Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Poszukuję ośrodka w Austrii, który...


kalosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dość dziwne może się wydać moje kryterium. A więc poszukuję ośrodka, w którym będzie można pojeździć na nartach wśród drzew. Nie chodzi mi o freeride, tylko o trasy poprowadzone w lesie. Moja pierwsza alpejska wycieczka była na Kitzsteinhorn i było fajnie bo ciepło i śnieg pod nartami. Ale jak pojechaliśmy, w któryś dzień, na Schmittenhohe albo Maiskogel to tam jeżdżenie bardziej mi się podobało ze względu na drzewa wokół trasy, a nie pustynię śnieżną jak na lodowcu. Możecie mi polecić jakiś ośrodek z drzewami?

Pozdrawiam, Dawid.

PS. W mojej głowie to pytanie brzmiało trochę sensowniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Na lodowcu drzew nie uświadczysz. Tak samo w ośrodkach wyżej położonych tzn takich gdzie dolne stacje zaczynają się na poziomie 1500 m a kończą pod 3000 m. Ale jak pojedziesz do ośrodka gdzie dolna stacja jest na poziomie ok 800 m lub niżej, a górne nie sięgają 2000 m to na bank pojeździsz sobie w lesie i takich ośrodków szukaj.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dość dziwne może się wydać moje kryterium. A więc poszukuję ośrodka, w którym będzie można pojeździć na nartach wśród drzew. Nie chodzi mi o freeride, tylko o trasy poprowadzone w lesie. Moja pierwsza alpejska wycieczka była na Kitzsteinhorn i było fajnie bo ciepło i śnieg pod nartami. Ale jak pojechaliśmy, w któryś dzień, na Schmittenhohe albo Maiskogel to tam jeżdżenie bardziej mi się podobało ze względu na drzewa wokół trasy, a nie pustynię śnieżną jak na lodowcu. Możecie mi polecić jakiś ośrodek z drzewami?

Pozdrawiam, Dawid.

PS. W mojej głowie to pytanie brzmiało trochę sensowniej:)

Spoko, pytanie jest sensowne :) ...choć niektórzy się obruszą, że nie chcesz jeździć w "prawdziwych Alpach" ;)

To jest tym bardziej sensowne pytanie, gdy nie ma gwarancji słonecznej pogody, a nigdy nie ma :)

Jak jest mgła, opady śniegu, silny wiatr itp. to znacznie lepiej jeździ się w lesie.

Jest masa takich ośrodków, zarówno w Salzburgerlandzie, Styrii i Karyntii - tu na ogół wygląda to tak, że szczyty masz otwarte, a niższe trasy w lesie, jest także sporo takich w Tyrolu.

Walę z rękawa, w kolejności dość przypadkowej: obok Zell am See masz większe Saalbach Hinterglemm, Hochkönig - raz wyżej raz niżej, Schladming-Dachstein, i w zasadzie całe Ski Amade, więc także Flachau, Wagrain i cały Salzburger Sportwelt, Katschberg, Kitzbühel - masz to i to, tuż obok duży Ski Welt, różne ośrodki w Schneewinkl, Ski Juwel itd. itp.

Właściwie to jest tak, że prawie cały Salzburgerland z przyległościami tak właśnie wygląda (oprócz Obertauern i lodowców), a w Tyrolu jego bliższa nam część, świadomie nie używam "wschodnia" bo administracyjnie to coś innego znaczy :)

PS. Weź jedną poprawkę - możesz być nieco rozczarowany bo w niektórych miejscach, owszem, będziesz jeździł po trasach w lesie, ale będą na tyle szerokie (np. w Reiteralm), że nie będzie to tak jak zwykle się kojarzy trasę w lesie, wąską i bez sensu ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Turracher Hohe. Oczywiście nie wszystkie trasy biegną przez las, ale myślę,że zawiedziony nie będziesz.

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/6640-Turracher-Hohe?highlight=turracher+hohe

Zdecydowanie fajne miejsce, perełka :) Tylko trochę małe na kilkudniowy wyjazd jak dla mnie (38 km tras).

- Wg mnie warto go rozważać w ramach karnetu Top Ski na Karyntię, np. razem z nieodległym Bad Kleinkirchheim - ok. 100 km tras - głównie w lesie, przy czym na karnecie jest tego sporo więcej;

- lub w ramach mało znanego "8 Murtaler Skiberge" czyli Turracher razem z Kreischberg i Lachtal. Jest tam jeszcze kilka mniejszych ale pozostałe chyba można odpuścić. Blisko, tanio, fajnie ...tylko na znajomych zrobi mniejsze wrażenie ;):)

Ja też uwielbiam trasy w lesie i jak na razie tylko takie ośrodki zaliczam :) Generalnie przeglądam po kolei mapki narciarskie wszystkich ośrodków i jak mi się mapka podoba to tam jadę :)

Ja akurat zawsze wolałem wysokie, rozległe hale alpejskie - ale jazda w lesie ma plusy właśnie przy gorszej pogodzie.

...ale podziękowałem za to zdanie o mapkach :) ..bo mam podobnie, a właściwie miałem :)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dość dziwne może się wydać moje kryterium. A więc poszukuję ośrodka, w którym będzie można pojeździć na nartach wśród drzew. Nie chodzi mi o freeride, tylko o trasy poprowadzone w lesie. Moja pierwsza alpejska wycieczka była na Kitzsteinhorn i było fajnie bo ciepło i śnieg pod nartami. Ale jak pojechaliśmy, w któryś dzień, na Schmittenhohe albo Maiskogel to tam jeżdżenie bardziej mi się podobało ze względu na drzewa wokół trasy, a nie pustynię śnieżną jak na lodowcu. Możecie mi polecić jakiś ośrodek z drzewami?

Pozdrawiam, Dawid.

PS. W mojej głowie to pytanie brzmiało trochę sensowniej:)

Ski Amade - Flachau , Wagrain , Radstadt , Zauchensee.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi jeżdżą od lat do SkiWelt. To jeden z największych ośrodków w Austri z górkami do 2 tyś metrów, więc praktycznie wszystko masz w lesie. Jest tam również jedna z najdłuższych, oświetlonych tras w Alpach mająca 10 km dł. i 1400m przewyższenia. Ośrodek jest połączony systemem wyciągów ze słynnym Kitzbuhel. Tras łącznie jest prawie 300 km!! Dodatkowo jest to nie drogi rejon.

Mapka--->http://www.skiwelt.at/en/download.asp?Fid=3856&Path=content

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi jeżdżą od lat do SkiWelt. To jeden z największych ośrodków w Austri z górkami do 2 tyś metrów, więc praktycznie wszystko masz w lesie. Jest tam również jedna z najdłuższych, oświetlonych tras w Alpach mająca 10 km dł. i 1400m przewyższenia. Ośrodek jest połączony systemem wyciągów ze słynnym Kitzbuhel. Tras łącznie jest prawie 300 km!! Dodatkowo jest to nie drogi rejon.

Mapka--->http://www.skiwelt.at/en/download.asp?Fid=3856&Path=content

SkiWelt OK, ale nie jest tak. Tzn. nie są połączone, choć niewiele brakuje.

Karnety są inne: tzn. żeby jeździć w Kitzbühel to trzeba kupić droższy All Stars.

SkiWelt to 280 km + Kitz 170 km = 450

Jest plan połączenia, chyba jakoś go tam powoli realizują, choć akurat w tym roku w tym kierunku nic nowego nie ma.

Są także dwie średniej wielkości stacje objęte karnetem "Karynckim" - Sillian (ok 60 km tras) oraz Kals/Matrei (około 100 km tras). W obu stacjach masz sporo stoków w lesie (w niższych partiach) i trochę położonych na halach (te wyżej)

...i St.Jakob i Lienz (x2) czyli wszystkie ośrodki w Osttirolu. W jakiś sposób są do siebie trochę podobne.

Fakt że trochę tras w lesie jest ale sporo jest powyżej granicy lasu, to dość wysokie góry - ok. 2500.

Zwłaszcza w ww. Sillian zdecydowana większość jest na halach, w Kals-Matrei więcej w lesie.

Dzięki wszystkim za pomoc. Nawet nie wiedziałem, że taki niespecjalnie górnolotny temat spotka się z dużym odzewem:D

Powiem tak, jeśli jedynym punktem odniesienia dla ciebie jest Europa Sportregion, czyli Kaprun-Zell am See - to prawdopodobnie większość wymienionych w tym wątku ośrodków może zrobić na tobie wrażenie :)

Co nie zmienia faktu, że ja osobiście lubię te 2 miejsca ...jeśli nie ma ludzi ;)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...