Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Święta na nartach


dzeku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może ktoś polecić jakieś fajne miejsce do spędzenia okresu świątecznego i sylwestra na nartach, najlepiej w Austrii.

Chciałbym wynająć apartament dla rodziny 2+2 w okresie od 26.12 do 01.01.2013. Nie za bardzo wiem gdzie będą już warunki śniegowe...i gdzie jest w miarę nie drogo :)

Z góry dziękuję za cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może ktoś polecić jakieś fajne miejsce do spędzenia okresu świątecznego i sylwestra na nartach, najlepiej w Austrii.

Chciałbym wynająć apartament dla rodziny 2+2 w okresie od 26.12 do 01.01.2013. Nie za bardzo wiem gdzie będą już warunki śniegowe...i gdzie jest w miarę nie drogo :)

Z góry dziękuję za cenne wskazówki.

No, a w terminie tuż przed Świętami 14-23.12.12 z powodu braku odpowiedniej liczby chętnych B.T., z którym miałem jechać odwołało imprezę ( wyjazd do san Valentino) z jazdą na nartach w Nauders (Austria) i Belpiano (Włochy) . Zmieniłem ofertę na promocyjną o 570 zł tańszą w sąsiadnim regionie Alta Valtellina, konkretnie w miejscowości Santa Caterina.( Mam nadzieje na dobre warunki i luzy na stokach). Przypuszczam,że w okresie świąteczno-noworocznym jest tłumnie i dwa razy drożej.Jak kogoś stać i lubi liczne towarzystwo to tylko jechać. Warunki śniegowe w rejonie Nauders ( Austria-poł. Tyrol) oraz w rejonie Bormio, Santa Caterina (Alta Valtellina ) już teraz są dosyć dobre.Śledzę to na stronach tych S.N. W Santa Caterina 01.12 rozpoczął się sezon. Pogoda jest zmienna a do Świat jeszcze trzy tygodnie to może być różnie.Wybieram S.N. o wysoko położonych trasach. Jest spory wybór. Tani apartament dla 4-osobowej na nadchodzące Święta i Nowy Rok to będzie trudno znaleźć. http://www.dolomity.com.pl/

http://www.austria-*********/

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki śniegowe w Austrii będą wszędzie - pytanie tylko , czy coś wolnego jeszcze znajdziesz o tej porze w tym terminie - życzę powodzenia i dobra rada - nie wybrzydzaj,jeśli uda Ci się znaleźć cokolwiek wolnego.

Wiele razy jechałem na święta i zazwyczaj szukałem kwatery kilka dni przed wyjazdem, kolejność była tak że wpierw wybór ośrodka, a potem poszukiwanie mieszkania i ani razu nie zdarzyło mi się że musiałem odpuścić ośrodek bo nie nie dało rady nic do zakwaterowania się znaleźć. Raz jeden jedyny postanowiłem zaklepać już w październiku kwaterę w Nassfeld i to był błąd, bo okazało się że np. Salzburgerland i Tyrol toną w śniegu z nieba, a Karyntia ma problem z skompletowaniem śniegu tego sztucznego bo mrozu tyle co nic, a z nieba też nie sypie:rolleyes::.

No ale kluczowe jest to co pisze Jurek, w takim momencie się nie wybrzydza bierze się co jest.

A gdzie jechać?

Wszędzie i raczej nie pytaj gdzie będzie mniej ludzi, nigdzie mniej nie będzie, o ile w wigilię, czy pierwszy dzień świąt jest luz, to w drugi dzień świąt przeżywa się szok:eek:. Oczywiście nie ma to nic wspólnego w tak zwaną białczańską wścieklizną, czyli z staniem w jakichś gigantycznych kolejkach po kilkadziesiąt minut do wyciągów, nic takiego się nie dzieje, jednak trzeba być przygotowanym że jest pełne obłożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lat jeżdżę do Austrii, zazwyczaj są to lodowce - zawsze jest śnieg, często słońce - ponad chmurami, czasem ze względu na wysokość bywa zimno,zawsze jeżdżę "w ciemno" i nigdy nie zdarzyło się nie znaleźć jakiegoś pokoju, choć zaznaczam, że jeździmy we dwójkę bez dzieci co ułatwia swobodne poszukiwania;może Molltal w Karyntii - miejscowość Flattach - na ich stronie można zareezerwować noclegi

HPIM0356.jpg

HPIM0356.jpg.b4b3c408dd79fbaf51ef57d48ba48344.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schladming

Byłem w Schladming, a tak naprawdę w Aich - ok. 5 km od Schladming, stacja startowa - Hauser Kaibling.

Wypas, same nowoczesne wyciągi, gondolka, podgrzewane krzesełka, niesamowite trasy narciarskie... jednym słowem prawdziwy raj jak dla mnie :)

Wybraliśmy się do Schladming z dzieciakami, wszyscy dzielnie dali radę na czarnej pucharowej trasie do areny.

Nachylenie naprawdę robi wrażenie, w końcu to trasa mistrzów...gdzie widnieją ich podobizny z datami wygranych zawodów.

Jest też brama startowa wraz ze spikerem zagrzewającym przed startem, każdy może się poczuć jakby sam startował :)

Mimo pogody w kratkę, raz nawet na dole deszcz, na górze śnieg, wszystko bardzo dobrze widać z powodu drzew, spokojnie da się jeździć w bajkowej śnieżnej krainie, nie tak jak na lodowcach....kiedy mgła i wieje...

Było też słoneczko i lampa a wtedy niesamowite wrażenie robi ogrom tras narciarskich widocznych aż po horyzont.

Gorąco polecam, chociaż nie jest tanio...ale da się przeżyć.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia na stronce troszkę OLD SCHOOL'owe robione w zeszłej dekadzie...

Coś wrzucę nowego jak ściągnę z iphona. Co do umiejętności...nie było opcji 0 :)

Ale mam plan, szukam działki niedaleko Schladming i buduję tam pensjonat.

Wszystkich generalnie zapraszam już teraz :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...