Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiana butów po 15 latach


beti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszperałam trochę na forum, wiem że dużo było na ten temat ale jakoś nie mogłam nic do siebie dopasować. Narty posiadam Stockli Spirit Globe 152 cm, są fajne lecz buty mam stare dalbello 520 - sprzed 15 lat i chciałabym zmienić lecz nie wiem z jakim flexem teraz szukać tak się to wszystko pozmieniało. Miernikiem będzie napewno przymierzenie, ale nawet nie wiem jakich szukać.

Wzrost: 150 cm

Waga: 63 kg

Styl jazdy: przygotowane trasy, ale i chciałabym spróbować poza nimi, szybki zjazd, ale i rekreacyjna, spokojna jazda,

Umiejętności: zaawansowany poziom 6/ 7.

Do 900 zł.

Dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakiś damski model (każda firma ma w swojej ofercie) chociaż bym pozostał przy Dalbello. Włoska firma z tradycjami, specjalizacja w butach i świetne wzornictwo. Jeszcze pomyślałbym o Rossignolu, Salomonie i Lange. Dobra oferta na naszym rynku i jest szansa dopasowania rozmiaru. Flex 90-100. Nie obawiaj się wysokiego, wszystkie wymienione firmy robią komfortowe buty i ich flex jest strawialny. ALE KONIECZNIE przymierzaj po kolei i kup te, które najbardziej ci się podobają. Jeździsz nie tylko nogami, ale i oczami, ma być dobre i ładne. :laughing: Przy skali 6/7 kup właśnie takie.

Zgraj je kolorystycznie z nartami i spodniami.

Bo w narciarstwie jak w życiu potrzebna jest harmonia :angel:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Teraz wiem na czym stoję. A co powiecie o Fischerach My Style 90. Przymierzałam fischery tyle że 75 w zeszłym roku.

I jeszcze jedno, czy wspomniane przez Was firmy z lat ubiegłych będą miały taki sam flex jak tegoroczne modele?

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Teraz wiem na czym stoję. A co powiecie o Fischerach My Style 90. Przymierzałam fischery tyle że 75 w zeszłym roku.

I jeszcze jedno, czy wspomniane przez Was firmy z lat ubiegłych będą miały taki sam flex jak tegoroczne modele?

Pozdrawiam

Beata

Fischer 3ma standardy i jego 90 odpowiada flexowi 90 tzn. będzie to dość twardy but, ale do twoich nart taki powinien być.

Jak ci się podobają i są wygodne to kupuj.

W razie problemów z butami jedź na Szczęśliwice, choćby do Osickiego. Każdy but można dopasować, dorobić wkładki. A Fischer to solidna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spędziłam ostatnio 4 godziny w sklepie Narty Warszawa przy ul.Mangalia. Sklep godny polecenia, bo mają naprawdę duży wybór, w tym sporo przecenionych zeszłorocznych modeli. Po 4 sezonach jeżdżenia w butach Dalbello Regina doszłam do wniosku, że chcę od butów czegoś więcej, lepszego trzymania, itd... Wybór okazał się trudniejszy niż przypuszczałam. Szukałam butów o węższej skorupie, z wyższym flexem. Mierzyłam Dalbello Mantis 12, jakiegoś Heada 100, Fishera My Style 8 i Atomic Hawx 8. Tuż po włożeniu na stopę każdy był świetny, ale po kilkunastu minutach zaczynały się schody, w Dalbello drętwienie tylnej części łydki, w Headzie totalne zdrętwienie palców. Wybierałam więc pomiędzy Fisherem i Atomicem i wybór padł na Atomica ze względu na bardzo dobre trzymanie przy jednoczesnym komfortowym ustawieniu stopy. Miałam na sobie te buty naprawdę długo w sklepie i nie odczułam żadnych skutków ubocznych. "Najlepsze" jest to, że Atomiców nie kupiłam, bo w moim rozmiarze nie było modelu zeszłorocznego, a dopłata prawie 500zł za tegoroczny model różniący się tylko jakimiś detalami w malowaniu nie była zakładana w moim budżecie. Tak czy inaczej, wyboru dokonałam i może uda mi się znaleźć te buty gdzie indziej w akceptowalnej cenie. Z pewnością nie ma innej opcji jak mierzyć, mierzyć, mierzyć i poświęcić sporo czasu na wizytę w sklepie i dobór butów.

Co do trzyklamrowców. Dalbello ma serię takich butów dla kobiet, moja koleżanka kupiła Dalbello raya 9 z takim patentem i jest zadowolona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczara,

chodzi Ci o ten sklep www.starsport.com.pl? Ja chyba wszystkie sklepy w Polsce przejrzałam, zagranicą też, w poszukiwaniu zeszłorocznych Hawxów w moim rozmiarze i nie znalazłam. A jeśli chodzi o buty dla kobiet, to na Mangalia jest znacznie większy wybór niż w tym starsporcie, zakładając, że w sklepie internetowym mają wszystko wystawione.

Przy okazji, szukając butów z zeszłego sezonu, znalazłam sklep w Warszawie, który sprzedaje tegoroczne modele w dobrych cenach. Tu link http://www.snowshop.pl/ może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O buty damskie nie pytałem ;) , na Mangalii przymierzyłem w swoim rozmiarze ok. 6-7 par, na starsport przymierzyłem z 10 i jeszcze coś tam było (obydwie liczby to dla konkretnego zakresu twardości, rozmiaru i granicy cenowej, w innych warunkach brzegowych wybór może być inny :D ).

Choć nie będę ukrywał że na Mangalii chyba ciut lepsze "doradztwo" ale jak się już w miarę wie czego się szuka to bardziej chodzi o ilość modeli (moje oczekiwania +/- flex100-110, cena do 900pln).

Edytowane przez pieczara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oglądałam, przymierzałam z 10 modeli i w końcu kupiłam. Wybór był ciężki, Po odrzucie (uwierały mnie w prawą łydkę) zostały trzy: nordica Speedmachine 95, Sportmachine 85 - te natomiast nie uwierały, ale przy symulowanych ruchach jazdy nie uwierały, ale "czułam" je na tej łydce i ostatnie jakie przymierzyłam to Tecnica Demon 90W - strzał w dziesiątkę. Nic mnie nie uwierało, flex odpowiedni i kolorystycznie też pasujące, no i cena ok.

Teraz zostało testowanie na stoku..:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...