Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla córki czy nie będą zbyt wymagające?


pieczara

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien dylemat chciałbym kupić córce narty rozwojowe

ma 10 lat

na nartach 3 sezony (ferie 2 tyg.)

umiejętności w skali forumowej 4 (lub ciut mniej)

waga ok 35 kg

wzrost 142cm

jeździ w Polsce, choć na horyzoncie widnieje Austria, Włochy.... :tongue:

Mam możliwość okazyjnie kupienia najwyższego modelu zawodniczego GS juniorskiego w długości do wzrostu (z drewnianym rdzeniem)

długość do wzrostu, wiązanie 3-10 din.

No teraz pytanie co sądzicie o tym pomyśle, warto?

Czy narta/wiązanie się nada i nie narobi jej problemów przy nauce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pewien dylemat chciałbym kupić córce narty rozwojowe

ma 10 lat

na nartach 3 sezony (ferie 2 tyg.)

umiejętności w skali forumowej 4 (lub ciut mniej)

waga ok 35 kg

wzrost 142cm

jeździ w Polsce, choć na horyzoncie widnieje Austria, Włochy.... :tongue:

Mam możliwość okazyjnie kupienia najwyższego modelu zawodniczego GS juniorskiego w długości do wzrostu (z drewnianym rdzeniem)

długość do wzrostu, wiązanie 3-10 din.

No teraz pytanie co sądzicie o tym pomyśle, warto?

Czy narta/wiązanie się nada i nie narobi jej problemów przy nauce?

Chyba sam możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie bez kłopotu.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chyba sam możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie bez kłopotu.

Pozdrowienia

Mitek, z całym szacunkiem ale obawiam się, że pieczara liczył na nieco inną odpowiedź. :confused:: Dla fachowca i znawcy odpowiedź być może jest oczywista ale śmiem twierdzić, że dla większości problem może być nieco bardziej skomplikowany. Ja gdybym miał udzielić odpowiedzi na to pytanie - a nie uważam się za znawcę więc może nie powinienem zabierać głosu - powiedziałbym, że może i warto ale jeszcze nie teraz. Może to jednak nieco za wcześnie? Oczywiście potencjał dzieci do wszelkiej nauki jest wielokrotnie większy niż u dorosłych i jeśli Dziewuszka złapała bakcyla i ma zacięcie sportowe to może w krótkim czasie zrobić niebywałe postępy.

Ty Mitek, jeśli się dobrze orientuję, masz znaczne doświadczenie jeśli chodzi o naukę narciarstwa, w tym naukę dzieci, jest więc rzeczą naturalną, że do takich osób jak Ty Forumowicze zwracają się o poradę i pomoc.

A Kolega pieczara gdyby "sam sobie mógł odpowiedzieć na to pytanie bez kłopotu" pewnie by nie pytał.

Takie tylko skromne przemyślenia mi się nasunęły. :redface:

Pozdrawiam wszystkich - jak zwykle - bardzo serdecznie. :happy:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chyba sam możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie bez kłopotu.

Pozdrowienia

Mitek twoje posty i doświadczenia były głównymi sprawcami takiego wyboru. Liczyłem na na rozwianie wątpliwości odnośnie twardości narty i zakresu wiązań do tej pory ustawiałem 2,5 na wiązaniach a tu skala od 3.

No i córka nie ma sportowego zacięcia, ale jak za te same pieniądze można mieć Golfa i Ferrari to wybór się nasuwa sam.

Gdybym wybrał te Ferrari to czy buty też będą musiały być spasowane jak ulał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty zawsze powinny być dobrze spasowane.Niezależnie czy trenuje,czy nie.W za dużych butach postępy będą ograniczone.

To spasowanie raczej miało dotyczyć nie długości ale szerokości buta (+kostka, łydka), nogi ma jak "patyczki" ;)

Narty kupione Atomic GS12, teraz córa będzie musiała robić postępy :applause: w końcu nie można wsiąść do Ferrari z nastawieniem że pojadę podobnie jak maluchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...