Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty dla zony- prosba o porade


grabi71

Rekomendowane odpowiedzi

Moja zona jeździ od kilku sezonów. Jezdzi dobrze - wg mnie średnio-zaawansowana ( lub trochę lepiej). Dotychczas jeździła na Fischer Sceneo 400 140 cm. Chcemy cos ambitniejszego. Zastanawiamy się nad Head Worldcup SL 140 cm lub Fischer Worldcup SL 140 cm. Ma 158 cm wzrostu i 50 kg wagi. Które narty będą lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy faktycznie chce jeździć na slalomce,może lepiej uniwersalna narta dla ambitniejszej narciarki.To coś w nazwie Sl lub race nie znaczy,że jest już nieskończoną doskonałością:wink:Te narty to typowe carvery,jazda jest przyjemna tylko na przygotowywanych trasach i dla narciarzy.którzy nie mają problemu z szybką zmianą krawędzi.To tylko moja uwaga:wink:,jest tyle ciekawych propozycji nart dla rozwojowych narciarek:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dareklewandowski ma rację nie ma co kupować SL teraz są produkowane wszechstronne narty ALL. No chyba, że mają to być narty na kilka zajazdów na przygotowanym to wtedy SL.

Ja osobiście dla swojej drugiej połówki wybrałem Rosoły Temptation 82: ładnie idzie na tym pojechać w każdych warunkach:

.

Dlatego porponuję nartę z Rockerem, może inni oprócz Rosołów zaproponują coś innego, lepszego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroka narta pod butem to dosyć wymagająca ,ale wszechstronna na każdą trasę i trochę poza. Mam narty podobnego typu z grupy AM. Oczywiście męska dla chłopa 80kg/186 to ma 177cm długości. Dobra jest i wymusza postępy, bardzo stabilna. Do dobrej jazdy na nich brakuje mi jakieś trzech sezonów zaangażowanej jazdy.

Konkretnego modelu nie proponuję ,ale np z HEAD-ów http://www.skionline.pl/sprzet/narty,12-13,head,worldcup-rebels-i-gs-rd,5730.html#

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dałbym sobie spokój z SL jak to ma być narta na cały dzionek. Moja zona ma nartke Voelkl'a z serii Essenza, przyjrzyj się modelom Chiara, Allura lub Charisma. Pod butem mają od 75- do 79 więc pojadą spokojnie również w gorszych warunkach:biggrin: Od kiedy zona je ujeżdża, ja za każdym razem - wkładając je do boxa -nie mogę nie moge wyjśc ze zdumienia jakie lekkie moga być takie konkretne narty:)

Na moje oko to one mają konstrukcje podobną do RTM'ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to niech ona sama wybierze sobie kilka modeli które jej się podobają a później podpytaj które będą lepsze. W większości kobiety zwracają uwagę na szatę graficzną i co z tego że ty jej wybierzesz a jej nie będzie się podobała.

W większości producenci mają narty skierowane do kobiet np atomic cloud, Voelkl essenza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Kolega dareklewandowski ma rację nie ma co kupować SL teraz są produkowane wszechstronne narty ALL. No chyba, że mają to być narty na kilka zajazdów na przygotowanym to wtedy SL.

Ja osobiście dla swojej drugiej połówki wybrałem Rosoły Temptation 82: ładnie idzie na tym pojechać w każdych warunkach:

.

Dlatego porponuję nartę z Rockerem, może inni oprócz Rosołów zaproponują coś innego, lepszego?

Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-P5110 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moja zona jeździ od kilku sezonów. Jezdzi dobrze - wg mnie średnio-zaawansowana ( lub trochę lepiej). Dotychczas jeździła na Fischer Sceneo 400 140 cm. Chcemy cos ambitniejszego. Zastanawiamy się nad Head Worldcup SL 140 cm lub Fischer Worldcup SL 140 cm. Ma 158 cm wzrostu i 50 kg wagi. Które narty będą lepsze?

A skąd taki pomysł by kupić zonie narty dla dzieci???

Po drugie - jeżeli żona jeździła dotychczas na nartach takiej długości to potrzebna byłaby weryfikacja umiejetności.

Kup jej normalna narte długości 155 cm ze środka (ze wskazaniem na górę) oferty dla kobiet dowolnej firmy - będzie zadowolona

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...