Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wyjazd Narty Polska 16-20 Grudnia


Prezes_H2W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku z tym, że uda mie się najprawdopodobniej wyrwać z domu na kilka dni przed świetami, sztukam jakiegoś fajnego miejsca w Polsce na wyjazd na narty. Jadę Ja- jeżdzący w miarę - Włochy Austria zaliczone, jedzie Ojciec, który raczej nie pojeździ bardziej dla Towarzystwa, oraz mój 5 letni syn, który ma się poduczyć. Zależy mi na miejscu w którym nie będzie zbyt wielkiego tłoku, gdzie trasy są dobrze przygotowane, ale też i w miarę długie. Proszę o jakieś konkretne wskazówki, gdzie się udać, jednni mówią to inni co innego. Ewentualnie jak ktoś nie chce poradzić niech powie gdzie napewno nie jechać, bo w tym czasie będzie tłok i trasy są słabę. Będę jechał z Gdańska, więc nie ma większego znaczenia czy pojadę 600 czy 700km. Wyjazd w tą niedzielę, więc zależy mi na czasie. Proszę o radę.

Ps. fajnie jak by miejsce było dobrze skomunikowane i nie trzeba by używać za dużo auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gaff_tape

Nie wiem, czy fajny, ale 22.12 otwierają Zwardoń Ski na Małym Rachowcu. Robią z tego akcję na facebooku. Jeśli zbiorą 20 tys. fanów- w pierwszy weekend zimy będziemy jeździć za darmo: https://www.facebook.com/events/5063...03875/?fref=ts Mają kanapy i promują się, jako miejsce przyjazne rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro będą pustki, to proszę o informację gdzie w takim bądź razie jechać. Do tej pory w Polsce jedynie jeździłem jakieś 10 lat temu w Wiśle i nie wiele pamiętam. Tak to zawsze za granica, ale teraz ilość czasu nie wystarczająca by się do Austrii lub do Włoch pchać. Jak wspomniałem zależy mi na fajnych długich trasach dobrze przygotowanych i skomunikowanych. Proszę o jakieś informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od pogody i warunków. Bardzo fajna jest Krynica Zdrój, zwłaszcza Jaworzyna ma bardzo dużo tras, z reguły dobre warunki, gondola (trasa ma długość 2600m) 2 krzesełka i parę orczyków jednoosobowych. Z tym, że ruszają dopiero dziś, i będą czynne tylko 2 trasy. Niedaleko są również słotwiny, azoty, więc sporo alternatyw. Dodatkowo Krynica to bardzo urokliwa miejscowość i po nartach można miło spędzać czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna ma chyba najdłuższą trase w Polsce, którą obsługuje jeden wyciąg bez konieczności przesiadki (tutaj konkretnie gondola). Tyle że na Jaworzynie oprócz dwóch króciutkich oślich łączek, z ktorych jedna przez większość sezonu jest nieczynna, to nie widzę tam trasy dla 5-latka. No chyba, że na trasie nr 3, ale ona jest cześcią tej najdłuższej trasy i trochę obawiałbym sie o jego bezpieczeństwo. Natomiast dla Ciebie oprócz trasy głównej jest kilka wariantów aby mieć trasy o długości ok 2000 m.

Wierchomla też posiada trasę o długości 2600 m, ale trzeba jechać krzesłem i potem orczykiem. Przy takim zróżnicowaniu poziomów jazdy jakie reprezentujecie Ty, Twój Ojciec i syn, moim zdaniem najbardziej odpowiednia Wierchomla - ma kilka fajnych tras dla początkujących. Ponadto główna trasa ma 2000 więc jak na polskie warunki nie jest źle.

Natomiast jeśli chodzi o komunikację pomiedzy stokiem a kwaterą to kiepsko. Do Jaworzyny masz z centrum Krynicy ok 8 km, kwater najlepiej szukać w Krynicy, z dostępnością miejsc nie powinno być problemu. Natomiast jesli chodzi o Wierchomlę, to baza kwater jest dosyć skąpa, ale za to część z nich jest tuż przy stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodnie jesli beda bez butow dotykaly podlogi, to po ubraniu butow narciarskich, beda naogawki wisiec na bucie, wg mnie powinny byc troche krotsze od normalnych, no chyba ze lubisz luzny ubior.

kurtke ja osobiscie lubie troche dluzsza, tak zeby zakrywala tylek. rekawy musza byc na tyle dlugie, bys spokojnie podpial do nich(lub ewentualnie wlozyl pod nie) rekawiczki.

dodatkowo, napinajac barki (czyli robiac ruch taki jakbys np niosl przed soba skrzynke piwa)kurtka nie moze opinac.

reszta to raczej kwestie indywidualne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...