Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

proszę o radę


asulencka-kaatz

Rekomendowane odpowiedzi

co sądzicie o tym sprzęcie?czy jest przeznaczony dla początkujacego (12 lat przerwy)narciarza?czy na jeden sezon (po 12 latach niejeżdzenia) będzie dobry-potem planuję kupno nowego?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3859998880&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

mam 170 cm wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jetbond - maszyna sprawdza czy ustawiona cyfra 5 DIN- odpowiada sile 5....... i tak to są stare narty,więc wytzymałość spręzyny jest juz tez INNA. poza tym czubki i pięty buta mając zdarte fleczki.wiec trzymanie tez będzie słabe...... wtedy pan servisant poda narta ma słabe wiązanie a buty zdarte i poleci ci zakup lepszego sprzetu... to jest tak samo jak byś chciał teraz wziąśc lekcje jazdy autem po 12 latach na maluchu a na GOLFIE IV czy innym dobrym aucie zachodnim...........DOBRY stan techniczny twoich nart to TWOJE BEZPIECZENSTWO......... dlaczego kupujesz zonie dobre żelasko ,a nie żelasko z dusza............decyzja nalezy do CIEBIE.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mitek - możesz doprecyzowac swoją wypowiedz dot. "testowania" wiązań w domu? Jako laik nie wiem o co konkretnie chodziło - czy o ustawienie DIN czy sprawdzenie dzielności śruby czy tez sprezyny ( tj czy sie nie zużyła)

Edytowane przez zuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja pytam jak to wykonać w domu a nie w serwisie. Jestem niezmiernie ciekawa technicznych aspektów sprawy. Liczę iż Mitek przedłoży je w sposób przystępny.

Jak sama stwierdziłaś jesteś laikiem a sporo postów w tym i innych tematach to potwierdza - daj spokój. Pozdro

Swego czasu miałem wielki zaszczyt być uczonym narciarstwa przez Pana Tadusza Żabę. Był wtedy 40 lat starszy niż ja teraz. Miał nieprawdopodobną ilość patentów porównań, różnych knifików, którymi rzucał pouczając nas, nawet w momencie gdy zarzucaliśmy narty na ramię. Zapytaliśmy go kiedyś dlaczego nie napisze książki na ten temat, poradnika, podręcznika na ten temat... Odpowiedź była prosta - tego nie da się przekazać to trzeba poczuć....

Staram się czuć już ponad 20 lat ale co mogę przekazuję, niestety, niektóre rzeczy trzeba po prostu poczuć....

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczuć jak sprawdzić DIN w nartach? Jak to robisz? Stajesz obok narty, zamykasz oczy i... No co wlasnie? Zadaje konkretne pytania, sam sie wmanewrowales w niewygodna sytuacje /w związku z permanentnym brakiem odpowiedzi mniemam ze chodziło ci tylko i wyłącznie o ustawienie siły wycięcia za pomocą wiązań, a jak zwykle opisałeś to jakby chodziło o coś niesamowicie skomplikowanego - i nie wiesz teraz jak z tego wybrnąć.

Po raz kolejny tez proszę cię byś skończył personalne wycieczki na temat czyjegoś doświadczenia i wiedzy a raczej skupił sie na wyjaśnianiu zagadnień w sposób jasny i przejrzysty / o ile faktycznie wiesz o co chodzi/

Takie wypowiedzi jak powyższa zachowaj dla czytelników zwierciadła czy innych pismach o astrologii.

Ps i co z tego ze znaleś Tadeusza Żabę? Ja w smigu robiłam p1 i p2 i nie ma to żadnego znaczenia w obecnych dyskusjach. To ze ktoś nie potrafi wyjaśnić metody oznacza ze albo jest złośliwy i wredny, albo nie ma talentu dydaktycznego i nie powinien brać sie za pouczanie innych

Edytowane przez zuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Trzeba poczuć jak sprawdzić DIN w nartach? Jak to robisz? Stajesz obok narty, zamykasz oczy i... No co wlasnie? Zadaje konkretne pytania, sam sie wmanewrowales w niewygodna sytuacje /w związku z permanentnym brakiem odpowiedzi mniemam ze chodziło ci tylko i wyłącznie o ustawienie siły wycięcia za pomocą wiązań, a jak zwykle opisałeś to jakby chodziło o coś niesamowicie skomplikowanego - i nie wiesz teraz jak z tego wybrnąć.

Po raz kolejny tez proszę cię byś skończył personalne wycieczki na temat czyjegoś doświadczenia i wiedzy a raczej skupił sie na wyjaśnianiu zagadnień w sposób jasny i przejrzysty / o ile faktycznie wiesz o co chodzi/

Takie wypowiedzi jak powyższa zachowaj dla czytelników zwierciadła czy innych pismach o astrologii.

Ps i co z tego ze znaleś Tadeusza Żabę? Ja w smigu robiłam p1 i p2 i nie ma to żadnego znaczenia w obecnych dyskusjach. To ze ktoś nie potrafi wyjaśnić metody oznacza ze albo jest złośliwy i wredny, albo nie ma talentu dydaktycznego i nie powinien brać sie za pouczanie innych

No to przecież piszę, że trzeba to poczuć. Wpinam się w wiązanie i patrzę próbując wyrwać przód buta z wiązania jaka siła do tego jest potrzebna. W zalezności od tego ustawiam przód podciągam lub popuszczam - czasami o dwa stopnie w zależności od terenu i jazdy jaką planuję. Ze skalą DIN jest tak jak z flexem - nie jest ona w pełni zunifikowana i różne typy wiązań mają tak naprawdę różne sprężyny. Roosignole i Looki są dla mnie dość twarde - tak jak kieds Salomony. Tyrolia jest bardzo miękka i elastyczna. Nie wiem do końca jak to robię konkretnie bo zależy to tez od typu wiązania. Nie polecam takiego sposobu jak ktoś tego nie przetestował przez parenaście lat.

Uczulam jednak na ślepa wiarę w maszyny bo mnie na przykład maszyny zazwyczaj sugeruj a znacznie większe nastawy niż faktycznie potrzebne.

I tyle.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach domowych chcesz wygenerować sile która wywala narciaza z desek??? Inna rzecz ze nie wszystkie wiązania z przodu wypinają do góry - kiedyś wiem ze looki miały ten system. Jak zatem sprawdzić najczęstsze wypięcie boczne?

Takie wróżenie z fusów w dodatku kosztem więzadeł...

Ja tam jak nie jestem pewna to ustawiam DIN nieco słabszy i jak mi wypnie narta sama z siebie to go podkręcam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...