Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

opinie dwóch slalomówek


Supershape

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:happy:

Jeździłem dziś na Sl d2 atomicu i był genialny dł 165 r 11,7 i narta poprostu trzymała się śniegu niessamowicie,nie drgała,była stabilna,agresywna,a w skręcie prowadziła się jak po szynach. Nie wybacza błędów,ale do rzeczy;)

prosze was o opinie Fischera rc4 worldcup tego z ,,dziurą,, i head i.sl worldcup czy te dwie slalomówki są równie dobre jak d2 sl? proszę was o szczegółową opinie jak sie prowadzi czy jest agresywna itp ;)(długość 165cm)

Pozdrawiam:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Head'ach i.sl z tego sezonu i jakoś mnie nie zachwyciły, nie jest to dla mnie jakaś rasowa slalomka, w poprzednich sezonach SL'ki Heada były bardziej agresywne.

Ale Fischera WC SC szczerze mogę polecić, sam je kupiłem po testach, do tego to jedne z tańszych slalomek na rynku. :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10/11 ale Fischer,jak i head interesuje mnie 12/13

Atomic d2sl 10/11 ma nie niewiele wspólnego z nowszymi , natomiast model z roku 12/13 ,a 13/14 różni się wyłącznie szatą graficzną.

Ja testowałem modele Fishera i Heada z 12/13 roku zdecydowałem się na Atomica i go kupiłem.

Powód: Atomic jest ciężki do noszenia jednak wydał mi się o wiele bardziej lekki na stoku i banalny w skręcie, po za tym przy dużej prędkości na wprost nie klepią przody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Atomic d2sl 10/11 ma nie niewiele wspólnego z nowszymi , natomiast model z roku 12/13 ,a 13/14 różni się wyłącznie szatą graficzną.

Ja testowałem modele Fishera i Heada z 12/13 roku zdecydowałem się na Atomica i go kupiłem.

Powód: Atomic jest ciężki do noszenia jednak wydał mi się o wiele bardziej lekki na stoku i banalny w skręcie, po za tym przy dużej prędkości na wprost nie klepią przody.

A kto normalny jeździ na slce na wprost Jodek daj spokój... Proszę

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A kto normalny jeździ na slce na wprost Jodek daj spokój... Proszę

Pozdro

widocznie jestem pierd**** ty !!!

tak ja jeżdżę !!!

owszem najczęściej krótkim skrętem , ale również długim i na przysłowiową kreskę też mi się zdarza dość często .... jak nogi odpoczywają - dlatego jest dla mnie istotne, czy narta klapie w jeździe na wprost czy nie - ta akurat nie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

widocznie jestem pierd**** ty !!!

tak ja jeżdżę !!!

owszem najczęściej krótkim skrętem , ale również długim i na przysłowiową kreskę też mi się zdarza dość często .... jak nogi odpoczywają - dlatego jest dla mnie istotne, czy narta klapie w jeździe na wprost czy nie - ta akurat nie !!!

To bardzo duży błąd i wierz mi, że może się srogo zemścić. Jest tu na forum kolega, który trochę skręca i miał bardzo poważną kontuzję w wyniku takiej jazdy. Taka narta się po prostu do tego nie nadaje - zawsze w skręcie - zaufaj.

A jak dzioby klepią to nie znaczy, że narta zła tylko, że są niedociążone jak trzeba - nie mylić z myszkowaniem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To bardzo duży błąd i wierz mi, że może się srogo zemścić. Jest tu na forum kolega, który trochę skręca i miał bardzo poważną kontuzję w wyniku takiej jazdy. Taka narta się po prostu do tego nie nadaje - zawsze w skręcie - zaufaj.

A jak dzioby klepią to nie znaczy, że narta zła tylko, że są niedociążone jak trzeba - nie mylić z myszkowaniem.

Pozdrowienia

Mitek - 100% racji. Jadąc na wprost bardzo łatwo w ułamku sekundy złapać krawędź i zrobić sobie kuku. Te narty muszą skręcać.

Pomijając to że jestem wyłącznie "rekreacyjnie jeżdżącym, samoukiem, amatorem" i to co piszę piszę wyłącznie z własnego obiektywnego doświadczenia z danym sprzętem, to wasze wypowiedzi można podsumować "ojca.... uczenie robienia dzieci" :) .... jeżdżę na tych nartach w sumie jakieś 45 dni (1 pełny sezon oraz 1/2 tego sezonu) i nie widzę by te narty musiały zawsze skręcać / oczywiście nie są to gs-y ... bo bym popadł w paranoję, ale naprawdę jest bardzo dobrze .... ps. dotyczy terenów przygotowanych po za trasę na nich lub w kopny śnieg - to zbrodnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Pomijając to że jestem wyłącznie "rekreacyjnie jeżdżącym, samoukiem, amatorem" i to co piszę piszę wyłącznie z własnego obiektywnego doświadczenia z danym sprzętem, to wasze wypowiedzi można podsumować "ojca.... uczenie robienia dzieci" :) .... jeżdżę na tych nartach w sumie jakieś 45 dni (1 pełny sezon oraz 1/2 tego sezonu) i nie widzę by te narty musiały zawsze skręcać / oczywiście nie są to gs-y ... bo bym popadł w paranoję, ale naprawdę jest bardzo dobrze .... ps. dotyczy terenów przygotowanych po za trasę na nich lub w kopny śnieg - to zbrodnia :)

To tylko rada, sugestia...Zrobisz oczywiście jak chcesz -wiesz lepiej widzę. ;)

Slalomka poza trasą - dlaczego nie. Szeroki przód ładnie wchodzi na śnieg,nawet przy ciężkim zawodniku się nie kopie. W każdym razie krzywdy sobie zrobić nie można.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic d2sl 10/11 ma nie niewiele wspólnego z nowszymi , natomiast model z roku 12/13 ,a 13/14 różni się wyłącznie szatą graficzną.

Ja testowałem modele Fishera i Heada z 12/13 roku zdecydowałem się na Atomica i go kupiłem.

Powód: Atomic jest ciężki do noszenia jednak wydał mi się o wiele bardziej lekki na stoku i banalny w skręcie, po za tym przy dużej prędkości na wprost nie klepią przody.

właśnie to jest zaleta tej narty że nie klepie,ale to zasługa rdzenia raczej.

i jak wrażenie po Fischerze i Headzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A kto normalny jeździ na slce na wprost Jodek daj spokój... Proszę

Pozdro

Cześć

I to prawda.

Zgodnie z sugestią przejeżdżałem kiedyś mostek nad trasą w Zieleńcu.

Napiszę to także nie wprost.

Aby nie jechać na wprost slalomką

trawersowałem od barierki do barierki.

Dwa razy wypadłem za barierkę, trzy razy przejechali mi po kasku, a raz po pęcherzu.

Ale nie jechałem na wprost :laughing:

Od tej pory wożę kilka par nart na plecach:

1. gigantowe do długich skrętów

2. slalomki do krótkich

3. frirajdy do jazdy na offie

4. DH do długich, prostych przelotów.

W zależności od zamiaru jazdy zatrzymuję się i zmieniam narty.

Ostatnio doszedłem do takiej wprawy, że robię to jak w pit stopie F1.

Jedna zmiana ok. 5 minut

Dzięki temu, ze stoku o długości 1000m. zjeżdżam już tylko 15 minut, a nie jak wcześniej 2 dni. :stupid:

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Cześć

I to prawda.

Zgodnie z sugestią przejeżdżałem kiedyś mostek nad trasą w Zieleńcu.

Napiszę to także nie wprost.

Aby nie jechać na wprost slalomką

trawersowałem od barierki do barierki.

Dwa razy wypadłem za barierkę, trzy razy przejechali mi po kasku, a raz po pęcherzu.

Ale nie jechałem na wprost :laughing:

Od tej pory wożę kilka par nart na plecach:

1. gigantowe do długich skrętów

2. slalomki do krótkich

3. frirajdy do jazdy na offie

4. DH do długich, prostych przelotów.

W zależności od zamiaru jazdy zatrzymuję się i zmieniam narty.

Ostatnio doszedłem do takiej wprawy, że robię to jak w pit stopie F1.

Jedna zmiana ok. 5 minut

Dzięki temu, ze stoku o długości 1000m. zjeżdżam już tylko 15 minut, a nie jak wcześniej 2 dni. :stupid:

Pozdrawiam

Możesz się śmiać brachu i udawać, że nie wiesz o co chodzi.

A teraz zastanów się spokojnie do czego jest zrobiona narta slalomowa i jak na niej jedziesz. Przypadków kontuzji związanych z szarpnięciem narty, która samoistnie, łapiąc nierówność na przykład wchodzi w skręt mam ze swojego otoczenia przynajmniej kilka. Jeden bardzo poważny wypadek przeżył nasz kolega z forum, który jest jednym z lepszych narciarzy jakich dzięki forom poznałem. Rozpatrywanie jak spisuje się slalomka w jeździe po prostej jest po prostu głupie i tyle. Śmiech czy przyjęcie sugestii - wybór należy do Was.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kiedys bardzo sie zdziwilem.......jak w ulamku sekundy zarylem twarza w snieg.....jadac na wprost na slalomce. Wszystko dzialo sie tak szybko, ze nawet nie zdazylem zareagowac. Zlapalo krawedz i po zawodach. Na szczescie bez powaznych konsekwencji-tylko stluczony nadgarstek. Jakbym sam tego nie doswiadczyl to pewnie bym nie uwierzyl. Aha, wcale nie zapierdzielalem jakos szybko...

mobilnie z tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to jest zaleta tej narty że nie klepie,ale to zasługa rdzenia raczej.

i jak wrażenie po Fischerze i Headzie?

sam się zastanawiałem nad tym i gadałem z ludźmi z serwisu nartywarszawa .... mam pecha :) okazało się że te nie klepią i leżą ludziom .... mają masę po poprzednim sezonie (opłacało się) .... narta po sezonie 2012/13 okazał się hitem .... mega hitem jak dziewiątki damskie .... 2/3 sprzedaży !!! damskich.....

To nie rdzeń to "system" (te paski jak ją widzisz od góry ) który masz na narcie , jest miękka do pewnego momentu ... później okrutna dzida , jak skręcasz .... potrafisz zdecydowanie przyśpieszyć...szok !!! efekt przyśpieszenia z Head z tą różnicą że to działa przy "okrutnym" skręcie ,a Head w pewnym mniejszym lub większym stopniu zawsze ...

Generalnie kto trzymał tą nartę, wie że to nie są "Krupówki", są ciężkie w porównaniu z innymi z tej klasy .... jednak na stoku tego nie czuć .... jak testowałeś... pewnie miałeś podobne odczucia , fisher i head podobne z tym że head jest bardziej dynamiczny w skręcie i klepie na wprost , fisher to takie szyny - pewne, skrętne ale dziwne dla mnie , fisher ... nie traciły na wadze na stoku .... określiłem je jako skręcone szyny na stoku (każdy skręt mega, ale odczuwasz na stoku tira .... )

Edytowane przez jodek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda na SL-ce na wprost na dużym spidzie:eek:

szacunek:smile:

nie wiem co to duży spid dla ciebie ,dla mnie to duży osiągalny spead to 80-100 km/h, wiem że rekordy forum są zdecydowanie większe .... sprawdzałem to na testach na trasach - czasami ,chwilowo czuję że lecę trochę więcej i pod tym względem narta jest ok - gorzej z psychą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny co leci ponad 100 km/h w zwykłej kurtce i spodniach na slalomkach. Zawodnicy i zawodniczki z PŚ to cieniasy. Oni i one potrzebują do tego gumy, i nart SG albo DH ponad 2 metry długich... :biggrin:

O umiejętnościach nawet nie wspomnę...

Tadek

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

nie wiem co to duży spid dla ciebie ,dla mnie to duży osiągalny spead to 80-100 km/h, wiem że rekordy forum są zdecydowanie większe .... sprawdzałem to na testach na trasach - czasami ,chwilowo czuję że lecę trochę więcej i pod tym względem narta jest ok - gorzej z psychą :)

Albo rozmawiamy albo się wygłupiamy. Sugeruje po raz ostatni - zejść na ziemię.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny co leci ponad 100 km/h w zwykłej kurtce i spodniach na slalomkach. Zawodnicy i zawodniczki z PŚ to cieniasy. Oni i one potrzebują do tego gumy, i nart SG albo DH ponad 2 metry długich... :biggrin:

O umiejętnościach nawet nie wspomnę...

Tadek

Mitka rozumiem :) taki charakter ....

ale, Ty po co drwisz ?

jeżdżąc w marcu w tamtym roku w Flachauwinkl / Zauchensee w Zauchen... był stały pomiar jazdy na krechę, z dość krótkiej, ale fajnej trasy ... miałem wynik 97km/h ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...