Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria, gdzie jechac i gdzie sie zatrzymac ??


jarecky

Rekomendowane odpowiedzi

witam, planujemy w 4 osoby pojechac na weekend za 2 tyg do Austrii od 06-08.11 ( od pt do niedz).

prosze o polecenie jakiegos osrodka i noclegu jesli to mozliwe.( bede wdzieczny):wink:

pozdrawiam

ta cyfra 11 w Twoim poście to raczej omyłkowo jak rozumiem :stupid:

cóż za dwa tygodnie to pewnie większość ośrodków będzie czynna.

może napisz czy już gdzieś w Austrii byliście,jakie macie preferencje

100% warunki będą tam gdzie jest stosunkowo wysoko

a mam na myśli tu : http://www.turracherhoehe.at/?LNG=de

tam już są czynne 2 wyciągi i 3 trasy

367_2013-11-24_1115_1c40c3d14d1322db.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu byliśmy Soelden początkiem grudnia - pojeździliśmy sporo :) a z tego co widzę w tym roku już jest tam lepiej :wink: nocowaliśmy w apartamencie w Langenfeld, był niedaleko term Aqua Dome, jak przypomnę sobie nazwę to napiszę.

P.S. w tym sezonie też tam jedziemy, tyle że końcem stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu byliśmy Soelden początkiem grudnia - pojeździliśmy sporo :) a z tego co widzę w tym roku już jest tam lepiej :wink: nocowaliśmy w apartamencie w Langenfeld, był niedaleko term Aqua Dome, jak przypomnę sobie nazwę to napiszę.

P.S. w tym sezonie też tam jedziemy, tyle że końcem stycznia.

dzieki za info, postaram sie znalezc a jesli ptrzypomnisz soboie to daj znac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być wyjazd weekendowy to Soelden jest za dobre. Tak za dobre, za drogie i trochę za daleko. Ja wybrałbym miejsce gdzie szybko można dojechać i maksymalnie czas wykorzystać na narty, nie płacąc nie wiadomo ile. Przecież i tak na 2-3 dni nie są Wam potrzebne ośrodki z setkami kilometrów tras tylko raczej takie średniej wielkości. Pomyślcie o Hochkar z Oetscher w Dolnej Austri, Kreischberg z Turracher Hoeche lub Tauplitz w Styrii, Lungau w Sazburgerlandzie.

Albo wybrać któryś region ze Skiamade. Np Schladming-Dachstein ( 4 Berge) lub np. Flachau-Wagrain tylko troszkę dalej. Wszędzie z tych wymienionych warunki powinny być już dobre i otwarta powinna być większość tras. Miejsca w apartamentach będą wszędzie i w dobrych cenach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być wyjazd weekendowy to Soelden jest za dobre. Tak za dobre, za drogie i trochę za daleko. Ja wybrałbym miejsce gdzie szybko można dojechać i maksymalnie czas wykorzystać na narty, nie płacąc nie wiadomo ile. Przecież i tak na 2-3 dni nie są Wam potrzebne ośrodki z setkami kilometrów tras tylko raczej takie średniej wielkości. Pomyślcie o Hochkar z Oetscher w Dolnej Austri, Kreischberg z Turracher Hoeche lub Tauplitz w Styrii, Lungau w Sazburgerlandzie.

Albo wybrać któryś region ze Skiamade. Np Schladming-Dachstein ( 4 Berge) lub np. Flachau-Wagrain tylko troszkę dalej. Wszędzie z tych wymienionych warunki powinny być już dobre i otwarta powinna być większość tras. Miejsca w apartamentach będą wszędzie i w dobrych cenach.

Zgadzam sie. szukamy cos mozliwie blisko. myslałem np o Flachau?( ktos polecił). myslisz,ze mozna jechac w ciemno, nocleg zalatwic na miejscu czy bezpieczniej cos na necie poszukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość blisko jest również Skicircus.

http://www.skionline.pl/stacje/austria-salzburgerland-saalfelden-leogang,osrodek,785.html

Fajny ośrodek. Byłem tam w roku 2011.

Kwatera:

http://www.tourinet.de/Fera/Salzburgerland/Leogang/FerienwohnungenAndrea/index.htm

Z buta jakieś 500m pod gondolę Asitzbahn.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej w ciepłym pokoiku poszukać na necie, zadzwonić i zaklepać niż tracić czas szukania na miejscu. Bywało że nic się nie trafiło i trzeba było ratować się droższymi "rozwiązaniami" .

Zgadzam sie. szukamy cos mozliwie blisko. myslałem np o Flachau?( ktos polecił). myslisz,ze mozna jechac w ciemno, nocleg zalatwic na miejscu czy bezpieczniej cos na necie poszukac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej w ciepłym pokoiku poszukać na necie, zadzwonić i zaklepać niż tracić czas szukania na miejscu. Bywało że nic się nie trafiło i trzeba było ratować się droższymi "rozwiązaniami" .

ja bym się nie pchał na razie ( początek grudnia) do flachau czy schladming - tam nie ma wysokości a na chwilę obecną to ośrodki praktycznie zamknięte z trasami do policzenia na jednej ręce .... jedzcie wyżej 150 km dalej autostradą przy ponad 1000 km to żadna różnica dolina otztal jest 300-700 metrów wyżej warunki będą genialne ... jak nie solden bo drogo to np: OBERGURGL lub HOCHGURGL ( karnet upoważnia do jazdy również w Solden )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, poszukam w necie. myslałem moze,ze ktos podałby mi jakis namiar na niedrogi nocleg

Z rodziną byliśmy w Wagrain i mieszkalismy tu http://www.schlosserhaus.com/last.html

warunki bardzo dobre, ceny przed sezonem korzystne. Właścicielami jest bardzo miła rodzina. Do skibusa na szerokość chodnika.

Patrząc na kamerki i warunki na stokach Flachau i Wagrain powinna być za tydzień otwarta większość tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Hej

Czy poczatek lutego to dobry czas aby jechac do Flachau? wtedy jakos wypadaja ferie w Austrii :)

Terminy ferii zimowych w Austrii:

Wiedeń, Dolna Austria 2-7.02.2014

Burgenland, Karyntia, Salzburg, Tyrol, Vorarlberg 9-14.02.2014

Górna Austria, Styria 16-21.02.2014

Pozdrawiamy serdecznie,

austria.info

www.austria.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzieki za info.

W polowie lutego (okres ferii), ktora miejscowka jako baza wypadowa moze byc lepsza? Alpendorf - smiganie po tych stokach + Wagrain czy moze Flachau (zaczynamy dzien od SpaceJet i zwiedzamy stoki wraz z Wagrain, Flachauwinkl)?

Dodam, ze planujemy jechac tez do Zauchensee.

Pozdr

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...