samej Cervinii. Z Valtournenche od razu jechałem w kierunku Plateau Rosa bo tam jest więcej tras dłuższe i ciekawsze (według mnie) a żeby dotrzeć do Zermattu (na Szwajcarię musiałem kupić dodatkowy karnet) i tam pojeździć, i wrócić oczywiście, trzeba się trochę spiąć. Plusem Valtournenche było to że mniej ludzi tam jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w Cervinii- raz zacząłem w Valtournenche i raz w samej Cervinii. Z Valtournenche od razu jechałem w kierunku Plateau Rosa bo tam jest więcej tras dłuższe i ciekawsze (według mnie) a żeby dotrzeć do Zermattu (na Szwajcarię musiałem kupić dodatkowy karnet) i tam pojeździć, i wrócić oczywiście, trzeba się trochę spiąć. Plusem Valtournenche było to że mniej ludzi tam jeździło.

A kiedy byłeś i jak oceniasz jakość wyciągów na całym terenie (C-V-Z) - z mapki wynika, że po szwajcarskiej stronie sporo orczyków i kolejek linowych, po włoskiej na Plateau Rosa wjeżdża kolejka (tyle że w tym roku uruchamiają zupełnie nową, nowoczesną z plazmą i kolorowymi drinkami). czy są jakieś miejsca, których ze względu na czas oczekiwania lub wjazdu należałoby unikać?

Z drugiej strony krzesła/kanapy, jak piszą, generalnie są nowe.

W sumie to także pytanie do Piotra - podzielisz się informacjami w tym względzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w połowie marca 2011 i było super, mało ludzi, dużo śniegu a na dole ciepło, wiosennie. Więcej pisałem - i nie tylko ja - tutaj: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14447-Dolina-Aosty-proszę-o-kilka-informacji gdzieś na forum ktoś chyba opisywał wyjazd od strony Szwajcarii.

Nie wiem czy są miejsca których trzeba unikać bo trasy są naprawdę super i do tego długie ale długo się też wjeżdża np. na Plateau Rosa 3 krzesłami, można zjechać na sam dół do Cervinii i potem pudłem na górę, to też trochę czasu trwa ale warto. Ja jeździłem tam tylko przez dwa dni i mam niedosyt. Jak chcesz pojechać gdzieś dalej na stronę Szwajcarską to powinieneś na mapce zaplanować sobie trasę tam i z powrotem.

Na pewno jeśli nie masz potrzeby nie jedź na dół do Valtournenche tylko na powrót zostaw sobie tę trasę.

Jeszcze jedno mi się przypomniało: po stronie Szwajcarskiej płaciłem w Euro a gościu wydał mi we Frankach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,jak trafisz na pogode to bedziesz mega szczesliwy.I naprawde warto kupic skipas obejmujacy czesc szwajcarska.www.skionline.pl/forum/showthread.php/13536-Zermatt-16-23-Kwiecień-2011?highlight=pozdro..
Ten skipass na Szwajcarię w styczniu 2012 kosztował 28 Euro na dzień. Jak dla mnie za drogo. Nie kupowałem. Ci co byli po szwajcarskiej stronie byli zadowoleni.Z pogodą w Cervinii ciężko trafić . Na cztery razy raz miałem idealnie : minus 12, bezchmurnie i bezwietrznie .Jako początkujący narciarz traktujący ten sport rekreacyjnie i turystycznie podobało mi się w każdej z czterech S.N. Najbardziej w la Thuile potem w Cervinii i Courmayer. Pila tez duża stacja ,ale były tłumy i rozbrykane włoskie dzieci.Starsi stażem narciarze z grupy byli zawiedzeni Cervinią za to zachwyceni Courmayeur. Nie podzielam ich opinii.Zdjęcia z tego idealnego dla narciarza dnia.

matterhorn.jpg

p.r3.jpg

wysokie Alpy.jpg

matterhorn.jpg.9212998ee028f592b8c36377e8dd2954.jpg

p_r3.jpg.67909daba44b498c3258f3d276a80fd8.jpg

57da8187d4fe7_wysokieAlpy.jpg.e42ace6523bff2aae719c10b977348bc.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Janek - trochę spóźnione ale dzięki za foty - zaostrzają apetyt (w kontekście zdjęć stoków, nie zdjęcia janka ;).

No więc kwatera w Valtournenche klepnięta (chociaż bez żadnego depozytu, hmmm, mam nadzieje że to nie jest zły znak), zlokalizowana zaraz przy dolnej stacji gondolki na Salette i stoku, w niewielkim "chalet". Wbrew ostrzeżeniom na forum, mam nadzieję, że to okaże się dobrym wyborem - niewielka spokojna miejscowość w górskiej dolinie gdzie można po nartach odpocząć raczej zdala od zgiełku, ale także coś zjeść w knajpie.

Same stoki w Valtournenche to "tylko/aż" 60 km - z uwagi na bliskość to będą takie "przydomowe stoki" - jeśli rzeczwyście będzie tam tak pusto też moga dać sporo dobrej zabawy. Tłok nawet na najlepszym stoku odbiera sporo przyjemności - co do zalet pustych stoków nie ma na tym wątku wątpliwości.

dalej można przejechać w stronę Pleatau Rosa i do wyboru - stoki po stronie Cervinii albo na lodowcu po Szwajcarskiej. Jak patrze na skimape i widzę te stoki, ilość możliwości, nie mogę się doczekać... tylko może na lodowcu przydałoby się zamiast tych orczyków jakieś krzesło albo gondola - ale jak wiadomo na lodowcu nie zawsze się tak da.

Na Rothorn i Gornergrat po Szwajcarskiej stronie pewnie raczej pojedyńcze wycieczki dla urozmaicenia niż codzienne wizyty - to już dosyć daleko i multum wyciągów do pokonania (za to potem multum stoków do zjechania.....)

Pewnie któregoś dnia (np. jak w Cervinii zrobi się bardzo wietrznie i brzydko) przejedziemy się do jednego z ośrodków w dol. Aosty - chyba Pila jest najblizej.

Licze na: mało ludzi (w końcu połowa stycznia), dobry śnieg na całym terenie (połowa stycznia, duże wysokości, tylko sam zjazd do Valtournenche schodzi poniżej 2000 m n p m.), no zimno pewnie też będzie, ale do tego grupa jest przyzwyczajona i odpowiednio wyekwipowana. Liczę, że jeśli nawet z powodu wiatru zamkną wysokie wyciągi będzie można pośmigać niżej w Valtournenche. Taki patent stosowałem w moim ulubionym Soelden gdzie także jest duża rozpiętość wysokości stoków - od 1270 to 3250 oraz stoki o wystawie północnej, południowej oraz wschodniej. Nisko była mgła - jedziemy na lodowiec i tam narty w pełnym słońcu ponad chmurami. W czasie masakry na lodowcu (wiatr, śnieg, nic nie widać) - szukaliśmy czegoś zacisznego gdzieś niżej. A np. po większych opadach gdy popularne trasy robiły się zmuldzone przez duży ruch (połowa marca to w Soelden szczyt sezonu) znajdowaliśmy puste czarne trasy w świetnym stanie.

A jak będzie - zobaczymy. Przed nami 9 dni na nartach. Szkoda, że dopiero za 2,5 miesiąca. a niektórzy jak pamiętam już w grudniu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajny wątek bo rozważam Cervinie ale jak na razie zastopowała mnie kwatera, tak w Cervinii jak i w Valtourmenche.... Z tych co znalazłem to wszystko zajete w terminie 16-23 lutego. Gdyby ktoś mógł sie podzilić jakimś namiarem to byłbym wdzieczny. Już szukam niżej niż Valtourmenche i nic. Moze odpuscic w tym roku i jechać w przyszłym bo ferie bedziemy mieli w styczniu...? Szukam apartamentu na 4 osoby lub dwóch pokoi. Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.homelidays.co.uk/EN-Holidays-Rental/it_valledaosta_ao-aosta_it/valtournenche_r3.asp

- to jest link pod którym szukałem kwater w Valtournenche (właściwie apartamentów) - na tej stronie możesz zmienić kryteria i objąć także samą Cervinie czy inne miejscowości w całej dolinie Valtournenche lub Aosty.

http://www.ownersdirect.co.uk/italy/it3570.htm

- sprawdz tez ten link.

Zadałem pytanie także na jakimś formularzu internetowym, z którego dostałem kilkadziesiąt odpowiedzi z różnych hoteli i apartmanentów z Valtournenche, Cervinii i okolic. Niestety nie pamiętam gdzie był ten formularz.

W połowie stycznia nie mogłem narzekać na brak ofert, problemem częściej była cena - oferty najczęściej mieściły się w granicach od 50 do 100 EUR za osobę/noc ze sniadaniem.

Druga połowa lutego to początek wysokiego sezonu w tym rejonie - można to stwierdzić po cenach noclegów w hotelach które wtedy właśnie osiągają najwyższe pułapy co trwa mniej więcej do końca marca. Pewnie w tym czasie obłożenie też jest najwyższe. Mimo to uważam, że powinieneś coś znaleźć. Powodzenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajny wątek bo rozważam Cervinie ale jak na razie zastopowała mnie kwatera, tak w Cervinii jak i w Valtourmenche.... Z tych co znalazłem to wszystko zajete w terminie 16-23 lutego. Gdyby ktoś mógł sie podzilić jakimś namiarem to byłbym wdzieczny. Już szukam niżej niż Valtourmenche i nic. Moze odpuscic w tym roku i jechać w przyszłym bo ferie bedziemy mieli w styczniu...? Szukam apartamentu na 4 osoby lub dwóch pokoi. Z góry dzieki.

Zobacz tutaj: http://www.interhome.pl/polski

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...