Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Coś dla Bielszczan...


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

To były czasy :happy:

Forumowiczom z Bielska pewnie łza w oku się zakręci po obejrzeniu poniższego filmiku, z dawnej kroniki PKF.

Tłum narciarzy...starodawne szusy...świetnie wyglądające wagoniki...

Zwróćcie uwagę na to jak były przewożone narty!

Kawał pięknej historii polskiego narciarstwa.

[video=youtube;Y015wGqR4OY]

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny przejazd kolejki linowej Girak & Girak na Szyndzielni w Bielsku Białej.

Nowa Kolejka powstała w roku 1995. Zastąpiła poniższą, dawną kolej linową dwulinową również firmy Girak & Girak wybudowaną w latach pięćdziesiątych.

I co?

I teraz niestety nikt nie nakręci filmu, że narciarze się cieszą...nikt, nie podkreśli przydatności inwestycji i pełnego jej wykorzystania.

Ot polska rzeczywistość :frown::

To chore niestety.

[video=youtube;b_zDhCt8WqU]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki, że się komuś na Tym Forum jednak moja "robota" spodobała.. bo różnie bywało. Ten filmik od nowej kolejce mojej produkcji. Filmik o starej kolejce produkcji PKF choć szmat czasu spędziłem nad znalezieniem go oglądając dziesiątki wydań PKF'u aby potem go "wyłuskać" z całości.

Wspaniała była ta kolejka. Czemu ją zniszczono..? Czort znajet! W Alpach do dziś pracuje jej bliźniaczka na górze Zwoelferhorn. Byłem tam niedawno, jechałem nią... wspomnienia wróciły. Specyficzny dźwięk jadących po linie bloków wzmocniony przez pudło rezonansowe aluminiowej kabinki i łoskot przejeżdżania po prowadnicach liny na podporach, nie wspominając o hałasie stacji napędowej... bezcenne !!

http://www.12erhorn.at/

Ciekawe, że nasza bielska kolejka miała 3 razy wymieniane wagony. Siostra w Austrii ma wciąż oryginalne, takie jak te z filmiku PKF.

Zwoelferhorn jest chlubą, naszą uznano za śmieć i zniszczono... Szkoda! Pewnie znów ktoś krzyknie "złomiarz" z tego Mostostala...

A niech krzyczy... Ja wiem swoje.

A nie miło było obejrzeć..?

Zapraszam na mój kanał na YouTube wszystkich którym widok starego wyciągu czy samochodu nie krzywi twarzy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...