Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przed wyjazdem - czy wymieniać pieniądze w internecie?


bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze kilka ciekawych rozwiazań tu podpowiedzieliście.

Ja dodam jeszcze jeden patent. Ja mam konta walutowe w Citibank w EUR i USD. Sporo podróżuje po świecie i jak jadę do strefy EUR, to każę sobie podpiąć kartę pod konto w EUR wtedy transakcję w sklepie są rozliczane jeden do jednego bez żadnych prowizji, a dodatkowo można wypłacać bez prowizji kasę w bankomatach Citibanku - w miejscowościach alpejskich jest ich mało lub praktycznie nie ma - ale w większych miastach już tak. Jak lecę do USA do przełączam kartę na konto w USD. Co prawda nie można wtedy płacić z konta, ale można wypłacać z bankomatów Citibank za darmo w walucie USD znów jeden do jednego.

Minusem Citibanku są koszty prowadzenia kont - wyższe niż gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem idź do najbliższego Praktikera lub Reala, załóż sobie kartę SygmaBank i za granicą płać za wszystko tą kartą. Nie ma przeliczników i spreedów. Euro jest przeliczane wg średniej stawki w NBP. To znaczy mniej więcej średnia cena między skupem a sprzedażą w kantorach.

Zastosowanie do przeliczeń średniego kursu NBP byłoby rewelacją, ale Sygma Bank jakoś wcale się tym nie chwali wymieniając zalety tej karty: https://www.sygmabank.pl/karty/karta-sygma-bank

Możesz podać jakiś link, który by potwierdzał tę informację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Skorzystałem w końcu z fritzexchange.pl, jakąś zniżkę na marży jeszcze dostałem, kasy trochę zostało w kieszeni. Bogdan B-13, nawet mi nie wspominaj o przewalutowaniu przy płaceniu kartą. Najgorsze zdzierstwo. Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan B-13, nawet mi nie wspominaj o przewalutowaniu przy płaceniu kartą. Najgorsze zdzierstwo. Pozdrawiam wszystkich!

Oto następny trick wymyślony przez banksterów w celu oskubania klientów płacących kartą za granicą.

Ponieważ od 20 listopada br. karty płatnicze mBanku będą prowadzone w PLN i przewalutowania z waluty transakcji na PLN będzie dokonywała VISA

http://www.mbank.pl/pomoc/aktualnosc3271.html?c=news&m=displayArticle&id=3271&name=

więc mBank wymyślił sobie, że teraz będzie pobierał prowizję w wysokości 5% lub 6% z tytułu przewalutowania ze złotych na złote:

http://www.mbank.pl/pomoc/info/karty/karty-platnicze-waluty-rozliczeniowe.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...