Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kątownik 88st


pete136

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniając kąt o 1 stopień dla krawędzi grubości 1,5 mm, musisz zerwać X= !,5 x tg 1o= 1,5 x 0,0175= 0,02625 mm. Coś mi się wydaje, że warstwę stali o grubości 0,026 mm zrywa się za 1-2 pociągnięciami pilnika. Dla porównania folia aluminiowa do kanapek ma z reguły grubość 0,02 mm.

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Fabryczny kątownik to kawałek materiału odpowiednio obrobiony.Moim zdaniem dobrze zrobiona tzw. samoróbka jak mówi Jasiek ostrzy tak samo jak kątownik tzw. fabryczny. Chciałem tyko pokazać ,że możliwe jest wykonanie takiego narzędzia we własnym zakresie ,które oczywiście moim zdaniem działa tak samo.

PC017136.jpg

obrobiona powierzchnia wygląda tak

PC017141.jpg

. Poza tym jeśli ktoś miałby taką fantazję to może sobie zrobić dowolny kąt np. 88.5 st .

PC017136.jpg.c5bf862f99bd60ff87d560f7aa1a4c80.jpg

PC017141.jpg.780ea1de3a7e4cb6f7d5af1d66735e66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie się słówek, zmniejszenie czy zwiększenie kąta. To tylko 0,03-0,04 mm materiału!!!! Dopiero jak się uświadomi o jaką ilość spiłowanej krawędzi chodzi, przychodzi refleksja czy to można w ogóle odczuć! Są tacy którzy czują ( podobno tacy potrafią rozróżnić markę i rocznik prezerwatywy).

Drobne uderzenie w kamień może spowodować wyrwanie/wgniecenie z krawędzi 0,3-0,5 mm materiału. To jest 10 razy tyle niż przy zmianie kąta ostrzenia! A takie wgniecenie trzeba usunąć. Jak? A z reguły przez spiłowanie krawędzi na równo!!! Sądzę, że jedno umiejętne ostrzenie nart to zdarcie około 0,1 mm krawędzi, czyli 3 x więcej niż przy zmianie kąta o 1 stopień.

A na marginesie, tak się zastanawiam, dlaczego Atomic ma tak cieniutkie krawędzie? Śmiało mógłby mieć dwukrotnie grubsze. Innych producentów ta uwaga także dotyczy, więc ostrożnie panowie ( aha, i panie- gender !) z używaniem tego kątownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając kąt o 1 stopień dla krawędzi grubości 1,5 mm, musisz zerwać X= !,5 x tg 1o= 1,5 x 0,0175= 0,02625 mm. Coś mi się wydaje, że warstwę stali o grubości 0,026 mm zrywa się za 1-2 pociągnięciami pilnika. Dla porównania folia aluminiowa do kanapek ma z reguły grubość 0,02 mm.

Z jednym nie mogę się zgodzić: dostępna u mnie w sklepie alu folia śniadaniowa (zapewne made in ChRL) ma grubość poniżej 0.01mm. Zweryfikowałem to przed chwilą empirycznie :smile: (mnie mikrometr pokazał 0.008 + - 0.002, tyle że temp. "podwórkowa")

Edytowane przez jacek-1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym nie mogę się zgodzić: dostępna u mnie w sklepie alu folia śniadaniowa (zapewne made in ChRL) ma grubość poniżej 0.01mm. Zweryfikowałem to przed chwilą empirycznie :smile: (mnie mikrometr pokazał 0.008 + - 0.002, tyle że temp. "podwórkowa")

Widzisz jak "chinole" oszukują!:smile:

PS: gdzieś kiedyś czytałem, że typowa folia ma 0,02-0,03 mm. Robi się też grubsze- mocniejsze. Nie jest to problem, jej grubość, ale sposób jej mierzenia. Mierzyłeś to mikrometrem? Ciekawy jestem, zmierzę sobie dziś jak przyjdę do domu.:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teorię opanowaliście do perfekcji! teraz czas przejść do praktyki. Jak pisze Mig12345 - trzeba się nieźle namachać. Pamiętajcie że nie mamy do czynienia z ST5 tylko stalą utwardzaną. I tak jak np. na Fischerach idzie to lekko tak na Rossignolach raczej w ogóle. Jasne można wziąć grupy pilnik tylko czy nie szkoda krawędzi na takie eksperymenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój serwisant" zawsze jak mi oddaje narty, to jakiś taki czerwony i spocony jest. Czyżby Head miał krawędź jak Rossignol? Czy robi się taki dla uzasadnienia ceny serwisu?:smile:

Zmierzyłem moją folię, tak coś koło 0.017mm. Złożona poczwórnie ma grubość 0.05 mm (mikrometr made in USSR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój serwisant" zawsze jak mi oddaje narty, to jakiś taki czerwony i spocony jest. Czyżby Head miał krawędź jak Rossignol? Czy robi się taki dla uzasadnienia ceny serwisu?:smile:Zmierzyłem moją folię, tak coś koło 0.017mm. Złożona poczwórnie ma grubość 0.05 mm (mikrometr made in USSR)
Chyba masz tę folię ze starych zapasów :smile:4 warstwy alu folii śniadaniowej (musicie wierzyć na słowo) izerowanie:

DSC00559.jpg

pomiar:

DSC00560.jpg

na zdjęciu nie widać tego wyraźnie, ale pomiar wyszedł 0.035 + - 0.002

DSC00559.jpg.3b1e9f05c58f6645d65e0bae6b0fde81.jpg

DSC00560.jpg.ff8ed139d987e46b229c574f0659cf8a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tą folią :biggrin: wujek google pogodził was - http://www.holtex.pl/menu/produkty/folie-aluminiowe-2081/ - producent folii aluminiowej pisze że produkuje folie od 0,008 do 0,3mm. Wilk syty i owca cała :biggrin:

PS. narty naostrzyłem ostrzałką :stupid: ciekawe jakie mam kąty? :biggrin: zobaczymy jutro na Chopoku

Edytowane przez Gość
PS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy macie z tą folią :biggrin: wujek google pogodził was - http://www.holtex.pl/menu/produkty/folie-aluminiowe-2081/ - producent folii aluminiowej pisze że produkuje folie od 0,008 do 0,3mm. Wilk syty i owca cała :biggrin:

PS. narty naostrzyłem ostrzałką :stupid: ciekawe jakie mam kąty? :biggrin: zobaczymy jutro na Chopoku

Ha ! Wynika z tego, że mój mikrometr nadal dobrze mierzy, bo jak mi pokazał te 0.008 to nie byłem do końca pewien czy ta folia nie jest jednak ciut grubsza :smile: Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...