Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilnie potrzebuje pomocy w wyborze nart


don_arturro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie pilnie potrzebuje pomocy

1. Płeć - M

2. Wiek - 27 lat

3. Waga - 70 kg

4. Wzrost - 194 cm

5. Jak długo jeździsz na nartach ? - Rok

6. Ja się oceniasz wg skali 1 - 10? - 5/6

7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) - 70

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia ) - bardzo stare używane Rossignole 160 cm - to były narty tylko do nauki (tak mi doradzono w komisie). Na początku fajne bo krótkie łatwo było je opanować ale z czasem stawały się okropne, zwłaszcza na czerwonej trasie przy większych prędkościach (drgania itd)

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? - Nie jestem "moherowym beretem" ale też nie Kubicą - tak pośrodku

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) - Niebieskie ale też i czerwone próbowałem z przyzwoitym rezultatem

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) - raczej rekreacyjnie

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? - tak mnie to wciągło, że spędzałem każdą wolną chwile na stoku.

I teraz mam do was pytanko. Które narty są lepsze dla mnie:

1) ROSSIGNOL ZENITH Z 72 LTD 170cm

2) Blizzard G-FORCE LTD CARBON 174 cm

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i rady

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie skoro po roku nauki masz poziom 6... to przy Twoim wzroście co najmniej 180 cm powinieneś kupić tym bardziej, że po kolejnym roku będziesz koło 10:happy:

a tak na marginesie to mam nadzieję, że nie jesteś jednym z tych wybitnych, których widziałem podczas mojego jedynego dnia w zeszłym roku na nartach w Polsce w Szklarskiej tzn. rozpięta kurteczka, bez czapki czy kasku, a przede wszystkim bez kijów i jazda na maksa na dół, z widocznym brakiem elementarnej kontroli nart, podejrzewam, że też daliby sobie level szósty lekkę ręką :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

dokładnie skoro po roku nauki masz poziom 6... to przy Twoim wzroście co najmniej 180 cm powinieneś kupić tym bardziej, że po kolejnym roku będziesz koło 10:happy:

a tak na marginesie to mam nadzieję, że nie jesteś jednym z tych wybitnych, których widziałem podczas mojego jedynego dnia w zeszłym roku na nartach w Polsce w Szklarskiej tzn. rozpięta kurteczka, bez czapki czy kasku, a przede wszystkim bez kijów i jazda na maksa na dół, z widocznym brakiem elementarnej kontroli nart, podejrzewam, że też daliby sobie level szósty lekkę ręką :happy:

Zazwyczaj jeżdżę bez czapki lub kasku, to coś złego?

A co do pytania kolegi Arturro:

Cześć

Jesteś wysoki i młody a więc sprawny. Oczywiście dobranie Ci nart 160cm to absolutna pomyłka wypaczając absolutnie odczucia z jazdy. Powinieneś miec narty koło 180 cm. Stosunkowo niska waga jest tylko nie eliminuje czynnika wzrostowego. Na krótkiej narcie bedzie Ci się trudnie wyważać a związane z telepaniem kłopoty juz znasz.

Na przykladzie Dynastara i kolekcji Speed:

Speed 71 długośc 178 cm będzie troche za kiepska - ewentualnie na jeden sezon solidnej nauki

Speed Cross - będzie troche za dobra ale ku tej bym sie skłaniał jeżeli zakładasz solidna pracę nad techniką.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...