Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

MarioJ

Użytkownik forum
 • Zawartość

  1000
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  16

MarioJ last won the day on 30 Listopad 2018

MarioJ had the most liked content!

Reputacja

1942 Excellent

1 obserwujący

O MarioJ

 • Ranga
  Średnio zaawansowany
 • Urodziny 01.01.1974

Informacje osobiste

 • Imię
  Mariusz
 • Miejscowość
  Wrocław
 • O mnie
  Fascynacje: Skitour, Freeride, Zjazdówki, Biegówki
  "It is better to go skiing and think of God, than go to church and think of sport." - Fridtjof Nansen

Sprzęt narciarski

 • Narty marka
  Dynafit Nanga Parbat, Dynastar Cham HM 97, Atomic XTI
 • Buty marka
  Atomic Backland Carbon, Fischer Soma 130

Umiejętności

 • Styl jazdy
  Wszechstronny
 • Poziom umiejętności
  8
 • Dni na nartach
  0

Ostatnio na profilu byli

7305 wyświetleń profilu
 1. MarioJ

  Polska warunki narciarskie 18/19

  Niestety trochę później ta czwórka padła i przeszliśmy pod Orła. Górnik na foto Czarna trasa 🙂
 2. MarioJ

  Polska warunki narciarskie 18/19

  Dzisiaj Rzeczka, wszystko działa, jeden karnet. Proszę film z orczyka z głosem.
 3. MarioJ

  Szrenica prawdziwie zapomniana na forum

  Ooo, przesadziłeś. To jest obraza wobec mojej małej Ojczyzny !!! 🙂 W tym ośrodku są świetne miejsca: trasa FIS offpistowa - super trasa do ćwiczenia jazdy pozatrasowej drugi odcinek krzesła 2-osobowego - idealny wyciąg do trasy fis oraz do zjazdów w linii wyciągu oraz do zjazdów ... wiadomo gdzie 🙂 wyciąg stary i wolny, dzięki czemu podobno nigdy niezatłoczony orczyki i trasy niebieskie na Hali Szrenickiej - świetne miejsce na wyluzowaną jazdę w marcowym słońcu Lolobrigida part 1 - górna część loli jest świetna, jeśli nie jest wywiana 😉 @Wujot - zdejmij te ponure okulary i załóż różowe 🙂 Hahahaha 🙂
 4. może wrzuć to Jacku na YouTube lub inny serwis online video
 5. MarioJ

  Szrenica prawdziwie zapomniana na forum

  Mnie najbardziej zastanawia to że masa ludzi da się na to ciągle nabierać. Byliśmy tam właśnie wczoraj na turach i widzieliśmy o 10 rano tłumy ludzi na dolnej stacji. Wystarczy postawić ładną kanapę i ludzie zakładają że to super ośrodek. Nie wiem czy Twoja ocena tras jest do końca słuszna. Bo jak słyszę znajomych, to przejazd Lolą w całości, to dla większości narciarzy rekreacyjnych duże i wystarczające wyzwanie. A zamkniętego fisu to nawet nie zauważają. Właśnie obecnie Lola i Śnieżynką są otwarte. Tylko dzisiaj mocno wieje, i obie koleje linowe z wysoką górną stacją są wyłączone.
 6. MarioJ

  Szczyrk - COS Skrzyczne

  Moja córka do wieku 10 lat miała naturalną chęć jazdy na orczykach i talerzykach. Od zawsze ma tendencje do samodzielności na nartach, czyli robić co się da bez pomocy rodzica. A na orczykach właśnie można wsiadać samodzielnie (z pomocą czasami obsługi, ale bez pomocy rodzica) i samodzielnie jechać i się wypiąć. Na krzesłach ze względu na wysokość ta samodzielność dziecka nie jest całkiem możliwa. Oczywiście córka zaliczała upadki na orczykach, ale to były pojedyncze zdarzenia. Zdarzały się problemy z wpięciem w szybki talerzyk, ale uczyliśmy się cierpliwie tego elementu, a nie przeskok na kanapę. I w wieku 8 lat przyszła nagroda, samodzielna jazda córki na orczykach w Szczyrku nie była żadnym problemem. Wertepy, strome fragmenty, nic ją nie rusza. Oczywiście to męczy trochę bardziej, ale patrzenie na radzące sobie dziecko, gdy niektórzy dorośli niestety spadają, to wielka przyjemność. Obecnie córka ma taki wzrost, że polubiła kanapy, ale na orczyki się nie krzywi i zawsze z takiego wyciągu też możemy bez problemu skorzystać.
 7. MarioJ

  Szrenica prawdziwie zapomniana na forum

  Ja opisuję to co się dzieje w ostatnich tygodniach i to co widzę tam na miejscu. Obecnie jest armagedon śnieżny w karkonoszach. W górach spadło właśnie 50cm, więc albo się zakopią na kilka dni, albo może uruchomią wszystkie wyciągi.
 8. MarioJ

  Szrenica prawdziwie zapomniana na forum

  Kolejny wyciąg która nie daje rady działać w taką extremalna zimę Kopa https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/wyciag-na-kope-stoi-w-miejscu-sparalizowany-przez-ekstremalne-warunki,898475.html
 9. MarioJ

  Szrenica prawdziwie zapomniana na forum

  Czeska strona Karkonoszy ma zawsze więcej naturalnego śniegu. Tam więcej pada i zawiewa z naszych stoków do nich. U nas zbocza są otwarte na wiatr północny. U nich zbocza z trasami są otoczone często innymi górami. Ale akurat teraz robi się sezon super, bo w tym tygodniu ma spaść jeszcze 50cm śniegu, oczywiście u nas mniej. Karpacz zapowiada otwarcie dwóch orczyków na razie pod Strzechą. W lasach warun jak rzadko.
 10. i co z tego jak GOPR boi się egzekwować przepisy, których przestrzeganie sami powinni sprawdzać w terenie. jest napisane że GOPR weryfikuje bezpieczeństwo trasy narciarskiej przed jej otwarciem danego dnia kiedyś testowo wysłałem mailem zgłoszenie do jednego GOPR, że trasa jest niebezpieczna dla narciarzy, wysłałem zdjęcia, żadnej reakcji, żadnej odpowiedzi, na drugi dzień było to samo martwe prawo
 11. TMR nie zatrudnił więcej ludzi, bo bał się że nie zarobi na ich pensje 🙂 w korpo inwestycja i płace to inne kategorie kosztów, Szczyrk ich przerósł !
 12. Częściowo, zapomniałeś że w takich warunkach i przy chęciach można by już przygotować ze dwie czerwone trasy.
 13. I drugi zestaw artykułów dzisiaj, tym razem stricte w temacie. Facet z Ameryki Pn. opisuje na blogu swój zestaw sprzętu: narty + wiązania, uzasadnia dlaczego te a nie inne. Ma jedyne pięć setów. Tutaj lista i opis jego nart: http://www.skimolife.com/journal/2018/11/4/quiver-update-2018.html A tutaj opisuje wiązania, które używa, i są to głównie wiązania race'owe. Przy okazji można trochę łyknąć wiedzy o stromych zjazdach. http://www.skimolife.com/journal/2017/3/20/tech-bindings-for-steep-skiing.html mały cytat: My ski quiver now sports four different brands of bindings and an additional generation or two of at least one brand. I committed early to race bindings for all my skiing and have no plans on changing that. Artykuły również dla doświadczonych.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2018
×