Narty - skionline.pl
Jump to content

MarioJ

Members
 • Posts

  2,361
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  30

MarioJ last won the day on August 1

MarioJ had the most liked content!

2 Followers

About MarioJ

 • Birthday 01/01/1974

Personal Information

 • Imię
  Mariusz
 • Miejscowość
  Wrocław
 • Strona WWW
  SKI.PRIV.PL
 • About me
  Fascynacje: narciarstwo wszelakie, eco-MTB
  "It is better to go skiing and think of God, than go to church and think of sport." - Fridtjof Nansen

Ski equipment

 • Narty marka
  Salomon MTN 95, Volkl BMT 90, Fischer RC4 Worldcup SC
 • Buty marka
  Scarpa F1, Atomic Backland Carbon, Fischer Soma 130

Skills

 • Styl jazdy
  Wszechstronny
 • Poziom umiejętności
  8
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

13,787 profile views

MarioJ's Achievements

Weteran

Weteran (6/6)

4k

Reputation

 1. Niemcy podają że startrek zatruł Odrę, wylał olej silnikowy ze swojego passerati. 😁 To w temacie łowienia ryb. To moje wirtualne hobby. 😜
 2. Dobrze że tutaj można czasami zobaczyć dobre rowery. 🙂 Te poprzednika, to jakieś takie wyjęte ze śmietniska.
 3. Polecam buty La sportiva tx4 lub Tx5. Przylegają do stopy jak druga skóra. Żadnych obtarć. Trzeba je dobrze dopasować, tylko kilka mm luzu.
 4. Boję się że znowu zostanę oskarżony o umniejszanie czyichś dokonań. Ale podaję tylko fakty 🙂 Trzecia Polka na K2. Press info: K2 w tym roku stało się celem na wielu himalaistów z różnych krajów świata. Kilka dni temu na wierzchołku zameldowało się około 120 wspinaczy (50 klientów i 70 wspierających ich Szerpów), wśród nich z wejścia cieszyła się druga Polka na K2 – Monika Witkowska. Warunki panujące na górze są w tym sezonie łaskawe i jesteśmy świadkami kolejnego udanego ataku zespołu, w którym znalazła się Dorota Rasińska-Samoćko. To jej już dziewiąty ośmiotysięcznik – osiem dni temu zdobyła Broad Peak. Dorota wspina się z użyciem dodatkowego tlenu z butli i pomocą Szerpów. Właśnie otrzymałem (Adam Rowicki – red.) informację od Moniki, że rano na szczycie K2 zameldowała się kolejna Polka – Dorota Rasińska-Samoćko, o której wspominałem w poprzednim poście. Wspinaczka na szczyt nie była tak szybka, jak planował jej zespół, mimo że Dorota była dobrze zaaklimatyzowana po niedawnym zdobyciu Broad Peak. Coś ich zatrzymało na 2 dni, bo pierwotnie atak szczytowy miał być z poniedziałku na wtorek… ale pewnie o szczegółach tego wejścia dowiemy się jak tylko wrócą bezpiecznie na dół. Monika czeka teraz w bazie na Dorotę, choć już prawie wszyscy opuścili to miejsce i ona też już chętnie zawinęłaby się jak najszybciej do kraju. Być możliwe, że dziewczyny wrócą razem do Skardu, bo Monika zakłada wyjście z bazy za dwa dni.
 5. Zadziwia mnie polecenia Kronplatz na pierwszy wyjazd w Dolomity. To jest taka góra wogóle nie odzwierciedlająca tego co jest najpiękniejsze w Dolomitach. Ładne Dolomity widać tam tylko z daleka. Tak jak Białka nie jest w Tatrach, tak Kronplatz to nie są to najładniejsze Dolomity. No niestety, kolega wybrał nie najlepiej. Już lepsze jest to Val Di Sole, nie mówiąc o Alta Badia, Arabba, Civetta, Wolkenstein, 3 Zinnen.
 6. Nie wypowiadam się w tym momencie o całej działalności tej Pani, tylko komentuję to jedno wejście na K2. Dodałem fakty których brakuje w jej informacjach prasowych, albo Ty je pominąłeś. Fakty pochodzą z dobrych źródeł. Oczywiście doceniam osiągnięcie Pani Witkowskiej, jest to duży wyczyn. Ale bardziej cenię takie wejścia jak Pana Fronii. Razie mnie też jak ktoś porównuje Panią Witkowską z wielką Wandą Rutkiewicz. To jest bardzo duża różnica wchodzić z przewodnikiem, a wchodzić na wyłącznie własną odpowiedzialność. Nie musisz się ze mną zgadzać, nie pisze żeby Ciebie przekonywać. Piszę po to aby pokazać więcej faktów, które są elementem tego przedstawienia.
 7. Pani Witkowska na szczyty himalajskie jest wprowadzana przez szerpów. Na Broad Peak nie weszła, bo dwóch szerpów musiało odpuścić, mieli problemy zdrowotne ... albo jakieś inne powody .... Pani Rutkiewicz opierała się tylko na swojej ekipie i na własnym doświadczeniu. Na K2 Rutkiewicz wchodziła sama i w trudnych warunkach schodziła na dół sama. Porównywanie klasy wejść tych dwóch kobiet to pomyłka. Oto lista zespołu pierwszych, tegorocznych zdobywców: Afsane Hesamifard 🇮🇷 Mingtemba Sherpa 🇳🇵 Monika Witkowska 🇵🇱 Pasang Sherpa 🇳🇵 He Jing 🇨🇳 Vladimir Kotlyar 🇷🇺 Nadhira Alharthy 🇴🇲 Fura Tshering Sherpa 🇳🇵 Ngima Tashi Sherpa 🇳🇵 Kilka dni temu Rafał Fronia samotnie wszedł na Broad Peak, dwunastą górę świata. Jeleniogórzanin dokonał tego za trzecim razem - dwie pierwsze próby udaremniła zła pogoda. Wejścia dokonał samotnie, atak szczytowy rozpoczął o 3 w nocy w niedzielę. Po sukcesie himalaista skontaktował się z bliskimi pisząc wiadomość: „Z przyjemnością donoszę, że o 8.45 19 lipca samotnie stanąłem na wierzchołku Broak Peaka. I wciąż żyję :)". To jest klasa !
 8. Dziki to symbol twoich relacji na tym forum, dobrze że nie świnie. Na tym forum spodziewałbym się oglądać sport i rekreacje, a nie paserati polujące na dziki.
 9. Kiepska relacja. Nuda ... Nic się nie dzieje ...
 10. Następnym razem zapytajcie się koniecznie surfing, czy można wypływać na wodę. To forumowy bezpiecznik i zawsze pomoże swoją radą.
 11. Inne źródła podają takie plany LIFTS: planned: Hala Pośrednia (Patelnia)-Wierch Pośredni (YOC 2022) 8pers. High speed chairlift (detachable) with bubble Length: 842 m · Carrying capacity/hour: 3000 Manufacturer: LEITNER planned: Czyrna-Hala Skrzyczeńska (YOC 2022) 6pers. High speed chairlift (detachable) with bubble Length: 1350 m · Carrying capacity/hour: 2400 Manufacturer: LEITNER https://www.skiresort.info/ski-lifts/new-ski-lifts/poland/
 12. Tutaj jest opisane jak PKL (spółka rządowa) oraz samorząd Zakopanego (większość PIS) przez 4 ostatnie lata niewiele nowego zrobili w sprawie zmian w Tatrach, w tym dla narciarstwa. — Inwestycje na Kasprowym Wierchu są dla nas priorytetem. Uruchomienie Gubałówki, budowa platformy widokowej na Kasprowych Wierchu, a także budowa wieży widokowej i innych atrakcji na Butorowym Wierchu w Kościelisku także. Do wszystkiego tego potrzebujemy co prawda zgód gmin czy Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz porozumienia z właścicielami gruntów. Współpraca z gminami jest jednak dobra. Podobnie jak z TPN-em. Park jest własnością państwa polskiego. My jesteśmy własnością państwa. Musimy się więc dogadać — tłumaczył Borys. Te słowa niestety nie zamieniły się w czyny przez cztery lata. Nowych inwestycji w narciarstwo nie ma. Mniejszych atrakcji też zresztą PKL nie zbudował, choć spółka mówiła o postawieniu Muzeum Sportów Zimowych czy zadaszonego parku linowego w miejscu opuszczonej kotłowni szczytowej w Nowym Targu. https://www.onet.pl/informacje/onetkrakow/gorale-wsciekli-na-polskie-koleje-linowe-maja-dosc-niespelnionych-obiecanek/qe693x1,79cfc278
 13. VIPów z zasady omijam z daleka. Jestem prostolinijny człowiek z ludu. 😁 Kolega mnie wyciąga na rajd szczeciński więc być może kiedyś poznam Twoje płaskie ścieżki. p.s. przynajmniej się forum rozruszało 😜
 14. Tutaj 40+ (a pewnie i 50+) robią 100km dziennie. A ty się czym usprawiedliwiasz, lenistwem czy brzuchem. 😁 Patrz na sprawniejszych, na Mitka, na Cynicznego, na Wujota. Każdy z nich raczej starszy.
 15. Czesi to sportowcy i po górach jeżdżą na rowerach sportowych. A pokraki jeżdżą na rowerach miejskich. Jak cię stać na passerati to stać cię na sportowy rower.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...