Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

długość nart zawodników CPP


Moby

Rekomendowane odpowiedzi

Pod adresem http://narty.onet.pl/17860,galeria.html

jest fotoreportaż z Carvingowego Pucharu Polski. Popatrzcie na długość nart zawodników, gdy stoją, m.in. na podium. Wszystkim narty sięgają przynajmniej do brody, a większości do nosa, a nawet czoła. Wiem, że na podstawie zdjęć trudno oceniać długość nart, ale miałem wrażenie, że w takich zawodach jeździ się na bardzo krótkich deskach.

Czy zwolennicy jak najkrótszych nart - jacy dominują na tym forum - nie przesadzają trochę? Ja przy 186 cm i 100 kg mam deski 177 cm ale czytając wypowiedzi wielu forumowiczów byłem przekonany, że powinienem je przyciąć o dobre 20 cm.

Pozdrawiam zwolenników i krótkości i długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość nart zawodników CPP

Hmmmmm, to zalezy, czy zawdonik ma opuszczona glowe czy podniesiona.

Wtedy ma narty albo do brody albo do nosa albo do czola:))))))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość nart zawodników CPP

Wiekszosc facetow jezdzi pewnie na 165/166. Jednym siegaja one do czola, innym do brody bo sa mniejsi i wieksi zawodnicy:)

Podejrzewam ze czesc moze chcialaby i i dluzsza narte, ale serwisowych slalomek dluzszych nie produkuja.

Tylko co z tego wynika?

O ile nie zamierzasz wystartowac w slalomie carwingowym to niewiele.

Narte teraz bardziej dobiera sie do stylu jazdy/dyscypliny niz parametrow delikwenta, ktory na nim jezdzi.

Skret w slalomie carwingowym to cos pomiedzy skretem slalomowym i gigantowym-bardziej chyba jest to dlugi skret niz krotki.

Jeszcze niedawno faceci jezdzili slalom (na tyczkach, nie carwingowy) na nartach 155- zarowno gosciu, ktory mial 170cm, i taki, ktory mial 2m. Teraz slalom w zawodach fis jezdzi sie na 165-tylko dlatego ze taki jest nakaz FIS.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość nart zawodników CPP

He, He a Zima jak wygrywał pierwszy raz z Arturem, dwa sezony temu, to jechał na nartach 175cm (chyba) i to crossach! O firmie nie wspomnę bo mnie Dżapan zje ;)

Wszystko zależy od trasy, warunków, ustawienia slalomu itd.

Pamiętam jak Grzegorz Dendys pojechał na FIS CC i się zdziwił. Miał ze sobą fun-y, a wszyscy (starzy wyjadacze) jechali na slalomkach (w tamtym czasie o promieniu 16 m). Strasznie się potem męczył w trakcie dojazdów do nastepnych skrętów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...