Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic Cloud 9 czy Atomic Cloud 9 arc?


olafasola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj przetestowałam narty Atomic Cloud 9 z sezonu 2013/2014. Zastanawiam się jak mają się one do Atomic Cloud 9 z sezonu 2014/2015 oraz jak różnią się odczucia w jeździe na Atomic Cloud 9 Arc.

Oto mój profil:

Ankieta:

1. Płeć -kobieta

2. Wiek -25 lat

3. Waga -65 kg

4. Wzrost -173 cm

5. Na nartach jeżdżę od 7 sezonów, ( 14 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Dalbello Aspire 75

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -Blizzard Emotion

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -długim, krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic Cloud 9, Blizzard Viva 770 IQ lub 770 IT IQ, Head Super Joy

11. Mój budżet na narty to około - 1500 zł

Czy ktoś z was miał również styczność z nartami Blizzard Viva 770 IQ lub 770 IT IQ lub ewentualnie Viva7.7 z sezonu 2013/14 oraz z nartami Head Super Joy? Bardzo proszę o pomoc, gdyż zastanawiam się nad kupnem któryś z tych nart. Na razie udało mi się przetestować tylko Atomic Cloud 9 (sezon 13/14) i jestem zadowolona, ale zastanawiam się jak mają się do wyżej wymienionych nart oraz do wersji z tego sezonu. Będę bardzo wdzięczna za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem rożnych wymienionych atomic polecam następujący klucz wyboru dla nowych

  • weź najtańsze,
  • weź najładniejsze według Ciebie

dla używanych:

  • weź w najlepszym stanie
  • weź najładniejsze / najtańsze

Względem innych wymienionych nie wiem.

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem rożnych wymienionych atomic polecam następujący klucz wyboru dla nowych

  • weź najtańsze,
  • weź najładniejsze według Ciebie

dla używanych:

  • weź w najlepszym stanie
  • weź najładniejsze / najtańsze

Względem innych wymienionych nie wiem.

Pozdrawiam,

Nie interesuje mnie wizualna strona tych nart. Już jeżdżę swoje na nartach i wymagam od nich trochę dlatego bardziej interesują mnie odczucia z jazdy niż ich wygląd. Chcę żeby narta była twardsza, żeby dobrze trzymała się stoku nawet w gorszych warunkach. Testowałam ostatnio narty męskie Fischer Progressor 800 i były dla mnie za ciężkie, było mi bardzo trudno dociążyć w nich przody. Dlatego też stwierdziłam, że lepiej kupić narty damskie, ale nie chcę nart miękkich dla początkujących narciarek. Interesują mnie narty upper-intermediate to advanced.

Uważasz, że nie ma różnicy między nartami Atomic Cloud 9 i Atomic Cloud 9 Arc?

Edytowane przez olafasola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc!! Ma ktoś jakieś doświadczenia z wymienionymi nartami? Vivy bardzo trudno znaleźć w wypożyczalniach na stoku. W internecie znalazłam jeszcze Fischery Trinity i mnie zainteresowały, ale z przetestowaniem też pewnie będzie problem. Dlatego bardzo zależy mi na Waszej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem Cloud z Heada jest narta Absolute Joy, Super Joy jest w tym momencie najwyższą damską nartą Heada, z grupy performance. Ja mam od tego roku właśnie Absolute Joy. Cloudy są oklepane i nie podobają mi się te ich świecidełka, w mojej opinii są nieco badziewiaste, to samo Trinity, fajna czarna narta, tylko po co wytłaczane kwiatki. A i tak najważniejsze przy wyborze było dla mnie to, żeby mieć nartę jak najbardziej uniwersalną, na cały dzień jazdy. I Heady moje oczekiwania spełniły w 100%, jest to narta twarda, ale nie katuje nóg. Szeroko pod butem (szersza niż Fischer), szeroki dziób, rocker - dla mnie nie trzeba nic więcej na 7 godzin jazdy na stoku w różnych warunkach. Ja polecam bardzo, ale ciężko mi powiedzieć czy będziesz miała takie same odczucia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc!!....

Olafasola, wszystkie narty które wymieniasz to dobre narty.

Różnice między nimi są tak subtelne, że przypuszczalnie nie odczujesz większej różnicy.

Jeżeli chodzi o cloudy 9/cloud 9 ARC to jest to bardzo zbliżona narta. Różnica jest głównie w płycie.

Moim zdaniem Jujce ma 100% racji. Wybierz najlepsze cenowo i dla oka. A czy to będzie ta czy inna?

Byle była z rdzeniem drewnianym (chociaż to też nie do końca prawda - Stoeckli) i była z "górnej półki" katalogu.

A najważniejsze jest to by miała dobrą długość i była dobrze zrobiona w serwisie.

Pozdrawiam

PS: A jaką długość planujesz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przesiadłam się z Atomic Cloud 9 10/11 na Head Super Joy. Od razu uprzedzam; żaden ze mnie ekspert, ponieważ mój poziom to SZUSTKA (nie mylić z szóstką czy 6). Cloudy nigdy nie zawiodły mnie na zlodziałym, wybaczą jak się zostanie na tyłach, łatwo nagle zmienić promień skrętu i ogólnie łatwo się je prowadzi. Niestety nie w każdych warunkach są takie fajne. Grzęzną w rozjeżdżonym, ciapowatym i świeżo napadanym śniegu i przy niedostatkach w technice jazdy zwyczajnie męczą. SuperJoye są bardziej wymagające "technicznie" , np. trzeba bardziej się przyłożyć przy inicjacji skrętu. Nie chodzi o użycie większej siły ale o prawidłowy ruch. Za to na rozjeżdżonym ... cud-miód! Nie wyhamowują, jadą jak po szynach. Trudniej na nich wejść na krawędź niż na Cloudach, ale od razu poczujesz różnicę, gdy uda Ci się coś zrobić perfekcyjnie, wtedy Joye po prostu płyną. Heady lepiej tłumią drgania.No i Joye są niesłychanie lekkie, a to, uwierz, robi różnicę! Dla mnie Joye są bardziej uniwersalne, ale ktoś z lepszą techniką pewnie nie męczyłby się na Cloudach w rozkopanym.

PS.

Cloudy są ładniejsze ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Te Fischery mają 68 pod butem (118-68-100 mm), Blizzardy natomiast 77 (121-77-103 mm). Jaka będzie różnica w jeździe? Wiem, że na Fischerach będzie łatwiej krawędziować, ale czy przez tą małą szerokość pod butem będą sobie gorzej radzić w gorszych warunkach? (obmuldzone polskie stoki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Te Fischery mają 68 pod butem (118-68-100 mm), Blizzardy natomiast 77 (121-77-103 mm). Jaka będzie różnica w jeździe? Wiem, że na Fischerach będzie łatwiej krawędziować, ale czy przez tą małą szerokość pod butem będą sobie gorzej radzić w gorszych warunkach? (obmuldzone polskie stoki)

Moim zdaniem na zrytym stoku te szersze będą lepiej się sprawować.

Ja również przesiadłem się z nart 65 pod butem na 77 i w brei jeździ się po prostu łatwiej.

Nie zauważyłem również gorszej tak zwanej "szybkości zmiany krawędzi". Może jestem za słabym narciarzem, ale wg mnie nie ma wielkiej różnicy.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...