Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sportu,więcej sportu...


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Ukraina-wyĹcig rowerowy 402.jpg

Ukraina-wyĹcig rowerowy 403.jpg

Ukraina-wyĹcig rowerowy 405.jpg

Ukraina-wyĹcig rowerowy 427.jpg

Zdeprymowany permanentnym uczestniczeniem w uroczystościach funeralnych kolegów szkolnych i sportowych,którzy regularnie odchodzą,powziąłem obawy,że też zejdę,nie spróbowawszy wielu dyscyplin sportu,które za mną chodziły.Powziąłem więc zamiar opanowania co roku 2 lub 3 nowych sportów.W tym roku postanowiłem nauczyć się pływać na wake'u i jeździć na rowerze.Z pierwszym sprawa okazała się prosta-pod koniec pierwszej godziny w Zalesiu pływałem już bezproblemowo a sport urzekł mnie pewną niezależnością od pogody i prostym usprzętowieniem-płacisz cztery dychy,dostajesz kapok,kask,deskę i chyc do wody...Gdy przyszła kolej na kolarstwo,sprawy nie okazały się już tak proste.Pierwszy start postanowiłem zaliczyć na arenie lokalnej,w tak zwanym Gorlickim Wieloboju Sportowym.W mojej stajni miałem do wybory tylko wielką trekkingową kobyłę wyprawową z sakwami i składak Dahona.Wybrałem tę pierwszą,bo sądziłem,że jak waży 22 kg,to rozpędzona będzie już sama jechać.I rzeczywiście,stawiła dzielnie czoła swoim karbonowo-kompozytowym przeciwnikom /szczegóły na stronie Gorlickiego Wieloboju Sportowego w zakładce kolarstwo/,choć na starcie rywale dziwnie na mnie patrzyli.Po tej imprezie orzekłem,że czas już na sukcesy międzynarodowe.Nie podszedłem do znanych imprez w zachodniej Europie,bo obawiałem się niedopuszczenia ze względu na sprzęt.Kolega z Hrubieszowa ścigający się namiętnie namówił mnie na czasówkę w Żółkwi koło Lwowa,w której sam nieraz startował.Orzekł jednak,że muszę kupić sobie rower wyścigowy,by nie kompromitować ojczyzny.Nabyłem zatem używaną sztukę w dobrym stanie,wpakowałem ją do Vita,zarezerwowałem przez boooking.com mieszkanie w centrum Lwowa i pojechałem.Jak wszystkie podróże na wschód i ta niosła z sobą niespodzianki,które są urokiem tej destynacji,nawet dla ludzi podróżujących tam od lat.Po dwugodzinnym oczekiwaniu w Korczowej,gdy ostatni z uriadników zauważył,że Vito jest w dowodzie ciężarowe,zaczęto procedurę od nowa,ustawiłem się w kolejce do okienka z tirowcami,by wypełnić stos papierów,zapłacić jedno euro,dać sobie sfotografować wnętrze Vito z ładunkiem /zdj.6/i wreszcie byłem po 2 następnych godzinach wolny.Zaraz zadzwoniła pani z booking.com,by mnie poinformować,że apartament mimo potwierdzonej rezerwacji odmówił przyjęcia i oni biorą na siebie wszystkie dodatkowe koszty.Zaproponowała kilka lokalizacji,wszystkie odrzuciłem aż doszła do hotel 9cio gwiazdkowego w samym centrum Lwowa,który zaakceptowałem/zdj.8/.Dostałem tam penthouse dwupokojowy na samej górze,więc wyścig do wyścigu zaczął się pomyślnie.Mam nadzieję,że Pan Admin nie skasuje postu ze względu na kryptoreklamę,ale firma zachowała się bezbłędnie i mogę ją polecić z czystym sumieniem..W Żółkwi okazało się,że młode pokolenie Ukraińców startowało na rowerach z czasów mojej młodości-kilkudziesięcioletnich,duża grupa dziewczynek i chłopców 11-14 lat miała wielkie stare rowery dla dorosłych/zdj.3,4,5,7/,na których musieli dojechać ze swojej wsi 40 km na start i potem wrócić do domu po ciemku...Patrząc na nich i myśląc o naszym młodym pokoleniu,łza się w oku kręci...Gdy pani starościna wygłaszała mowę powitalną,ze ściany budynku urzędu dobrotliwie patrzyły na nas postaci zasłużone dla stosunków dobrosąsiedzkich polsko -ukraińskich-Stefek Bandera i Gienek Konowalcow/zdj.2/,kto nie wie,kto to jest-polecam Wiki.Nie był to jedyny akcent polityczny wyprawy,bo na drugi dzień,spacerując po centrum Lwowa,spotkałem mojego idola-niejakiego Saakaszwilego,z malutką obstawą i nie omieszkałem zrobić sobie z nim zdjęcia.Liczne siły policyjne/zdj.1/ eskortowały nas na start a potem zaczęła się czasówka na 10 km.W mojej grupie weteranów obsada była bardzo silna,jacyś byli kolarze z sukcesami międzynarodowymi,więc nawet inwestycja w rower wyścigowy nie zapewniła mi powtórzenia wyniku z pierwszej imprezy.Ale stawki nie zamknąłem-byłem w środku.Gdy kolega zapytał zwycięzcę naszej kategorii,czy stosuje jakąś dietę,ten odparł,że musi,bo ma 30 dolarów emerytury...I tak impreza dobiegła końca,a ja pokonując piekielne wertepy na drodze Drohobycz -Sambor w tempie 10 km/godz wróciłem do domu przez Ustrzyki Dolne...I wszystkim polecam odkrywanie wschodu a nie zachodu,co udokumentują zdjęcia,jeśli uda mi się je dołączyć...

Ukraina-wyĹcig rowerowy 418.jpg

Ukraina-wyĹcig rowerowy 412.jpg

Ukraina-wyĹcig rowerowy 425.jpg

Ukraina-wyĹcig rowerowy 407.jpg

57da85c5dd38b_Ukraina-wycigrowerowy402.jpg.c707dea7a3ae768dff5b751d58bfee06.jpg

57da85c5e36b3_Ukraina-wycigrowerowy403.jpg.a8bc1f7563b350ac9a4dee8e3b610c94.jpg

57da85c5ea47b_Ukraina-wycigrowerowy405.jpg.28a21c531eaf2491308099e7ec086a15.jpg

57da85c5f351b_Ukraina-wycigrowerowy418.jpg.06204d04dff3d673fa30f033b97954c2.jpg

57da85c609af7_Ukraina-wycigrowerowy412.jpg.7cb1751da13f8c14a3ed6140c746bd1c.jpg

57da85c611e75_Ukraina-wycigrowerowy425.jpg.c2bb213ffdc60323f40064e45e8ce0b0.jpg

57da85c618eaa_Ukraina-wycigrowerowy427.jpg.29ca259520ff3a8b329ee66134c41428.jpg

57da85c6459c3_Ukraina-wycigrowerowy407.jpg.548194c39fa25300c307ac7542884ac1.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystkim polecam odkrywanie wschodu a nie zachodu,co udokumentują zdjęcia,jeśli uda mi się je dołączyć...

Niewątpliwie słuszne uwaga, ale biorąc pod uwagę początek wpisu szkoda ze tak późno odkryłeś ten kierunek. Ja szczęsliwie przekonałem się o tym w wieku nastu lat, a zapewniam, że w czasach przed bookingowych i smartfonowych było zdecydowanie ciekawiej niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie słuszne uwaga, ale biorąc pod uwagę początek wpisu szkoda ze tak późno odkryłeś ten kierunek. Ja szczęsliwie przekonałem się o tym w wieku nastu lat, a zapewniam, że w czasach przed bookingowych i smartfonowych było zdecydowanie ciekawiej niż teraz.

Odkryłem go w połowie lat sześćdziesiątych XX wieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...