Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla 13-sto latka


trialjumper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam sie nad nowymi nartami dla syna i nie bardzo wiem co mam zrobić ... Dlaczego ? Ano dlatego że ma prawie 160 cm wzrostu, jeździ całkiem nieźle (od 4 roku zycia min dwa tygodnie w sezonie) ale przy tym wszystkim szczupak z niego straszny - całe 37 - 38 KG. No i nie wiem co wybrać. Jak mu kupię rozmiaar 140 cm to za rok juz pewnie nie pojeśdzi. Z drugiej strony narta też nie do końca widzi wzrost tylko wagę (takie teorie słyszałem).. Do tej pory jeździł przez ostatnie dwa sezony na Elan RC Race 130 cm. Co tu kurna zrobić ???:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie nad nowymi nartami dla syna i nie bardzo wiem co mam zrobić ... Dlaczego ? Ano dlatego że ma prawie 160 cm wzrostu, jeździ całkiem nieźle (od 4 roku zycia min dwa tygodnie w sezonie) ale przy tym wszystkim szczupak z niego straszny - całe 37 - 38 KG. No i nie wiem co wybrać. Jak mu kupię rozmiaar 140 cm to za rok juz pewnie nie pojeśdzi. Z drugiej strony narta też nie do końca widzi wzrost tylko wagę (takie teorie słyszałem).. Do tej pory jeździł przez ostatnie dwa sezony na Elan RC Race 130 cm. Co tu kurna zrobić ???:confused::

Takiego długiego chłopa na 130 cm nartach trzymać? Niedobrze. Powinien jeździć na 160 cm z tym, że nie żadne RC Race i temu podobne cuda. Narta juniorska z tych uniwersalnych troszkę mniej wymagające niż te z nazwą race. Te 30 cm przeskoku może być na początku trochę problem, ale myślę, że nie aż tak wielki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeżeli rzeczywiście jeździ kupuj mu minimum 165 cm gigant. Jeżeli nie - jak dziecku.

Pozdro

Ba, pewnie, jak już iść po całości to mam w stajni blizzard komórka juniorska, 174 cm, r17, sprzed dobrych kilku lat ale w całkiem dobrym stanie.

Brać, zapinać i jeździć bez zastanawiania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ba, pewnie, jak już iść po całości to mam w stajni blizzard komórka juniorska, 174 cm, r17, sprzed dobrych kilku lat ale w całkiem dobrym stanie.

Brać, zapinać i jeździć bez zastanawiania się.

To interesująca wiadomość! Kacper właśnie takiej narty szuka. Czy jest może na sprzedaż? Ma bardzo podobne parametry jak syn kolegi z tematu tylko jest o jakieś 10-12 kg cięższy, więc narta byłaby idealna.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To interesująca wiadomość! Kacper właśnie takiej narty szuka. Czy jest może na sprzedaż? Ma bardzo podobne parametry jak syn kolegi z tematu tylko jest o jakieś 10-12 kg cięższy, więc narta byłaby idealna.

Pozdrowienia

Może być, że jest albo zaraz będzie.

Sprawa w tym ,że syn ma nową komórkę elana "dorosłą" tylko miał się na niej trochę objeździć zanim odstawi blizzarda, szczególnie przy jeździe na tyczkach.

Muszę chwilkę się podrapać po głowie :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, że jest albo zaraz będzie.

Sprawa w tym ,że syn ma nową komórkę elana "dorosłą" tylko miał się na niej trochę objeździć zanim odstawi blizzarda, szczególnie przy jeździe na tyczkach.

Muszę chwilkę się podrapać po głowie :happy:

Cześć

Zawodnik ogarnie w moment. Jakbyś się decydował to napisz coś o narcie na priv (model, rocznik, stopień zużycia, wiązanie - numer skorupy w jakiej syn jeździł.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wczesniej - gdyby nie jego waga (na te chwile 37 kg) to kupiłbym jakieś około 160 cm ale mam wrazenie że nie będzie miał z tego żadnej radości z jazdy. Wezmę pewnie cos w okolicach 142 - 145 cm. a w razie czego mam drugiego, młodszego syna który wskoczy na te nartę za 2-3 lata. To znalazłem: http://www.sklep.sportrent.pl/narty-juniorskie/969-atomic-race-10-jr-150-cm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak jak pisałem wczesniej - gdyby nie jego waga (na te chwile 37 kg) to kupiłbym jakieś około 160 cm ale mam wrazenie że nie będzie miał z tego żadnej radości z jazdy. Wezmę pewnie cos w okolicach 142 - 145 cm. a w razie czego mam drugiego, młodszego syna który wskoczy na te nartę za 2-3 lata. To znalazłem: http://www.sklep.sportrent.pl/narty-juniorskie/969-atomic-race-10-jr-150-cm.html

Myślę, że to jest zła decyzja. Chłop ma spore doświadczenie narciarskie i z pewnością nieźle sobie radzi. Narta 130 cm czy nawet 140 dla niego zupełnie wypacza balans. Przecież to normalna jazda a nie slalom. Moja córka przesiadła się na sportowe narty 140cm w wieku 8 lat. Jest dość solidnej budowy ale jej technika pozostawia sporo do życzenia. Mimo to dała sobie świetnie radę a narta spowodowała uporządkowanie i doprowadziła do jazdy płynniejszej bez szarpania. Jednocześnie nabrała stabilności a większa długość spowodowała konieczność jazdy technicznej opartej na balansie a nie na obracaniu nart przysłowiowym zamachem tyłka.

Sugeruje rozważyć ta możliwość. Akceptacja i adaptacja powinna być szybko choć zbyt długa jazda na nartce dla dzieci tego z pewnościa nie ułatwi.

Proponowana narta to nie jest zły wybór ale pamiętaj, że kupujesz nartę na dłużej a sam wiesz jak dzieci w tym wieku rosną i mężnieją. Jeżeli potraktujesz ten wybór ze świadomością przejściowości i konieczności zmiany w przyszłym sezonie to czemu nie.

Pozdrówka

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wczesniej - gdyby nie jego waga (na te chwile 37 kg) to kupiłbym jakieś około 160 cm ale mam wrazenie że nie będzie miał z tego żadnej radości z jazdy. Wezmę pewnie cos w okolicach 142 - 145 cm. a w razie czego mam drugiego, młodszego syna który wskoczy na te nartę za 2-3 lata. To znalazłem: http://www.sklep.sportrent.pl/narty-juniorskie/969-atomic-race-10-jr-150-cm.html

Pisałem, żebyś brał troszkę dłuższą nartę, ale.....gdybyś postanowił zostać dla syna tego lub już następnego w "tych klimatach" to mam bardzo fajnego elana juniorskiego, kupiony nowy, jeżdżony 1 sezon na zmianę z gigantką w dużo mniejszych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zawodnik ogarnie w moment. Jakbyś się decydował to napisz coś o narcie na priv (model, rocznik, stopień zużycia, wiązanie - numer skorupy w jakiej syn jeździł.

Pozdro

OK., napiszę, a może też zadzwonię o ile telefon po tych kilku latach masz wciąż ten sam.

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...