Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Którą stację wybrać: Schladming, obertauern, Solden a może Saalbach?


slavvik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Powoli zaczynam szukać miejsca na styczniowy wypad (17-24 styczeń 2015). Jak do tej pory byłem dwa razy w Saalbach. W 2013 było sporo śniegu i było ok, choć był to mój pierwszy wypad na narty za granicę. w 2014 (11-18 styczeń) śniegu mało i źle się jeździło. Już ok południa można było zwijać się do domu - take muldy. Nie wykluczam, że ponownie pojadę do Saalbach, ale proszę o informację jak poniżej wymienione ośrodki mają się do SkiCircus.

W grę wchodzą: Schladming, Obertauern lub Solden. Opisy internetowe już przestudiowałem dlatego proszę o info od bywalców tych ośrodków.

Zależy mi raczej na niebieskich trasach, choć zaczynam także jeździć trochę po czerwonych (i nie jest tak źle :)) Jeśli w tych ośrodkach trasy są nie gorsze niż te w Saalbach to będzie ok :). Nad Solden zastanawiam się dlatego, że jest wyżej położony i jest lodowiec - to daje raczej gwarancję śniegu. Niestety ten ośrodek nie należy do najtańszych a i mam do niego najdalej. W Schladming i Saalbach boję się o śnieg, a w Obertauern o krótkie trasy i niepewna pogodę - podobno częste mgły.

A może jeszcze jakiś inny ośrodek? Ale raczej z tych większych - dość szybko się nudzę i nie lubię w kółko trzepać tych samych tras.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i porady.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najważniejsze kryteria to dużo różnych tras i żeby było dużo niebieskich to mój ranking byłby Schladming, Soelden (+ Gurgle), Obertauren. W Saaalbach nie byłem więc się nie wypowiadam.

slavvik pisał,że woli większość tras niebieskich,bo zaczyna dopiero zapuszczać się na czerwone

Schladmnig nie jest więc najlepszą propozycją.Ale może się zahaczyć np. w Radstad czy Altenmarkt i całe Skiamade w zasięgu 1 godzinki dojazdu samochodem.

Nie znudzisz się slavvik na pewno.

Na rozruch zrób sobie Zauensee w kierunku Flachau Winkl razem z Kleinarl.

Potem,tzn. następnego dnia możesz zrobić Flachau +Wagrain i aby się nie nudzić przeciągnij się aż do Alpendorf ,tylko spiesz się.

Nawet Obertauern masz pod nosem,mieszkając w Radstadt.

Tylko pamiętaj ,że Obertauern chodzi na osobnym skipasie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z opinią, że te niebieskie w Saalbach to powinny mieć w rzeczywistości kolor czerwony (choć każdy mierzy własnymi umiejętnościami). Liczę się z tym, że nie będą to niebieskie trasy typu "białczańskiego". A co do mieszkania to raczej nastawiam się na jeden większy ośrodek i spanie dosyć blisko wyciągów. Także raczej nie biorę pod uwagę zwiedzania kilku mniejszych ośrodków. Jedynie będąc w Solden biorę pod uwagę Obergurgl lub Grosseck będąc w Obertauern (tak na jeden dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...