Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakup nart "całodziennych"


joker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zamierzam kupić nowe deski. Do tej pory katowałem kupione 10 lat temu Volkl Supertrent SRC o długości 163cm promieniu 15,2m taliowaniu 105/65/93.

Mam 29 lat, 176cm wzrostu i ważę 80kg, jeżdżę na nartach od dwudziestu lat. Jeżeli warunki na to pozwalają lubię poszaleć, wyciąć agresywnie skręty przy dużej prędkości. Jak to bywa na stokach, przez pierwsze 2-3 godziny jest trasa pięknie przygotowana natomiast po południu robi się coraz gorzej, zwłaszcza jak pada śnieg lub dośnieżają.

Szukam narty na której pojeżdżę cały dzień, nie wyjeżdżam i nie mam zamiaru wyjeżdżać poza trasę, w sklepach odradzają mi typowe slalomki, a z kolei do mnie nie przemawiają szerokości w okolicy 80mm pod butem.

Skłaniam się do nart Atomica.

1. Atomic Nomad Temper Ti http://www.skionline.pl/sprzet/narty,15-16,atomic,nomad-temper-ti,7936.html

2. Atomic Redster XT-X http://esklep.intersport.pl/pl/product/124679/narty-atomic-redster-xt-x-aa0026026-+-wiazania-atomic-xto12-ad5001688

Co sądzicie o takich rozważaniach?

Czy ktoś wie czym różni się Redster Xt od XT-X i Nomad Temper od Nomad Temper Ti?

Edytowane przez joker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś kontakt do przedstawiciela Atomica lub Voelkl? Chciałbym zadać kilka konkretnych pytać osobom znającym sprzęt, ponieważ w trójmiejskich sklepach albo stoi student "za karę", albo osoba wie mniej o sprzęcie, który sprzedaje niż osoba, która dwa razy przejrzała aktualne katalogi.

Swoją drogą wybór zawężam do Atomica XTi lub XT albo Voelkl Racetiger SC UVO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś kontakt do przedstawiciela Atomica lub Voelkl? Chciałbym zadać kilka konkretnych pytać osobom znającym sprzęt, ponieważ w trójmiejskich sklepach albo stoi student "za karę", albo osoba wie mniej o sprzęcie, który sprzedaje niż osoba, która dwa razy przejrzała aktualne katalogi.

Swoją drogą wybór zawężam do Atomica XTi lub XT albo Voelkl Racetiger SC UVO.

wersja Xti to okrojona wersja 3.0 XT nie znam takiej narty jak XT (doczytałem :) ... wersja marketowa XTI)

dla mnie zakup Xti mija się z celem za tą kasę kupisz lepszą inną nartę.

3.0 XT zbiera doskonałe recenzje - narta szybka, dynamiczna , uniwersalna - taka jaka miała być - ma dla mnie duży a nawet wielki minus .... cenę :( czekam jak ......stanieje do logicznego poziomu :rolleyes::

Edytowane przez jodek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Bo fakt jest taki, że użytkownicy chwalą a sprzedawcy również polecają i do mojego zestawienia wpadły Head i.Supershape Magnum.

Czy orientuje się ktoś czy poza grafiką jest jakaś różnica między tymi nartami z tego i z ubiegłego sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Bo fakt jest taki, że użytkownicy chwalą a sprzedawcy również polecają i do mojego zestawienia wpadły Head i.Supershape Magnum.

Czy orientuje się ktoś czy poza grafiką jest jakaś różnica między tymi nartami z tego i z ubiegłego sezonu?

Z tego co mi wiadomo, to narty z sezonu 14/15 od tych z obecnego, różnią się tylko szatą graficzną :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że to identyczne narty?

ATOMIC REDSTER EDGE SL: długość 164cm, taliowanie 122.5/70/109, promień 11,7m

ATOMIC REDSTER XTI: długość 164cm, taliowanie 122.5/70/109, promień 11,7m

Poza marketingowym opisem wygląda identycznie, porównuję XTI do EDGE SL 14/15 i 15/16 i jak dla mnie są to te same narty, ta sama technologia. Czy może się wypowiedzieć ktoś kto wie o nich ciut więcej niż powszechny przeglądacz katalogów? Co o tym sądzicie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że to identyczne narty?

ATOMIC REDSTER EDGE SL: długość 164cm, taliowanie 122.5/70/109, promień 11,7m

ATOMIC REDSTER XTI: długość 164cm, taliowanie 122.5/70/109, promień 11,7m

[...]

Z informacji od dystrybutora - są to identyczne narty poza grafiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że to identyczne narty?

ATOMIC REDSTER EDGE SL: długość 164cm, taliowanie 122.5/70/109, promień 11,7m

ATOMIC REDSTER XTI: długość 164cm, taliowanie 122.5/70/109, promień 11,7m

Poza marketingowym opisem wygląda identycznie, porównuję XTI do EDGE SL 14/15 i 15/16 i jak dla mnie są to te same narty, ta sama technologia. Czy może się wypowiedzieć ktoś kto wie o nich ciut więcej niż powszechny przeglądacz katalogów? Co o tym sądzicie?

To jest łopatalogiczny dowód, jak katalog modeli jest marketingowo rozbuchany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...