Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kupno kurtki pomozcie prosze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam kurtki na narty dobrej :) mysle nad kurtka

http://novosport.pl/pl/p/Kurtka-Meska-Narciarska-4F-KUMN001/724

http://jmpsport.com.pl/29,86,oferta,racekurtkanarciarska.htm

http://jmpsport.com.pl/29,87,oferta,xenonkurtkanarciarskameska.htm

pomozcie mi prosze jakawybrac jestem tu nowy na nartach jezdze 2 sezon zalezy mi na tym zeby byla ciepla i dobra i sluzyla mi na kilka sezonow . dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMP jest na membranie dermizax - podobno jedna z lepszych. Sam mam JMP tylko jeszcze na powertechu. Moja kurtka ma wiele wad (stary model), ale napewno membrana nią nie jest.Ponadto zwróć uwagę, czy aby na pewno najważniejsze w kurtce narciarskiej jest to aby była ciepła. Jak jest zimniej - powiedzmy - 15 to zakładamy drugą warstwę, ewentualnie grubszy polar. Jak masz bardzo ciepłą kurtkę i jest stosunkowo ciepło (powiedzmy + 3 i słońce) - to taka bardzo ciepła kurtka już niekoniecznie się sprawdza (znam to z autopsji). Pamiętaj, że dobra kurtka będzie się sprawdzać tylko z odpowiednim ubiorem - od porządnej bielizny przez drugą warstwę. Kurtki z membranami generalnie pozwalają jeździć w niezłym deszczu czy mżawce skutecznie odprowadzając również pot (warunek aby pod kurtką było termoaktywnie).

Zatem podsumowując moje (subiektywne rady) rady:

1. Jeśli nie zamierzasz jeździć w deszczu i nie jesteś osobą potliwą, jeździsz rekreacyjnie - kurtka z dobrą membraną (powyżej 10000/10000) nie jest konieczna. Ważne też żeby o podobnych parametrach były spodnie.

2. Rozważ też czy aby na pewno warunkiem koniecznym jest to aby była ona ciepła.

Sam szukam teraz kurtki dla siebie.

Mierzyłem też 4F (prawdopodobnie ten model który podałeś). Dla mnie ta kurtka odpada, właśnie przez to że wydała mi się za gruba. NIe mam też doświadczenia z membranami stosowanymi przez 4F

Sam zastanawiam się nad JMP na dermizaxie. Tak jak ktoś wcześniej wspominał w IS jest teraz 50% promocji na ciekawe kurtki:

1. TNF BANSKO w cenie 600 pln markowa kurtka (przecena z 1200), markowa membrana. Dla mnie minus za kaptur - jest to ponoć kurtka do freeride i kaptur ma wielki tak aby założyć na kask. W codziennym użytkowaniu z kaptura ciężko będzie skorzystać, chyba że będziesz ganiał po mieście w kasku :)

2. McKInley Gibson w cenie ok. 400 pln membrana aquamax premium 15k/15k jak dla mnie ok i mocno się nad nią zastanawiam (lub JMP).

Dlatego też chciałbym się podłączyć w tym temacie i podpytać właśnie czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tą membraną AQUAMAX PREMIUM? http://esklep.intersport.pl/pl/product/92242/kurtka-mckinley-gibson-205879

Edytowane przez misiek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech będzie i z biedronki - tylko czy działa i jak długo, bo poza tym, że nie wiem nic o tej membranie to ta kurtko bardzo mi leży - a w JMP krój a raczej kolory - na kolana nie powalają

@lukasz12345 - jeśli chcesz JMP to u nich zwykle są mocne przeceny tak od połowy kwietnia. Jeśli nie zależy Ci na czasie to możesz spróbować poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... czy ktoś ma doświadczenia z tą membraną?

Nie spodziewałbym się, że ktoś udzieli Ci jakieś informacji, teraz w większości każdy znany producent ma membrany pod własną nazwą.

Jak Kurtka Ci leży to bierz.

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałbym się, że ktoś udzieli Ci jakieś informacji, teraz w większości każdy znany producent ma membrany pod własną nazwą.

Jak Kurtka Ci leży to bierz.

Zwłaszcza że cena bardzo zachęcająca, widziałem ją na żywo i wygląda całkiem całkiem a za 414zł to już nie ma co się zastanawiać:)

PS

Przed zakupem wyrób sobie kartę intersportu to dodatkowo dostaniesz od tej ceny tj 414 zł dodatkowy upust 5-6% co zakup czyni jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to rabaty również naliczają przy przecenach?

tak! na 1000% ...sprawdzone. Jedynie ten rabat otrzymasz w bonie na zakup w sklepie.

Nie wiem jak teraz ale było tak że zakładając kartę dostawało sie z marszu bon o wartości 20zł. Dla niektórych niby nic ale zawsze to można wydać na coś co jest już przecenione np z 60zł .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na JMP. TERAZ POLSKA. Choć przyznam, że wybór nie była łatwy i oczywisty (w porównaniu z MCKINLEY). PO pierwsze JMP - to polska marka, po dwa membrana dermizax wydaje mi się bardziej pewna i sprawdzona aniżeli membrana z kurtki intersport. Natomiast ten MCKINLEY o wiele bardziej delikatny i przyjemniejszy w dotyku materiał, wg mnie nico fajniejszy krój. Ale co polskie to polskie. Zawsze kawałek grosza zostanie u nas. W Austrii mają go więcej i tak nie potrzebują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Xenon dermizax

JMP fajnie wyglada i przyjemny w dotyku material tylko na kurtce nie ma napisane jaka to jest membrana tylko na ich stronie :) mam nadzieje ze faktycznie jest tak jak pisali 20000/20000 . Czy kurtka ma byc przylegajaca czy lepiej zeby bylo troche luzu?? teraz jest prpmocja XENON DERMIZAX z 820 na 615 nie wiem czym jeszcze czekac czy juz ja brac.Mowiliscie cos ze promocje zaczynaja sie w kwietniu czekac da;ej

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość hiperrisa1234

Wszystko byłoby w porządku, gdyby firma bardziej skupiała się na obsłudze klientów, a nie na robieniu sobie reklamy, która po prostu kłamie i wprowadza ludzi w błąd! Takie postępowanie nie zachęca do kupowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...