Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

"Trzy i pół Doliny" na lubelszczyźnie


Rekomendowane odpowiedzi

Część III cd Celejów + Parchatka

Droga dojazdowa polna – błoto…ale jest tu ratrak i jedna armatka, toy-toye, i szkółka narciarska w małej budce…

1a36bc9b6b6444e5med.jpg

Cóż… Bez komentarza.

Wsiadam w auto i kieruję się do ostatniej „Doliny” Lubelszczyzny w okolicy Kazimierza nad Wisłą i Puław – Parchatki: http://www.parchatka.pl/

Po kilku minutach jestem na miejscu, parkuję, znowu ubieram buty i idę w stronę malowniczo położonego Ośrodka.

Nim dotrę do kasy, trzeba pokonać kilka metrów przy fajnie wyglądającej od dołu trasie (czerwona na oznaczeniu na poniższej mapie):

a9cce1718210866bmed.jpg

Budynki: kasa, karczma, agroturystyka – wyglądają fajnie:

42a161a8e96ae934med.jpg

Mapka:

2eccd1ca832f7bf8med.jpg

Znowu karnecik na godzinkę i na górę…

a0bc502f9cc68450med.jpg

Mimo masakry odwilżowej, pod nartami ponad pół metra śniegu.

Samo miejsce sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Jest zadbane i na pierwszy rzut oka – poukładane.

Czynny jest jeden talerzyk, ze względu na niewielką liczbę narciarzy.

Po dotarciu na „szczyt” udaję się w prawą stronę na trasę obok, której przechodziłem. Oto jej początek…znowu ławeczka…

c97779120749cd20med.jpg

Zakręt…

cc6ade84d4c2fed1med.jpg

...i mam widok na nią od góry:

036a4c39ad4f2d07med.jpg

Podoba mi się

ce7b4e4c5b150143med.jpg

Całą godzinę jeżdżę raz w prawo, raz w lewo opuszczając wyciąg w tym właśnie miejscu:

d0d6317a8fb2b54cmed.jpg

Druga trasa jest bardzo szeroka:

c295935d879dc10amed.jpg

…i prowadzi do tego samego punktu:

a8477a5456a16966med.jpg

Godzinka szybko mija.

Zaczyna się szarówka, więc pora wracać do domu.

Pomimo tego, że lubelskie „Trzy i pół Doliny”, nie są tym co we Francji…wracam do domu narciarsko spełniony.

Z moich wyliczeń wynika, że dzisiaj zrobiłem na nartach ok. 35km – nieźle!

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część II cd Rąblów + Celejów

Deszcz zgasił ognisko

124b39acd3360a22med.jpg

Jest tutaj pięć wyciągów narciarskich (cztery talerzykowe i wyrwirączka). Dzisiaj czynne są tylko trzy.

Przy krótszej trasie i przy snow parku (160m), przy dłuższej trasie (420m) i na stoku dla uczących się.

Ludzi jest sporo, sporo również dzieci i instruktorów narciarstwa.

Pierwszy wjazd na króciutką górkę:

e1376ed6e06721f1med.jpg

W SnowParku „oprzyrządowanie” nie wygląda zbyt bezpiecznie…

9aff5cb37964ef64med.jpg

Widok z góry. Po drugiej stronie „ośla łączka”:

dc69070047ec6a84med.jpg

Ośrodek ma sporo aparatury do produkcji śniegu:

531e4a69437298abmed.jpg

Do dłuższej trasy prowadzi…las…las nart:

0d20301083e2c58emed.jpg

Widok z Talerzyka na Pizzernię i budynek z kasami i restauracją:

9163dbc6fcd0e2b8med.jpg

Nowoczesna „stacja górna” wyciągu…

caccbb1b69b1e64fmed.jpg

Widok z „rozpędzacza” na główną trasę ośrodka:

a6955d160d8b1c7cmed.jpg

Końcówka tej trasy wiedzie prosto, bądź dookoła kilku drzew

840c7fa03c9295femed.jpg

Jazda jest, podobnie jak w Kazimierzu po „cukrze”, w deszczu i dodatniej temperaturze.

Nie ma jak – dobre warunki hahaha

Ponownie pakuję narty do auta i wyruszam w stronę Parchatki.

Po drodze planuję podjechać do Celejowa: http://www.ski-sport.pl/ – tu też jest malutka górka (300m) - była widoczna z drogi do Rąblowa.

…przykra niespodzianka…

Odwilż pokonał właściciela. Wszystko pozamykane, na górce wyraźnie brakuje śniegu

3946ae28bb237151med.jpg

Budynków pilnuje jedna osoba i pies – wszystko strasznie przygnębiające…

ec5cd1b59c08baa2med.jpg

Edytowane przez marboru
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej dosyć egzotycznym nartowaniu: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/15838-Polska-warunki-narciarskie-2012-2013?p=165334&viewfull=1#post165334

…oraz po pięknym dniu z przed tygodnia: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16660-Kameralnie-z-widokiem-na-Kr%C3%B3low%C4%85...?p=164680#post164680

Postanowiłem, mimo deszczu i temperatury +5 eksplorować w dniu dzisiejszym województwo lubelskie.

„Trzy i pół Doliny”…bo w tylu Ośrodkach Narciarskich dzisiaj byłem. Bo miejsca, które odwiedziłem znajdują się niedaleko od siebie – w promieniu 10km.

Zacząłem z samego rana od Kazimierza Dolnego nad Wisłą:

435c5de809eda0a9med.jpg

Ognisko ledwo co się tli…woda zewsząd…

55fe5a90fdadcddemed.jpg

Ludzi niewiele…chyba jestem jednak hardkorem…

80f6b4434dbed3bemed.jpg

Śniegu dramatycznie ubyło przez tydzień:

64b9eaf79b912c3emed.jpg

Na „Oślej łączce” również pustki

40fd0598b08812d9med.jpg

Śnieg, to ubity cukier. Trzyma może godzinę? Potem jazda po miękkim.

b8d997ac29d3283bmed.jpg

Błoto:

eb1493bfc1daa03fmed.jpg

Klimat tego miejsca…tkwi w szczegółach. Ławeczka:

e5a528fa6edbfbc7med.jpg

Początek Czerwonej z pięknym widokiem na Wisłę

6d0c3054c6443c43med.jpg

Po trzech godzinach i chyba 50 zjazdach, pora na lunch w Restauracji „Pod Psem”:

b45c854e530a1166med.jpg

Pakuję narty do auta i kierunek, do kolejnej „Doliny” – Rąblowa: http://www.nartsport.pl/

Po przejechaniu 10km jestem na miejscu.

Parking jest tu darmowy a odwilż powoduje to, że sporo jest tu błota:

d30cd75e81890989med.jpg

Kupuję karnet na godzinę za 20zł:

92abca1acd12cc96med.jpg

Edytowane przez marboru
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz to sobie wycieczkę niezłą zrobiłeś, szkoda tylko że warunki za bardzo nie dopisały. Jak te stoki w lubelskim wyglądają w porównaniu z świętokrzyskimi? Chodzi mi przede wszystkim o nachylenie i rzeczywiste długości tras, a nie jak przeważnie podają jadąc S i wykorzystując do tego całą szerokość stoku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz to sobie wycieczkę niezłą zrobiłeś, szkoda tylko że warunki za bardzo nie dopisały. Jak te stoki w lubelskim wyglądają w porównaniu z świętokrzyskimi? Chodzi mi przede wszystkim o nachylenie i rzeczywiste długości tras, a nie jak przeważnie podają jadąc S i wykorzystując do tego całą szerokość stoku.

Marcinie, warunki - to nie problem :smile: byle, by pod deskami śnieg był :biggrin: Jak się jest nartonałogowcem, to tak właśnie jest...

Odpowiadając na Twoje pytanie.

Z mojej perspektywy wygląda to tak: świętokrzyski Bałtów - nie ma sobie równych. Potem jest Telegraf (który bojkotuję ze względu na ceny i przygotowanie tras)...kolejnym z ulubionych stoków staje się Stacja Narciarska w Kazimierzu nad Wisłą...na końcu jest Tumlin. Reszta stoków - to urozmaicenie dla nizinnego narciarza.

W tych czterech miejscach narciarsko nie powinien się nikt nudzić (jak na nizinne warunki) z powodu długości tras i nachylenia.

Biorąc pod uwagę infrastrukturę, komercyjne podejście - to numer jeden, to Szwajcaria Bałtowska.

Patrząc z perspektywy klimatycznego miejsca - niesamowite wrażenie robi Kazimierz.

Jeśli chodzi o miejsce do szlifowania techniki, trenowanie biorę pod uwagę Tumlin.

...a jak ktoś chce sportowo pojeździć - to oczywiście Telegraf.

Turystycznie natomiast polecam wszystkie stoki świętokrzyskiego, lubelskiego + Bełchatów, w których byłem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że nie zobaczyłeś jeszcze Nartraju w Chrzanowie oraz Wotexu w Batorzu. To także niezłe jak na "nizinne" warunki ośrodki narciarskie w Lubelskiem. Niestety z Kielecczyzny to już dalsza wyprawa. A czy u was na Kieleczczyznie też takie "puchy" na stokach?

Super relacja!!

Edytowane przez kaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja :)

Szczególnie dziekuję Ci Marboru za filmiki, bo po relacji ze zdjęciami błędnie oceniłam długość tras :)

Dziękuję.

Trasy są króciutkie, ale dobrze, że w ogóle są :happy:

Średnia zjazdu po nizinnych Górkach, na których sobie trenuję to ok 25-30 sekund...

...2, 3 minuty wjazd - i tak w kółko :happy:

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...