Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trysil , jednak jade, wlasnie wsiadam do auta


Rekomendowane odpowiedzi

[

QUOTE=artix;171718]Relacja w krotce :smile: ...........

No,no kolego-to pamiętaj musisz zaliczyć czarne trasy w tym ośrodku,bo są tego warte:crazy:i pozdrów renie:applause:a tak poważnie to szukaj mojego kolegi który też tam będzie od piątku i on napewno będzie jeżdził na czarnych trasach,szukaj kurtki Pheniks seledyn-pozdro:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

QUOTE=artix;171718]Relacja w krotce :smile: ...........

No,no kolego-to pamiętaj musisz zaliczyć czarne trasy w tym ośrodku,bo są tego warte:crazy:i pozdrów renie:applause:a tak poważnie to szukaj mojego kolegi który też tam będzie od piątku i on napewno będzie jeżdził na czarnych trasach,szukaj kurtki Pheniks seledyn-pozdro:laughing:

Szukalem kolegi, ale bez rezultatu :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec wrocilem i jest chwial czasu wiec sprobuje opisac cos naskrobac.Tak jak juz wczesniej pisalem Norwegia moze zabic cenami. A zeby bylo tego wszystkiego malo, maja obrzydliwe jedzenie, jak na ceny ktore krzycza za glupia pizze czy obiad.Np pizza w restauracji we wiosce przy stoku to 140 koron a obiad 128. Ok gdyby to wszystko mialo smak i mozliwosc wyboru jak w Austri bylo by do zaakceptowania. Lubie polska kuchnie i jestem dosc wymagajacy co do jedzenia.Wiec tu Zakopane i Austria bije na glowe Trysil.Jest jeszcze jeden minus, a mianowicie jest tam tylko jeden sklep spozywczy i ma ceny jak z kosmosu.Zyje w Skandynawi juz dosc dlugo i jestem przyzwyczajony do cen w Szwecji czy dani, ale Norwegia to overkill :stupid:Na dodatek aby opuscic caly kurort nalezy przejechac szlaban na samym dole i zaplacic 30 koron. Dostajemy tylko jeden zeton przy oddaniu kluczy od domku, inaczej kazdy wyjazd do miasta to 30 dukatow.Moja rada dla tych ktorzy wybieraja sie do Trysil, aby zabrac ze soba prowiant na caly pobyt + jakiegos dobrego browara czy wino, aby uniknac dodatkowych kosztow. No i paliwo lepiej tankowac w Szwecji bo w Norwegi jest ciut drozsze.Nastepna chora rzecz to platny internet ktorego nie mozna dzielic na kilka komputerow. 1 godzina 30 koron a tydzien 210. :applause:A wiec jadac do Trysil kazde dodatkowe atrakcje beda wiazac sie z duzymi dodatkowymi kosztami, wiec warto skupic sie na tym co kochamy najbardziej, czyli bialym szalenstwie :laughing:Postanowilem zaprezentowac domek w ktorym mieszkalem. Bylem z moja pania ktora zgodzila sie mi towazyszyc w osmym miesiacu ciazy, zlitowala sie po tym jak moi koledzy zawiedli i nie polecialem na Stubai.Domek ma 5 miejsc do spania i dwa pietra. Jest podzielony na dwa malutkie mieszkanka z kuchnia na dole i sypialniami na gorze.Cena za dobe to 1300 koron, wiec w cale nie drogo.W domku jest wszystko co potrzeba, sztucce, talerze, lodowka, kuchenka, i nawet mala sauna.

DSC_0276.jpg

DSC_0299.jpg

DSC_0301.jpg

DSC_0302.jpg

DSC_0276.jpg.5b908b75d93b8340662282eb643c19a4.jpg

DSC_0299.jpg.1f2f0e8094a24195f9af1c9c136923c4.jpg

DSC_0301.jpg.0232f6619702f8e2341334463542224c.jpg

DSC_0302.jpg.30457d9a4f73e63d03866a16edf35f25.jpg

Edytowane przez artix
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_0304.jpg

DSC_0303.jpg

DSC_0306.jpg

Do stoku mialem jakies 50 m wiec perfekcyjnie. Ubieralem sie w domku i ogien na orczyk ktory wyciagal mnie na gore i z tamtad juz moglem kierowac sie na inne wyciagi.Niestety osrodek nie byl otwarty w 100% i jezdzilem tylko na polnocnej stronie, ale bylo tam i tak dosc duzo tras.Warunki byly dosc ciezkie mimo duzej ilosci sniegu. W dzien bylo +6 a w nocy -2 wiec stoki twarde jak skala. w piatek wiatr wial pod gore i w niektorych mjejscach prawie hamowal do zera. Na gorze zadnych drzew, wiec czulem momentami arktyczna zime :laughing:

DSC_0316.jpg

Ski cross , bardzo przyjemna zabawa

DSC_0320.jpg

DSC_0304.jpg.260209478504619ffe35d74aa757dbfb.jpg

DSC_0303.jpg.0f34066e2634832dba0b9fd4d86d05e1.jpg

DSC_0306.jpg.db55a8cd2eee0a5ee2fe5e95d330727a.jpg

DSC_0316.jpg.91f3319530620de9d46673aa5bcd7c32.jpg

DSC_0320.jpg.13c79dff9bc4e6a0536520558ef2d077.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec dwa filmiki , Skicross i krzeslo

[video=youtube_share;Hly8oiTIOg8]

[video=youtube_share;KaQVcHCdgdE]

Podsumowujac stwierdzam tak, bylem zobaczylem. Alpy to i tak dla mnie nr 1. Polskie gory to klimat, pierogi z bzrszczem czy kaszanka z grila to jest to co kocham w Zakopcu. No ale jezeli chodzi nam tylko o jazde na nartach , to Trysil jest napewno miejscem ktore warto odwiedzic.

Mimo wszystko jest to chyba najtansza alternatywa dla mnie na dobre nartowanie. Z Malmö dojezdzam tam spokojnie na jednym zbiorniku paliwa, a jadac ekipa koszta spadaja dosc znacznie. Drogi dosc dobre i 760 km zrobilem w niecale 7 godzin.

No i na koncec ceny karnetow.,Caly dzien to 400 koron a pol dnia 200, wiec nie jest zle.

Pozdrawiam : Artix

Edytowane przez artix
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie potrzeba Alp żeby pojeżdzić póżną wiosną. A ceny, no to trochę problem, ale myślę że jeszcze z 5 lat takiego rozwoju naszego kraju jak obecnie i będzie nas stać! I na prom, na paliwo, hotele i jazdę na nartach! :stupid: A kiełbasę, kiszkę no i procenty, będziemy brać ze sobą. No chyba że tam się żarcie poprawi, w co z uwagi na panujący kryzys, wątpię!:laughing:

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich-wszystko się zgadza drogo jest i basta?ale przy zachowaniu kilku zasad,czyli piwko ze sobą,jedzonkoze sobą i Norweskie miejscowości są naprawde godne poleceno:cheerful:.Dam jeden przykład-gdzie można pojeżdzić w dobrych warynkach w maj/czerwiec i gzie na koniec sezonu zjeżdża czołówka najlepszych narciarzy razem z naszym Bydlińskim? do Norwegi-Geilo:shocked:

Co roku mam zawsze jeden lub dwa terminy zarezerwowane na ten kraj i zawsze będziemy polecać z kolegą wszystkim:laughing:Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...