Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trasa Poznań - Val di Sole (Folgarida)


stray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w marcu jadę do Val di Sole (pierwszy raz samochodem w Alpy) i zastanawiam się nad najlepszą trasą dojazdu. Google Maps pokazuje Poznań-Berlin-Monachium-Insbruk-Trydent-Folgarida. Czy to jest najlepsza trasa czy warto pojechać inaczej (tańsze przejazdy - tunele, mosty, płatne odcinki, itp.). Poza tym zastanawiam się czy w 3 tygodniu marca drogi będą jeszcze oblodzone/zaśnieżone pod koniec podróży i czy łańcuchy na koła się przydadzą i czy podjazdy są trudne (mam 12-letni samochód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątki razy jezdziłem tą trasą z Bydgoszczy. Aktualnie: Bydgoszcz- S5 z Gniezna do autostrady - Berlinerring - Norynberga - Monachium - Garmisch / nie jadę przez Kufstain bo czesto sa korki / Brener - Mezzolombardo - Cles. Łańcuchy zawsze mam w bagażniku, poza tym w Austrii są obowiazkowe opony zimowe. Płatna jest droga na Brener i autostrada we Włoszech oraz musisz kupić winietkę na Austrię. Nie kombinuj bocznymi drogami zeby oszczędzić parę EUR. O drogi sie nie martw jeżeli nie trafisz w trakcie podrózy na śnieżycę.

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy owak musisz jechać przez Innsbruck i Bolzano. Tu droga jest rewelacyjna. Z Bolzano możesz bezpośrednio jechać na Cagno (ja nigdy nie odważyłem się nią jechać - droga górska z przełączą na wysokości 1400 mnpm - Passo della Mendola). Drugi wariant, to jechać dalej na Trentino i potem zjechać na Cles. Tu droga po zjeździe z autostrady biegnie doliną, której dno i zbocza pokrywają sady. Jest trochę kręta, ale nigdy (byłem tam trzy razy w styczniu) nie widziałem śniegu. Jeżeli jedziesz do Folgaridy, to najwyżej na ostatni odcinek od Dilmaro i tylko w skrajnych warunkach atmosferycznych będziesz potrzebował łańcuchy. Tu droga biegnie lasem serpentynami pod górę. Jak na poznańskie warunki może okazać się trochę trudna, ale nie jest bardziej wymagająca niż nasze drogi w Sudetach, czy Beskidach. Mieszkałem w Male. Do Folgaridy dowoził nas hotelowy skybus prowadzany przez kucharza. Gość prowadził wyłącznie jedna ręką - w drugiej trzymał komórkę przez która cały czas gadał. Łańcuchów nie używał nawet podczas opadów śniegu.:wink:

Jeżeli ktoś z forumowiczów jechał przez Passo della Mendola niech podzieli się tu wrażeniami z trasy.

Edytowane przez bravo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tym skrótem, ale pod koniec marca. Droga dość kręta i bardziej wymagająca niż główna. Ruch bardzo mały. Jak ktoś nie czuje się pewnie, lepiej niech jedzie główną trasą. Tak samo nie polecam gdyby były opady śniegu. Jak dobra pogoda i kierownik niezły, nie ma się czego bać, a nawet polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również polecam drogę przez Kufstein(o rozsądniej porze oczywiście). Droga przez Gapa prowadzi przez przełęcz nie ma autostrady jechałem nią wprawdzie 10 lat temu, ale autostrada jest dużo szybsza). Zresztą i tak należy o rozsądnej porze minąć Monachium, bo inaczej można utknąć w wielokilometrowym korku(znajomy Niemiec mówił, że w piątki z Monachium do swojego domu 60 km w stronę Norymbergi jechał raz 4h pomimo 3/4 pasów autostrady, więcej się nie porwał), jeśli uda się dobrze minąć Monachium to i autostrada na Innsbruck powinna być w miarę ok :)

Jeśli nie zdecydujesz się na skrót z Bolzano to w San Michele proponuje drugi zjazd(szczególnie jeśli jedziesz na wymianę turnusu, do pierwszego są gigantyczne korki, jak masz navi to jak miniesz pierwszy to powinna się szybko sama połapać). Jak wracałem mimo zastosowania tego manewru to stałem na bramkach i tak z 30 min (więc może skrótem spróbować?)

przy obecnej pogodzie w 3tyg marca raczej śniegu na drogach nie uświadczysz no chyba że...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...