Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakup kasku z sztywnymi uszami i gogli z polaryzacja??


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w warszawskich sklepach będzie największy wybór? Może macie jakieś gotowe modele godne polecenia ?? Czy to jest dobry pomysł zakup kasku ze sztywnymi uaszami, dla osoby która jeździ 12-15 dni w sezonie ??

Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Edytowane przez Arek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie w Warszawie będzie największy wybór kasków. moje doświadczenia są takie:

od kilku lat szukam kasku dla siebie i nie szukam go w polskich sklepach, oferta jest bardzo mizerna.

To co przymierzałem w sklepach niemieckich czy austriackich było mało komfortowe.

w zeszłym sezonie ( zima 2015 ) przymierzyłem kask który wydaje się być naprawdę godny polecenia, Uvex z przyłbicą, był wygodny i kosztował około 200€.

Z pewnością odradzam kupowanie bez przymierzenia.

Kask ze sztywnymi uszami zalecany jest przez znajomych narciarzy, których uważam za autorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu przymierzylem kasków.... dziesiątki. Zdarzyło mi się wybrać na narty nawet w carrerze fireball.

Był to pierwszy i ostatni raz. Prawie mi się głową ugotowała, a było dobrze poniżej zera.

Okazało się, że mogę jeździć tylko w mocno wietrznym kasku... a nie znalazłem takiego wśród modeli z pełnymi uszami.

Udało mi się za to kupić kask Carrera Nerve:

http://www.skionline.pl/ski-equipment/ski-helmets,05-06,carrera,nerve,339.html

Idealne rozwiązanie... Prawie... Idealnie wieje mi w zatoki między kąskiem a goglami. Ale...przez kolejne lata nic lepszego NA MNIE nie znalazłem.

Zanim zdecyduje są się na jakiekolwiek kask, przymierzylem i powierzchni w sklepie. Będziesz wiedział aż i tylko czy pasuje. Ale nie dowiesz się jak z komfortem termicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu przymierzylem kasków.... dziesiątki. Zdarzyło mi się wybrać na narty nawet w carrerze fireball.

Był to pierwszy i ostatni raz. Prawie mi się głową ugotowała, a było dobrze poniżej zera.

:eek:

Michał, co w tej głowie masz?

Jeździłem chyba z 8 lat w FIreballu i nawet w temp grubo powyżej zera i nic mi nie gotowało się, może Ci poszła uszczelka pod głowicą, a może za mało ssss...:tongue:

smarowania:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek:

Michał, co w tej głowie masz?

Jeździłem chyba z 8 lat w FIreballu i nawet w temp grubo powyżej zera i nic mi nie gotowało się, może Ci poszła uszczelka pod głowicą, a może za mało ssss...:tongue:

smarowania:stupid:

Sławek, u mnie zachodzą procesy myślowe a więc trochę się grzeje czacha :P

A na poważnie. Już kiedyś o tym pisalem, kask muszę mieć mocno wietrzony, jeżdżę w najcieńszych skarpetkach... a rękawiczki zacząłem zakładać dopiero po trzydziestce w największe mrozy. I to jeżdżę w cienkich materiałowych, krótkich... które nie łatwo sensowne w PL dostać.

Dodatkowo, mój kask jest taki fajny, że ma przezroczysty plastik. Po pierwszym zjeździe z góry krople są w środku... gdy u mojej żony jest lekko zaparowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w warszawskich sklepach będzie największy wybór? Może macie jakieś gotowe modele godne polecenia ?? Czy to jest dobry pomysł zakup kasku ze sztywnymi uaszami, dla osoby która jeździ 12-15 dni w sezonie ??

Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

W twardych uszach w sensie pełnego kasku, gorzej słychać - zaryzykuję, że to reguła, a dla mnie to ważne, chyba dla każdego? :)

Dlatego w poprzednim kasku mialem miękkie choć solidne a teraz mam coś pośredniego - uszy są dość sztywne z plastkiu, ale cieńsze i jest to niezależny element. Kask Alpina, lekki - mogę polecić.

Poaryzacja - sprawdziłem, zrezygnowałem:

- nie daje oszałamiającego efektu widoczności na śniegu we mgle, ...może żadnego nie daje :)

- na pewno szybki muszą być z natury ciemniejsze - polaryzacja polega m.in. na tym że wycina część światła. Jak jest ajsno to jest OK, ale we mgle, szarówce - szału nie ma.

Fotochrom też mi się nie sprawdził - wysoko w górach masz dużo UV zawsze - a na to reaguje fotochrom.

Efekt jest taki że potrafi być szaro i mgliście a gogle są ciemne :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...