Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc - Chopok czy Tatrzańska Łomnica + transport z Warszawy


masniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż mieliśmy zaplanowany wyjazd do Szklarskiej na początku stycznia choć jak wiadomo pogody brak i raczej nie zapowiada się żeby do 6 stycznia miała chęc się poprawić W związku z tym próbujemy kombinować czy nie pojechać na Słowacje i w związku z tym mam parę pytań do osób które znają tamten region.

A wiec jedziemy w 6 osób z czego tylko 2 jeżdżą już parę ładnych sezonów i spokojnie radzą sobie na trasach czarnych i czerwonych. Dla pozostałej czwórki (w tym 2 kobiety) będzie to 2 lub 3 wypad na narty lub deskę. Czy trasy w Jasnej i Tatrzańskiej nie są zbyt wymagające dla początkujących? Zależy nam aby ta łatwiejsza trasa miała chociaż 1500m co by więcej pojeździc niż posiedzieć na krzesełku Jeżeli będzie chociaż tak jak w Szklarskiej to będziemy zadowoleni.

Jeżeli tam nie warto jechać to może polecicie inny ośrodek.

Druga sprawa dotyczy transportu. Wyjeżdżamy z Warszawy. Niestety do dyspozycji mamy tylko jedno auto więc szukamy transportu typu autokar, bus, ostatecznie helikopter Może macie jakieś sprawdzone połączenie? Czy jedyna opcja to Warszawa - Zakopane stamtąd na Słowację?

I jeszcze jedno pytanie przyszło mi do głowy. Czy w tych ośrodkach jest szansa na jakiś rabat na skipass w momencie wybrania odpowiedniej noclegowni?

Sprawa robi się dość pilna więc jak coś Wam przyjdzie do głowy to proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bez samochodu to T. Łomnica. Jak dojedziecie do Zakopanego - najlepiej rano - można dojechać do T. Łomnicy lub okolic busikiem startującym z przed dworca autobusowego. One teoretycznie jadą do Łysej Polany i Palenicy, ale 6 osób zawiozą na Słowację bez problemu. Jeżdżąc na Łomnicy można mieszkać w samej T. Łomnicy, albo gdzieś w okolicy, najlepiej przy stacji kolejki jeżdżącej na trasie Łomnica - Szczyrbskie Pleso.

Trasy narciarskie od T. Łomnicy do Cucuriedek łatwe. Potem im wyżej tym trudniej... :smile:

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym helikopterem to rozumiem, że to żart, skoro 250 - 300 zl za tranasport na osobę z bagażem jest za dużo.

Wracając do tematu, Chopok wygrywa z Łomnicą jesli chodzi o ilość tras. Odpowiednio je łącząc bez problemu uzyskasz trasy o długości 4 km a nawet dłuższe. Są tam trasy odpowiednie dla wszystkich. Nie wiem dokladnie jak z bazą noclegową przy stoku bo ja w zeszłym sezonie dojezdżałem.

Łomnica natomiast to są w zasadzie 3 ośrodki zlokalizowane niedaleko od siebie ( Lomnica -> 7 km Stary Smokowiec -> 15 km Strbskie Pleso ), gdzie również każdy znajdzie coś dla siebie, aczkolwiek jeśli nie będziecie zmotoryzowani to trochę kiepsko.

Między tymi ośrodkami kursuje kolejka żelazna ( piekne widoki!) ale nie wiem jak z częstotliwością kursów. Gdzieś mialem stronę z ich rozkładem, nietrudno znaleźć.

Na Chopok najlepiej dojechać tak jak napisał Tadeusz T. Nie powinno być problemu ze znalezieniem chętnego busa na kurs na Chopok. Dobrze wygląda baza noclegowa w Łomnicy i okolicach, raczej nie powinno być problemu z noclegiem.

Dojazd do Łomnicy - w zeszłym sezonie można bylo polecieć w miarę tanio do Popradu i z Popradu na Łomnicę busem ( ok. 25 km). Skoro lada dzień musicie wyjechać, to raczej samolot będzie za drogi, o ile w tym sezonie jakikolwiek już lata. Lepiej dojechać do Zakopca albo do Bukowiny Tatrzańskiej i tam szukać busa na transport do Łomnicy.

Poza tym nie okresliłeś , czy część z was pojedzie tym autkiem, ktore posiadacie, czy po prostu wszyscy chcecie się zabrać jednym środkiem transportu. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej jak część z was pojedzie autem i weźmie wszystkie bagaże a reszta dojedzie osobno. Przynajmniej będziecie mieli na miejscu własny transport.

Może lepszym rozwiązaniem bedzie wynajęcie np. 7-osobowego busa? Ostatniego lata jechałem do Chorwacji i gdyby nie to, że mi się jedna para wykruszyła to wynajałbym 2 - letniego busika 7-miejscowego za 140 zl na dobę.

No i najwazniejsza rzecz - Chopok jest zdecydowanie droższy od Łomnicy, przynajmniej jesli chodzi o cenę skipassów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy skipass duzo drozszy, 2 Euro na 1 dniu roznicy to nie sa jakies duze sumy :P

Bylem w zeszlym tygodniu na Tatrzanskiej Lomnicy, warunki fajne ale silny wiatr, z tego powodu nie kursowaly kolejki powyzej pierwszego krzeselka (start )

Jutro wybieram sie na Chopok, zobaczymy jak bedzie tam wygladala sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna....chopok.

Witam

Wczoraj wrocilem z Chopoka. Bylem 6 dni i....

... masakra jakas!!!. Nigdy wiecej tam nie pojade.

1. Za...cie drogo.

2. Za...cie tloczno

3. Za..cie nie pojezdzilem.

4. Za...cie nauczylem sie handlowac niewykorzystanymi skipassami. Np. kupic za 35 Euro, pozniej wystac w kolejce jakies 20 minut, raz zjechac (albo i nie), wkurzyc sie do czerwonosci, ruszyc szybko pod kase i szybko sprzedac komus za przynajmniej 15 Euro.

Porazka jaks.... naprawde w najbardziej koszmarnych snach nie spodziewalbym sie takiego czasu jaki tam spedzilem. DNO I TYLE.

Pierwszy raz bylem na tym Chopoku ....i na pewno OSTATNI.

Mam zszarpane nerwy i totalnego dola, z ktorego ciezko mi bedzie sie wyleczyc. Badz co badz zostawilem tam troche kasy, a czuje sie jakbym zgubil.

JA NIE POLECAM. ALE SPRAWDZCIE SAMI JAK CHCECIE.

Nie jestem jakims starym wyjadaczem narciarskim, ale gdzies tam juz bylem i widzialem (AUSTRIA, FRANCJA). I powiem krotko - .... nie ma nawet czego porownywac (zarowno finansowo jak i jakosciowo). Wszedzie trzeba placic... poniewaz za przyjemnosci trzeba placic. Nie mniej jednak to co mialem na Chopoku przeroslo moje wyobrazenia o spedzonym urlopie narciarskim. DNO TOTALNE.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie ośrodka: http://www.jasna.sk/pl/cenniky/skipassy/

Można wykupić karnet np.na 4 godziny: kupuje się tzw. choice skipass za 40 E i potem jeśli jeździło się 4 godziny w kasie dostaje się zwrot 10E, co daje 30E (przy cenach TOp, jakie dziś obowiązują)

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...