Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

SB........a co Ty byś mi doradził.....zdaje sobie sprawe że dotychczasowe Rossignole 8s dł 158 cm to nie było coś mega ale chciałbym na nowych pojeździć bez "ciągłych omdleń" he, he

No to kup nartę mniej wymagającą skoro nie masz kondycji i w długości ok 165, tylko proszę nie pytaj czy ta na 163 będzie za krótka, a ta na 167 za długa, bo będę miał omdlenia i to na siedząco:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Racetigera SL potrzeba trochę masy i siły, takie przynajmniej mam odczucia ja. Jak ważyłem ponad 90 kg to wydawały mi się zwinne i lekkie, ale jak później schudłem do 78 to musiałem sie trochę na nich nagimnastykować. Osobiście przy mniejszej wadze (do 75-80 kg np.) polecam Elan Waweflex SL/SLX, albo Salomon 3V. Super nartki, zwinne i lekkie w prowadzeniu i dają radę nie mniej niż Speedwall-e.

Speedwall SL spodobał się za to w zeszłym roku bardzo mojemu kumplowi - ale on ma 185/95kg.

Edytowane przez dzojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DZOJO.......mam podobne wątpliwości odnośnie speedwallów sl Voelkla.....wydaje mi się że przy moich 80 kg i 171 cm wzrostu zamiast jazdy będzie ciągła walka i naginka. Chyba zdecyduje się na nowe 2013 Voelkle SC Racetiger o długości 160 cm. Czy ktoś mi może coś więcej powiedzieć o tych nartach???? Z góry wielkie dzięki:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DZOJO.......mam podobne wątpliwości odnośnie speedwallów sl Voelkla.....wydaje mi się że przy moich 80 kg i 171 cm wzrostu zamiast jazdy będzie ciągła walka i naginka. Chyba zdecyduje się na nowe 2013 Voelkle SC Racetiger o długości 160 cm. Czy ktoś mi może coś więcej powiedzieć o tych nartach???? Z góry wielkie dzięki:biggrin:

Slalomki to narty nie dla mnie. Wiek nie ten i umiejętności średnie ,ale na nartach AM długości 177 cm daję rady lepiej niż na poprzednich 167 cm z tej samej grupy AR/AM. Mam 185 ważę 80 kg wiek 55.

. Dopiero raz próbowałem to może jeszcze zmienię zdanie. Może narciarze z dłuższym stażem i znajomością sprzętu się wypowiedzą ,ale 160 cm dla Ciebie to 10 cm za mało.To tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważalna jest tendencja: " narta przynajmniej do skalpu ;-) " , po co ci krótsza itd... A przecież to zależy i od tego gdzie się jeździ i od umiejętności i od kondycji i siły w odnóżach. Zmieniałem nartki krótsze na dłuższe i nie zawsze byłem zadowolony. Mam 177/86 (dzisiaj) . Miałem kiedyś krótkie Tornado, można było na nich robić cuda, może nie przy dużych prędkościach, ale do zabawy na małe i na strome górki cudo bo super zwinne. Zmieniłem na 8 cm dłuższe i tego samogo roku sprzedałem bo wydały mi się jakieś bezpłciowe. Mam od 4 lat Racetigery RC 163 cm i myślałem o zamianie na 168, ale jeździ mi się na nich tak rewelacyjnie (super stabilne i raczej jak chcę to odsadzam wszystkich na stoku, przyspieszają jakby rozpędzone Yeti zasadziło konkretnego kopa w zad) że do dzisiaj się nie zdecydowałem choć miałem kilku kupców (super stan bo dbam ;-) . Poza tym dzięki temu że nie są bardzo długie mogę się na nich pobawić na mniejszych górkach bo nie mieszkam w Alpach. I nie potrzebuję "lotniska" żeby się rozbujać... A po całym dniu na stoku w Alpach nie umieram i nie pękają mi uda. Choc trzeba przyznać że trochę miejsca potrzebują, slalomka to nie jest.

W zeszłym roku pojeździłem na RTM 84 171 cm i super...ale one potrzebują trochę przestrzeni do fajnej zabawy i na Grizzly 177 cm i...też super, nawet bardzo, ale te to dopiero potrzebują przestrzeni, nie wyobrażam sobie na nich zabawy na mniejszych górkach i tam gdzie sporo ludków na celowniku...szybsze od moich Racetigerów ;-) .

Moim zdaniem wszystko zależy co, gdzie i jak.

W tym roku w grudniu zabieram do Bormio K2 Rictor 167 model 11/12. Kupiłem okazyjnie i zobaczymy. Jak mi podpasują to fajnie, a jak nie to po powrocie kupuję RTM 80/84 166/171 cm bo chcę mieć też jakieś "uniwersalne" narty.

Przy okazji ktoś ma porównanie 80 - 84 ? Jeździłem tylko na 84/171. Jeżdżę głównie na trasie ale chcę mieć sprzęt na każde warunki i żeby czasami gdzieś zjechać. 84 przypasowały mi naprawdę, ale kumpel i tak mówił że lepiej wyglądało jak zapindalałem na Racetigerach... (163). Na trasie powiedziałbym, że równie dobre jak RC, ale nie lepsze ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Racetigerach SC też jeździłem w zeszłym roku, nie pamietam długości ale dłuższe niż moje RC 163. Nie byłem zadowolony, ale to było pod koniec dnia i byłem już zmęczony, nogi mi siadały i trasa była trochę zryta. Tak czy siak Racetigery nie nadają sie na nierówne trasy, twarde narty, chyba że masz nogi jak rzymski piechur :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...