Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Olbrzymi, tani, wspaniały box o małych oporach... Kamei czy XsTream


tx7

Rekomendowane odpowiedzi

JC miał tu chyba gdzieś bardzo dobry wywiad z ichniejszym (A) policajem na temat interesujących narciarzy nas spraw. Cos tam chyba było o przewożeniu nart????? Nie ma teraz czasu sprawdzić......

Ten policmajster w żaden sposób nie odnosił się do obowiazującego prawa!!! Gadał jakoś tak "na okragło", o wszystkim i o niczym! Inna sprawa, że nie zadano mu konkretnych pytań, pytań w oparciu o konkretne przepisy prawa, choćby o "konwencję wiedeńską".

Ponawiam pytanie, łopatę wolno wozić?:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten policmajster w żaden sposób nie odnosił się do obowiazującego prawa!!! Gadał jakoś tak "na okragło", o wszystkim i o niczym! Inna sprawa, że nie zadano mu konkretnych pytań, pytań w oparciu o konkretne przepisy prawa, choćby o "konwencję wiedeńską".

Ponawiam pytanie, łopatę wolno wozić?:smile:

wolno składaną :laughing: ; konwenja wiedenska jest troche o czym innym np wynika z niej wzajemnne uznawanie pojazdów dopuszczonych do ruchu w róznych państwach i chocby to ze skoro np francja kaze wozic alkomat a polska nie to nie musisz go miec we F tylko jak to wytlumaczysz policjantowi we F?? :laughing: - napisałem ze - poszukam i zamieszcze szczegóły Edytowane przez kmj291
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolno składaną :laughing: konwenja wiedenska jest troche o czym innym np wynika z niej wzajemnne uznawanie pojazdów dopuszczonych do ruch

Jak to, urwał o czym innym? Skoro np. na austriackiego kierowcę nałozono obowiazek posiadania kamizelki, a w Polsce takiego wymogu nie ma, to zgodnie z "konwencją wiedeńską" obywatel polski poruszajacy się po terytorium Austrii autem spełniającym wymogi prawa polskiego, nie narusza przepisów. Podobnie z oponami tzw. zimowymi, apteczkami, żarówkami i wuj wie z czym jeszcze! To takie trudne do zrozumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok macie racjee - może i takiego przepisu nie ma literalnie ale praktyka jest jak na - http://nanarty.sport.pl/narty/1,122144,8685710,Zimowa_sztuka_pakowania.html - jak koledze szwajcarowi zasugerowałem żeby wrzucić do środka bo po co brać boksa (czas zeby jak najwiecej pojeżdzić pierwszego dnia) na dwie pary nart to o mało mnie nie zabił wzrokiem i jeszcze http://podroze.auto-swiat.pl/kraj/szwajcaria/

Edytowane przez kmj291
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś na granicy nośności twojego dachu - nie zapominaj o wadze uchwytów i samego boxsa - bedziesz musiał wolniej jechać niz dopuszcza producent; opowiadał mi kiedyś gość na stoku ze Austryjacy jak zobaczyli wielki boks na małym samochodzie to kazali zdemontować i zważyli i facet został na parkingu - nie żałuj ze to sedan bo przewożenie nart w Europie w pojeździe jest zabronione - a tam Policja sie nie p....
Co do wożenia nart w środku, to tak nie jest całkiem prawda, gdyż nawet samochody z wyższej półki są wyposażone, jako dodatkowe, w tunel (klapkę w siedzeniu) z workiem i pasem do ich przypięcia. Sam tak wożę narty (2-3-4) komplety w środku. Przy 2-3 jeszcze wchodzą spokojnie kije. :smile:

P.S. Teraz zauważyłem, że powtórzyłem prawie inny post. Sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wożenia nart w środku, to tak nie jest całkiem prawda, gdyż nawet samochody z wyższej półki są wyposażone, jako dodatkowe, w tunel (klapkę w siedzeniu) z workiem i pasem do ich przypięcia. Sam tak wożę narty (2-3-4) komplety w środku. Przy 2-3 jeszcze wchodzą spokojnie kije. :smile:

P.S. Teraz zauważyłem, że powtórzyłem prawie inny post. Sorki.

no tak ale nie jest to samochod segmentu b lub c tylko pewnie jakas audisia combi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JC miał tu chyba gdzieś bardzo dobry wywiad z ichniejszym (A) policajem na temat interesujących narciarzy nas spraw. Cos tam chyba było o przewożeniu nart????? Nie ma teraz czasu sprawdzić......

[video=youtube;3apPTmpI3mw]

http://www.skionline.pl/stacje/narty-w-samochodzie-przepisy-na-austriackich-drogach,samochodem-na-narty,161.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...