Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jestem znudzony nartami ...


jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

i jak tylko potanieje wiazanie TLT beast lub vipec to je pewnie tam wpakuje :)

Mnie lekko zelektryzowało nowe wiązanie Fritschi (Diamir) oglądałem wersje demonstracyjną i to jest naprawdę fantastyczny sprzęt m.in z bezpiecznikiem z przodu. Niestety prognozowana cena 2000 zł. Ale to jest lekka rewolucja w sprzęcie TLT.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... radości do bycia w górach nigdy nie utraciłem :biggrin: więc nie musi wracac.

Czy masz doswiadczenie z rezerwacja schronisk w Alpach? Wybieram sie w lecie do Szwajcarii i planuje kilka nocy spędzić w schroniskach ale chciałbym zarezerwowac dopiero jak będe wiedział że jest pogoda czyli na 2-3 dni do przodu. Czy taki scenariusz jest mozliwy?

może być ciężko - my rezerwujemy 2-3 m-ce wcześniej a schroniska czasem są zapchane...

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Ale wiesz o tym, że żeby była radocha to musisz mieć zamkniętą trasę albo rozstawionych gości na stoku? Inaczej nie ma zabawy. ;)

Pozdro

Jeżdżę w Szpindlu regularnie od 5-6 lat. Wiem "gdzie, kiedy, co i jak" aby z SG mieć zabawę. 10 cm dłuższa narta i 10 merów dłuższy promień nie "zniweczy" zabawy.

Choć w Twoim wariancie zabawa byłaby by najpełniejsza i najpewniejsza oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie lekko zelektryzowało nowe wiązanie Fritschi (Diamir) oglądałem wersje demonstracyjną i to jest naprawdę fantastyczny sprzęt m.in z bezpiecznikiem z przodu. Niestety prognozowana cena 2000 zł. Ale to jest lekka rewolucja w sprzęcie TLT.

Pozdro

Wiesiek

No wlasnie mi chodzilo o

Dynafit Beast

http://www.dynafit.com/product/bindings/beast-16-90mm

Fritsch Diamir Vipec 12

http://www.diamir.com/produkt/diamir-vipec-12/

470gr to jest 940gr za parę wiązań.

Narty 115mm - ok 4kg

Wiazania 940gr ok 1kg

Buty ok 2,5kg

----------------------

7,5kg zestaw z szerokimi dechami wow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że wygaśnięcie patentu Dynafita zaowocowało skokowym rozwojem wiązań turowych (freeridowych???) Te vipec miałem w ręku i wyglądają znakomicie co do Dynafita to nie wiem czy waga jaką znalazłem 950 g nie jest na 1 szt czyli para 1900 g (???) bo aż się wierzyć nie chce, że mogłoby to być na parę - przy 16 DIN. Cena na razie porażająca a znając Dynafita to okazji nie będzie. W każdym razie patrząc na rozwój butów i wiązań turowych powiem, że tradycyjna branża zjazdowa wygląda jak skansen (mimo pewnego postępu w butach). Mniej więcej w połowie wagi można mieć już sprzęt o znakomitych właściwościach zjazdowych (nie ustępujący dobrym konstrukcjom zjazdowym) a do tego przecież przeznaczony do foczenia. W fokach też postęp - kolega kupił foki adhezyjne 4frnt i podobno rewelacja (czyli Gecko mają konkurenta).

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...