Narty - skionline.pl
Jump to content

MarioJ

Members
 • Posts

  2,335
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Everything posted by MarioJ

 1. Ja mam inne podejście. Daje nastolatkę do szkółki, żeby miała progress a nie tylko spędziła fajnie czas. Szkółka to zwykle męczarnia. Przyjemna jazda jest później z rodzicami. Podstawa to dobry i zaangażowany instruktor, druga podstawa to lekcji trzeb brać sporo. Moja córka jeździła przykładowo przez 6 dni po 3h w grupie z polskim instruktorem. Postępy były widoczne, ale tłuczenie ćwiczeń też konkretne. I wcale nie była tym zachwycona, była zmęczona. Dzisiaj sama do mnie mówi i to rozumie: lepsza technika pozwala jej bezpieczniej jeździć i sprawnie uciekać przed niebezpiecznymi sytuacjami. Im lepiej jeździ, tym bardziej to lubi.
 2. Gdzie zgubiłeś swój dostojny spokój ? A fotki nadal płaskie, Stary starowiczu starek 🤣 Mówisz że "żenująco", może twoja szyba jest żenująco brudna, fuuu. 😂
 3. Twoje relacje pasują idealnie do wątku : Płaskie wycieczki stara z rodziną
 4. Współczuję, nuda totalna. Gratulacje dla Mamy.
 5. Żeby ta fu.... miała jeszcze jakieś poczucie humoru. Zero nul niestety. Ale mnie lekko zaskoczyłeś.
 6. Żona wzięła na łańcuch i kazała chodzić za kwiatuszkami. Uuuu ..... słabiutko.
 7. U Ciebie też nudą wieje. Nie ma nawet co czytać. Może jakieś nowe działy ? 😁
 8. Ten co zginął był wspinaczem. Wygląda na błąd poślizgnięcia. Współczucia dla rodziny.
 9. Jak spojrzysz na profil Peto na fejsie, to ostatni wpis z Tatr ma 14 kwietnia. Później Norwegia. Nawet jak gdzieś chodzi po Tatrach, to się tym już nie chwali na bieżąco. Parcie na szkło przesłania Twoje myślenie.
 10. Dobra praktyką jest nie publikowanie takich lewizn. Szczególnie jeszcze z innego kraju. Nie mam nic przeciwko temu że chodzisz sobie na zakazie. Ale nie rozpowszechniaj tego dla dobra społeczności górskiej.
 11. Co chwilę nowe komunikaty. UWAGA! Od jutra, tj. 28 kwietnia Tatrzański Park Narodowy zamyka dla ruchu narciarskiego Tatry Zachodnie, na zachód od Kasprowego Wierchu: "W związku z napływającymi od leśniczych informacjami o stwierdzeniu kolejnych miejsc, gdzie wykopały się świstaki, została podjęta decyzja o zamknięciu części Tatr od Kasprowego Wierchu na zachód dla wszelkich form narciarstwa. Zamknięcie obejmuje także trasę narciarską w kotle Goryczkowym i nartostradę do Kuźnic." Otwarta pozostaje trasa w kotle Gąsienicowym dla narciarstwa zjazdowego i skiturowego (snowboardowego też 😉 oraz całe Tatry Wysokie 🙂
 12. Dzisiaj zamknęliśmy z córką sezon trasowy, zaraz za miedzą, więc może kilka zdjęć też w tym wątku. Świetne wiosenne warunki dzisiaj w Pecu, ostatni dzień działania ośrodka. Szkoda bo śniegu jeszcze jest sporo. Żadnych przetarć na otwartych trasach. Jak widać na foto, tłoków nie było i to pewnie jest przyczyna końca sezonu. Pierwsza trasa Druga trasa Trzecia trasa
 13. Każdy ma jakieś wzorce, którymi się inspiruje. Miro Peto na tatrzańskim obskoku.
 14. Trochę brak zrozumienia tego co dokładnie napisałem. Nie napisałem że tylko "pomocnik instruktora" lub wyżej jest dobrym narciarzem. Użyłem "pomocnika instruktora" jako porównawczej skali umiejętności narciarskich. Można sobie do tych umiejętności dojść bardzo różnie, można chodzić na kursy, można się uczyć samemu. Oczywiście że może się zdarzyć człowiek który zdobędzie ten tytuł i na offpiste nie będzie miał np. psyche. Jeśli chodzi o stromizmy to mam inne podejście. Nie ma co ukrywać że istotny jest dla mnie szczyt albo ładna linia. Zwykle jest tak że takie cele w Tatrach nie są łagodnie nachylone. Większość zaczyna się od 35st. Przy dogodnych warunkach jazda pomiędzy około 35-42 dla mnie jest również dużą przyjemnością, nie tylko wyzwaniem. Powyżej zaczyna się robić wyzwanie z adrenaliną, co też dla mnie stanowi przeżycie i przyjemność. Nie traktuje tego w kategoriach siusiakowego ścigania się z innymi (to śmieszne że Ty wchodzisz na taki poziom dyskusji, ale trudno). Szukam w tym fajnych wyzwań w granicach rozsądnego bezpieczeństwa. Umiejętności jazdy na 45st w dogodnych warunkach pozwalają na bezpieczniejsze poruszanie się na niższych nachyleniach w bardzo różnych warunkach. Dzięki temu można robić np. fajne i trudne wycieczki typu pętla albo haute-route. Przeszliśmy w trójkę pętlę Popradzkie-Dolina Ciężka-Dolina Kacza-Popradzkie. Świetna rzecz, typowa tatrzańska wyrypa skialp. Piękne widoki, doliny i przełęcze bez szlaków turystycznych, nigdy bym tam nie dotarł bez nart. Ale na jednym zjeździe było twardo i trzeba było sobie z tym jakoś poradzić. Na innym zjeździe było hybrydowo, ale bardzo ciekawie. Na foto zjazd z Wagi do Doliny Ciężkiej z trzema różnymi warunkami, długa dolna część była genialna.
 15. Nie wiem czy zauważyliście ale autor wątku od stycznia już się nie odzywa w tym wątku.
 16. Dlaczego nie mogę oceniać? Bo star mi tego zabroni? Jak śmiesz ograniczać mi moją wolność wypowiedzi swoim debilnym dislajkiem? Duża część życia człowieka polega na tym że się jest ocenianym, np. szkoła. Nigdy mnie nie widziałeś na żywo, a sobie bzdurasz coś. Nie umiesz dyskutować o technice, to się odpierdol.
 17. Wniosek do @star Jeśli nie rozumiesz przekazu, to się wogóle nie odnoś. Twoje dislajki i brak merytorycznej wypowiedzi, świadczą tylko o tym że jesteś narciarskim palantem na tym forum.
 18. Ziarska jest wyjątkowo czynna do 15 maja. Więc masz jeszcze czas. 🙂 Nawet zjazd do parkingu jeszcze naśnieżony za wyjątkiem ostatniego kilometra.
 19. Wielu skiturowców jednak średnio sobie radzą z jazdą, co szczególnie wychodzi tak od 40 st i wyżej. Z moich obserwacji kolegów na żywo wynika że jak ktoś ma bardzo dobre podstawy trasowe, to na stromym jest w stanie już sam się nauczyć jeździć. Te podstawy to umiejętności typu "pomocnik instruktora". Widzę że ludzie, którzy nie mają takich umiejętności, mają problemy z dobrym bezpiecznym zjazdem, bez przewrotek. Jeździłem z kilkoma "pomocnikami" i każdy z nich ogarniał freeride bez problemu. Braki techniczne wśród skiturowców, którzy jeżdżą do 35st, są powszechne. Przykład: brak poprawnego włożenia biodra, słabe panowanie nad równowagą przód-tył co przekłada się na słabe ogarnianie obskoków.
 20. W poniedziałek był świeży opad w Tatrach. Wykorzystalismy go na kilku zjazdach. Na foto zjazd z Rohacza Płaczliwego.
 21. Ta sierota star, nawet nie umie znaleźć dobrego wykresu. Z niczym sobie nie radzi i tylko podpiera się osobowością i dokonaniami innych. Egoista w passerati.
 22. Ty się nie śmiej. Przerzucaj się lepiej na tik taka. Fejsuk za trzy lata upadnie. Chwilka i nie będzie.
 23. I wszędzie podobne Nicki. Trzeba by zintegrować wszystkie trzy fora, mianować stara moderatorem. I wszystko migiem upadnie.
 24. Żałosny jesteś. Nie umiesz dyskutować merytorycznie. Musiałeś polecieć po bandzie. Zszedłes do poziomu najgorszych matołków na tym forum. Słabizna.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...