Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Amade: Flachau-Wagrain-St. Johann


mati.jnk

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o to aby jeździć na nartach po wschodniej i zachodniej stronie Wagrain. Będę mieszkał w Moadörfl przy gondoli Roten 8, więc stoki w kierunku Flachau mam dostępne bezpośrednio, a w kierunku St. Johann po zjechaniu do Wagrain trzeba chyba jakoś przedostać się przez miasteczko. Dlatego zapytałem o skibus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy Griesenkareck i Grafenbergiem kursują skibusy kilka razy na godzinę. Od swojego lokum wjeżdżasz gondolą czerwona 8, zjeżdzasz Flying Mozart do Wagrain, skibusik i po 5 minutach jesteś pod Grafenbergiem- gondolą na górę i na nartach aż do Alpendorf. W samym St. Johan jest kilka starych wyciągów nie skomunikowanych z resztą ośrodka.

Od ubiegłego roku możesz także nową gondolą, a właściwie wagonikiem z Griesenkareck nad całym Wagrain ( przewyższenie nad miastem ponad 200 M !) dostać się na Grafeneberg.

Twoja lokalizacja jest wygodna bo z rana od strony Moadorfl jest mniej narciarzy i można startować bez kolejek i machnąć parę zjazdów pod Rote8 i Mozartem po sztruksiku i bez tłoku.

Pozdrawiam.

Edytowane przez p.e.t.e
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ubiegłego roku możesz także nową gondolą, a właściwie wagonikiem z Griesenkareck nad całym Wagrain ( przewyższenie nad miastem ponad 200 M !) dostać się na Grafeneberg.

:eek: To coś nowego.:shocked:

O ile ja się orientuję to części do budowy tego połączenie leżą na paletach poukładane i czekają na montaż.

A ukończenie budowy pod koniec tego 2013 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informacje. Jadę w najbliższą sobotę. Sprawdzę czy wagonik już jest.

Wagonika jeszcze nie ma. Stoją tylko żelbetowe elementy konstrukcji stacji po jednej i po drugiej stronie oraz po jednym słupie po każdej stronie. Otwarcie nowego połączenia jest planowane na przyszły sezon 2013/2014. Nazwa nowej kolejki to G-Link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Jestem przekonany, że połączenie Flachau/Wagrain z Flachauwinkl jest tylko kwestią czasu. Tak naprawdę, brakuje chyba tylko jednego wyciągu, na Griessenkareck od strony Flachauwinkl. Nie wiem, czy taki jest planowany, ale patrząc na to, jak wygląda okolica, aż by się prosił. Przydałaby się też lepsza przeprawa przez autostradę w samym Flachauwinkl, ale to pewnie będzie musiało poczekać - nawet tam są bardziej pilne sprawy.

Jednak nawet bez tego, G-Link będzie hitem - zarówno jako kolejka widokowa, jak i środek transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Info dotyczące wydarzenia sprzed 2 dni.

SAMSTAG, 9.11.2013 - Gemma G'linken - Tag der offenen Tür

An diesen Tag haben Sie die Möglichkeit vorab mit der neuen Bahn zu fahren.

Ponadto dziś na kamerkach widać , ze rozpoczęli śnieżenie we Flachau a na kolejce Starjet3 wiszą już krzesełka. Tak więc jest szansa , że przynajmniej na weekendy ruszą niektóre ośrodki "nielodowcowe", tym bardziej , że mroźna pogoda ma potrwać w najbliższych dniach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLWESYTER w SKI-AMADE 2014!

To już tradycja od 2003 , zaczęliśmy na studiach w Gdańsku i tak zostało, organizujemy się co roku na innym stoku na rozpoczęcie sezonu narciarskiego. (w terminie 27.12.-2.01) Cena niekomercyjna 1844zł. Mamy zapewniony: przejazd autokaru, nocleg w 4 i 2 osobowych pokojach z łazienką, jedzenie w formie stołu szwedzkiego, ski-pass i bal sylwestrowy jeszcze nie wiadomo w jakim klimacie Znajomi , znajomych i znajomi ze skionline zapraszamy do SKI-ADMDE. Zostało 13miesc w ośrodku.

Pozdrawiam Paweł i Kuba 501587448 504525837

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...