Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór butów


ekamcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym forumowiczem jeżeli coś pisze nie tak to proszę o poprawę.

Mam 25 lat, na nartach jeżdżę od 3 lat przynajmniej 4 razy w sezonie w zależności od warunków :). Jeździć uczyłem się sam i w sumie nie jeżdżę jakoś super. Mam 188 cm i ważę 80 kg. Chciałbym w tym roku kupić sobie jakieś buty, gdyż pożyczanie ciągle na stokach jest już męczące, a i nie zawsze mają mój rozmiar. Mam upatrzone 3 modele i tutaj prosiłbym o poradę które będą dla mnie najlepszym najkorzystniejszym wyborem.

1. Rossignol AXIUM X 50

2. HEAD FX ST

3. SALOMON MISSION GS

Za pomoc z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to Rosignole axium x 50 dobrze mi leżą na nodze ale one maja flex 50. Poważnie zastanawiam się nad tymi salomonami one mają flex 60. Jest w ogóle sens żebym kupował te buty? Szczerze powiedziawszy cena przemawia za nimi.

Nie wiem czy flex 80 nie bedzie za duży dla mnie.

Edytowane przez ekamcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę, mówiąc prawie wszystkie podstawowe (czyt flex ok 50) buty wg Ciebie będą dobrze leżeć. Sam sobie musisz odpowiedź co chcesz w przyszłości, jeżeli tak jak piszesz ok 4 razy w sezonie (dni) i tak pozostać czyli rekreacyjnie to te z flex 50 mogą być. Jeżeli chcesz więcej dni w sezonie spędzić na deskach i rozwijać umiejętności to flex 70-80 i tak jak pisał Roobs

Przymierzaj, dopinaj i staraj się zwrócić uwagę co dzieje się z nogą w bucie. Jak coś gniecie czy uciska odstawiaj i następne!!!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Widzę, że kolega szalał w Makro na posezonowych obniżkach-;)

Tak jak koledzy pisali. Ze swojego skromnego doświadczenia napiszę, że spędziłem ok. 1,5 godz w sklepie mierząc różne "pozostałe" po promocji buty. Pominę fakt, że noszę rozmiar 28 i stwierdziłem, że co "firma" to inny rozmiar (rozrzut dla mnie od 28 do 29). Z 5 par i marek zostałem przy dwóch. Obie podane przez Ciebie. Rossignol'e oraz Salomony. Na Rossignolach ładnie widniało flex 50 ale na Salomonach już nie. Został mi smartfon i internet. Nie wiem skąd masz, że Salomony mają flex 60. Wg moich info (może złych) to też 50tki. W obu markach (butach) pochodziłem trochę po sklepie. Pierwsza zaczęła boleć mnie stopa w Rossignolach. Były ciut lżejsze, mniejsza zewnętrzna skorupa (w mm), ogólnie zewnętrznie mniejsze. Sam komfort stopy wg mojego subiektywnego odczucia był lepszy w Salomonach. Wewnątrz Rossignol'ki były twarde, natomiast w Salomonach czułem jak but miękko otula mi stopę. Kupiłem używane narty, tani kask (bez lansu ale z atestem) natomiast nie wyobrażam sobie kupna butów przez internet (a chodziło mi to po głowie od miesięcy). Kup takie, gdzie Twoja stopa "powie": kuźwa - jak mi dobrze-;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabadabadu, nie przesadzaj z tym flexem w dół - jesteś konkretnym facetem, w kapciach z flexem 50 jeżdżą moje koleżanki (małe, chude, bez zacięcia sportowego, czysty relaks), moje pierwsze buty mają flex 80 i nadal w nich jeżdżę, nigdy jakoś szczególnie nie odczuwałam wyjątkowej sztywności. Ale warunek : buty mają być wygodne i dopasowane do stopy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabadabadu, nie przesadzaj z tym flexem w dół - jesteś konkretnym facetem, w kapciach z flexem 50 jeżdżą moje koleżanki (małe, chude, bez zacięcia sportowego, czysty relaks), moje pierwsze buty mają flex 80 i nadal w nich jeżdżę, nigdy jakoś szczególnie nie odczuwałam wyjątkowej sztywności. Ale warunek : buty mają być wygodne i dopasowane do stopy.

Dokładnie tak. Pierwsze buty flex 70-80 nie mniejszy. Z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...