Narty - skionline.pl
Jump to content

MarioJ

Members
 • Posts

  2,107
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

MarioJ last won the day on August 11

MarioJ had the most liked content!

2 Followers

About MarioJ

 • Birthday 01/01/1974

Personal Information

 • Imię
  Mariusz
 • Miejscowość
  Wrocław
 • Strona WWW
  SKI.PRIV.PL
 • About me
  Fascynacje: narciarstwo wszelakie, eco-MTB
  "It is better to go skiing and think of God, than go to church and think of sport." - Fridtjof Nansen

Ski equipment

 • Narty marka
  Salomon MTN 95, Volkl BMT 90, Fischer RC4 Worldcup SC
 • Buty marka
  Scarpa F1, Atomic Backland Carbon, Fischer Soma 130

Skills

 • Styl jazdy
  Wszechstronny
 • Poziom umiejętności
  8
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

11,997 profile views

MarioJ's Achievements

Weteran

Weteran (6/6)

3.6k

Reputation

 1. "Gdyby mnie zaprosił na urodziny mógłbym przedstawić sprawozdanie z działalności NIK większej liczbie posłów niż była w Sejmie" - napisał na Twitterze Marian Banaś. Szef NIK skomentował w ten sposób imprezę dziennikarza RMF FM Roberta Mazurka, na której bawili się politycy, m.in. PO i PiS.
 2. Mamy świetne lotniska Made in Poland: Radom i Białystok. "- Nigdy nie będziemy latać z Radomia. Budowa lotniska pośrodku niczego to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski, który przypomina działania komunistów w latach pięćdziesiątych XX wieku. Zamiast inwestować w Modlin, polski rząd marnuje miliardy z kieszeni podatników na budowę pałacu, z którego nikt nie będzie latał. Czy LOT przeniesie się do Radomia? Nie. I Ryanair też nie ma takiego zamiaru - powiedział O’Leary."
 3. Na pewno budujemy za dużo dróg, a za mało torów. 😜
 4. To wytłumacz nam jaki patriotyzm ma polityk, który buduje elektrownie a później ją burzy i przepieprza 100 mln ? Polityk wywodzi się z partii która patriotyzm ma na swoich sztandarach. Ja tego nie czaję, i bez złośliwości pytam się jak mam rozumieć taki patriotyzm?
 5. Kurcze, to szczena opada. Pochwal się co Wy tam razem szerzej robicie 😀
 6. Ferrata Häntzschelstiege w Szwajcarii Saksońskiej. Zaczynaliśmy w deszczu, skończyliśmy nad chmurami. Polecam, fajna skała, ładne widoki. Córka czasami asekurowana na linie. Tutaj pełny opis i polecana trasa przejścia: https://www.wandern-saechsische-schweiz.de/wordpress/wanderungen/haentzschelstiege/
 7. Jeszcze jeden przeciw, chyba nie było. Czasami się zapalają baterie. Najnowszy przypadek z Holandii https://www.nu.nl/289140/video/accu-van-elektrische-fiets-ontploft-tijdens-fietsen-in-weert.html
 8. Chciałem się upewnić. Jeździsz na platformach które mają aluminiowe wystające piny ? Co najmniej 10 na jedną stronę pedała ?
 9. Tu masz kolorki do wyboru 🙂 https://uvex.com.pl/p/kask-rowerowy-uvex-jakkyl-hde-20#lato
 10. Odnosisz się do mojego starego wpisu, 2020. Widzę że to zdanie było znacznym uproszczeniem, a Ty je obecnie traktujesz dosłownie. Chętnie to wyjaśnię. Mapy.cz to dobre i czytelne mapy tzw. outdoor / terenowe, zbudowane w oparciu o podkład OSM. Dodane tam są: oznakowane szlaki turystyczne, oznakowane szlaki rowerowe oraz baza różnych punktów POI. To wszystko razem jest czytelnie przedstawione. W aspekcie mapy ważna jest możliwość pobrania offline wybranych fragmentów w danym kraju, i aplikacja mapy.cz to oferuje. Zdanie "ograniczona liczba funkcji" miałem na myśli że sama aplikacja mapy.cz ma ograniczoną liczbę funkcji w stosunku do najbardziej zaawansowanych programów typu Lotus, OsmAnd. Te brakujące funkcje to np. wgranie GPX do aplikacji na poziomie smartfonu, konfigurowanie własnych profili prezentacji mapy (np. czy mapa ma prezentować szlaki rowerowe), konfigurowanie jakie dodatkowe atrybuty czy funkcje mają być widoczne bezpośrednio w widoku mapu (przykładowo status gps, orientacyjna wysokość npm, etc), kolorystyczna prezentacja nachylenia tereniu w wersji offline. Czy takie wyjaśnienie Ci wystarczy ? Zauważyłem że mapy.cz "gorzej łapią sygnał GPS", łapanie sygnału i pokazanie kropki we właściwym miejscu mapy trwa dłużej niż w innych programach. Ja to porównuję bezpośrednio z OsmAnd. Ciekawi mnie czy też to obserwujcie czy może to jest bardziej problem mojego urządzenia ?
 11. Ok, zgadzam się.
 12. Przytaczałem tutaj zagraniczne fora, gdzie prezentują się ludzie jeżdżący enduro bikepacking. Kolejny przykład: enduro Transalp. Większość jeździ to tylko na plecaku, więc może to nie jest typowy bikepacking. Ale jest to wielodniowa wyprawa ze spaniem w schroniskach/pensjonatach. Dziennie jedzie się 1200-1800m przewyższenia, więc jest to całkiem konkretna wycieczka. Większość jeździ to na rowerach full. Tutaj są zdjęcia rowerów ludzi na takiej wyprawie: https://www.1enduro.pl/rower-na-transalp/ W Polsce jest przewodnik, który prowadzi takie przejazdy przez Alpy.
 13. albo raczej 9-10l, coś tańszego i równie dobrego (ze stelażem wewnętrznym) ?
 14. To ja szukam do hardtaila crossa dobrej podsiodłówki 14l. Znalazłem coś takiego, rzeczywiście widać że dobry produkt jest drogi. Apidura Expedition Saddle Pack 14L https://sklepzrowerami.pl/19526-sakwa-apidura-expedition-saddle-pack-14l.html
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...