Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

nocleg w okolicy San Cassano, Armentarola, Corvara


remus74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

planuję wraz z rodzinką (początkujące córki 5 i 8 lat i maja druga połowa) wyjazd w okolice gdzie jest dużo łatwych, rodzinnych tras narciarskich. Spodobał nam się region Alta Badia. Muślimy aby w górę pomykać gondolą Colt Alt z Corvary lub Piz Sorega z San Cassiano. Kwaterunek najlepiej tak aby nie korzystać z samochodu tylko podejść lub podjechać na nartach np. z Armentaroli trasą 11 pod gondolę Piz Sorega. Szukam w miarę taniego w dobrej jakości (wiem że to nie idzie czasami w parze ale może się uda). Za wszystkie sugestię i uwagi wielkie dzięki.

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłem z 15 razy.

Mam w związku tym pytania: wysłałem zapytanie do czterech pensjonatów, z każdego otrzymałem potwierdzenie, że mają miejsce (od 16 marca), ale z żadnego nie chcą zaliczki, a do tej pory w Austrii i Italii chcieli. Ty też tak miałeś ? Przypuszczam, że parę tygodni przed wyjazdem się odezwą, że jednak chcieliby jakieś 100 €. Wstępnie padło na http://www.ciasademunt.it/inverno_it.php, przy trasie Spomunt.

I drugie: jak było z pogodą w ciągu tych kilkunastu wyjazdów, czy byłeś tam w okolicach połowy marca ? Oczywiście pogoda to loteria, zdarzyło mi się na początku kwietnia w Val di Sole jeździć po wszystkich trasach, jakie są na mapce po naturalnym śniegu, a rok potem dwa tygodnie wcześniej czynnych było 20 % tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam byłem z 15 razy.

Mam w związku tym pytania: wysłałem zapytanie do czterech pensjonatów, z każdego otrzymałem potwierdzenie, że mają miejsce (od 16 marca), ale z żadnego nie chcą zaliczki, a do tej pory w Austrii i Italii chcieli. Ty też tak miałeś ? Przypuszczam, że parę tygodni przed wyjazdem się odezwą, że jednak chcieliby jakieś 100 €. Wstępnie padło na http://www.ciasademunt.it/inverno_it.php, przy trasie Spomunt.

I drugie: jak było z pogodą w ciągu tych kilkunastu wyjazdów, czy byłeś tam w okolicach połowy marca ? Oczywiście pogoda to loteria, zdarzyło mi się na początku kwietnia w Val di Sole jeździć po wszystkich trasach, jakie są na mapce po naturalnym śniegu, a rok potem dwa tygodnie wcześniej czynnych było 20 % tras.

Hupon, sorry, że się podłączam do tematu ale przytulna ta Twoja miejscówka! :cool:: Ceny, które można znaleźć na ich stronie to te które trzeba rzeczywiście zapłacić czy można coś utargować? Rozumiem, że jest to cena samego mieszkanka bez żadnego wiktu?

W razie czego możemy się przerzucić na priv.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zaliczki to w moim przypadku raz chcieli raz nie. Raczej z nimi, to w tamtym regionie są bardziej niemieccy niż włoscy (nie obrażając nikogo), czyli poważni.Termin w którym jedziesz jest jak na Dolomity, dość późny. Nigdy tam nie byłem w tym okresie. Może śnieg byc, jak i mogą byc problemy. Oczywiście w wyższych partiach np. Arabba, Marmolada to problemów nie powinno być, a pozostałym zakresie....wróżenie z płatków śniegu......Co do temperatur, to chyba bedzie ciepławo. Ja jeżdzę tam poł stycznia do końca lutego. Od połowy marca wg. mnie, są to za niskie już górki i za bardzo na południe.

Jeżeli chodzi o położenie do wyciągów, to nie potwierdzę, czy będzie blisko, bo w tamten rejon La Villi się nie zapuszczałem, kończyłem na trasie PŚ, bo dalej to nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Was interesuje San Cassiano to Wam "sprzedam" troche info. Kwatera przy dolnej stacji Piz Sorega ok 200m (jak sporo sniegu to łańcuchy potrzebne) to www.masoplanat.it. Za aparatment 4 os zapłacisz ok 1000 euro. Taniej blisko kabinku nie ma szans. Pani dostrcza rano swieze mleko i bułki... Co do pogody to byłem w ciągu ostatnich 6 lat 3 razy w Alta Badii zawsze w terminie ferii łódzkich i .... sumarycznie (na 21 dni) 2 dni ze śnieżycą, 5-6 z chmurami, reszta pełne słońce lub słońce + niewielkie chmurki. Czasami zimno ok -18 rano na dole. Ale generalnie lekki mróż. Polecam... w tym roku bede niedaleko w rejonie Civetta. W Alta Badii polecam podjechać rano autobusem za 5 eur na przełecz w kierunku Lagazuoi. Kabiną do góry i czerwona nartostradą (8km) z powrotem do San Cassiano... na końcu narciarzy ciągną konie !!! Warto. Jak macie jakies pytania to smiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Was interesuje San Cassiano to Wam "sprzedam" troche info. Kwatera przy dolnej stacji Piz Sorega ok 200m (jak sporo sniegu to łańcuchy potrzebne) to www.masoplanat.it. Za aparatment 4 os zapłacisz ok 1000 euro. Taniej blisko kabinku nie ma szans. Pani dostrcza rano swieze mleko i bułki... Co do pogody to byłem w ciągu ostatnich 6 lat 3 razy w Alta Badii zawsze w terminie ferii łódzkich i .... sumarycznie (na 21 dni) 2 dni ze śnieżycą, 5-6 z chmurami, reszta pełne słońce lub słońce + niewielkie chmurki. Czasami zimno ok -18 rano na dole. Ale generalnie lekki mróż. Polecam... w tym roku bede niedaleko w rejonie Civetta. W Alta Badii polecam podjechać rano autobusem za 5 eur na przełecz w kierunku Lagazuoi. Kabiną do góry i czerwona nartostradą (8km) z powrotem do San Cassiano... na końcu narciarzy ciągną konie !!! Warto. Jak macie jakies pytania to smiało.

Vrinx napisz proszę trochę szczegółów o "wycieczce" na Lagazuoi - nie byłem tam, a chciałbym się wybrać w lutym... Będę zakwaterowany po drugiej stronie więc do San cassiano dotrę z góry trasą 11 - czy jest gdzieś tam przystanek autobusu? Jeżeli tak to gdzie i czy ewentualnie daleko trzeba iść? Jak długo bus tam jedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba chodzić wcale..... Lagazuoi - no jak zrobiłem tak że pojechałem rano samochodem na przełecz do dolnej stacji na Lagazuoi z rodziną i go tam zostawiłem. Kabiną do góry ... na górze piekne widoki bo to 2700 m npm. Trochę fotek i jazda w dół, czerwoną pustawą trasą. Po drodze naprawde piekne widoki, oraz lodospady.... nie da się ich przeoczyć. Po paru kilometrach trasa sie dość wypłaszcza tak że jest niebieska a nawet w paru miejscach kije sie przydadzą. Jak już nie masz sił na machanie kijami to pojawia się restauracja a ciut dalej zaprzęg konny. Konie mają sanie i liny do których "mocuje się" narcairzy. Wtedy Pan woźnica bacikiem pogania koniki i zasuwa się po płaskim aż miło. O ile pamietam to chyba 4 eur osoba. Konie ciągną do Armantaroli gdzie wpinasz sie w orczyk i jesteś moment na Piz Sorega. Ja z Armentaroli pojachełem busem po samochód na przełecz o reszta rodziny smigała. Ty możesz zrobic to ciut inaczej. Zostawiasz samochód na parking w Armentaroli i jedziesz busem za 5 eur na przełecz. Dalej wiadomo. Jak ktoś lubi czarne trasy to Z lagazuoi można zjechać 2-3 razy spow

DSC00855.jpg

DSC00733.jpg

rotem pod kabine a później dopiero czerwoną w kierunku san Cassiano.

DSC00855.jpg.c30a80331aba19062fb7015936299e64.jpg

DSC00733.jpg.88379fb1018e2dcb77e08c6de16c7f35.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...