Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co wybrać


vampayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dylemat. Chce sobie kupić narty, ponieważ moje stare uległy zniszczeniu (przejechałem po nich rowerem i pękły). Miałem Fischer'y RC4 Race SC 2006/2007 i teraz chcąc kupić nowe mam dylemat pomiędzy tymi:

http://allegro.pl/rossignol-hero-st-carbon-2015-161-40-taniej-i5932857978.html

http://allegro.pl/narty-fischer-rc4-sc-worldcup-dl-160-i5916681299.html

http://allegro.pl/volkl-racetiger-sc-170cm-uvo-2015-i5947057072.html

Pomożecie, które wybrać lub może jakieś inne? Jeżdżę dobrze na krawędziach, daję radę także na lodzie ale nie jestem ekspertem i popełniam błędy czasami (w stylu, że mam narty zbyt daleko od siebie). Jeżdżę po przygotowanych trasach, nie bawię się w jazdę pomiędzy drzewami, rzadko kiedy jeżdżę pod wyciągiem. Mój wzrost to 185 cm a waga to 75 kg. Dodam, że w grę wchodzą jedynie używki bo nie mam kasy na nowe. Mój budżet to maks 1550 zł i ani grosza więcej nie jestem w stanie wydać

Edytowane przez vampayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz jeszcze coś ciekawego na wajda-ski to możesz spokojnie brać, bo mają narty w doskonałym stanie (mieszkam niedaleko tego sklepu).

Co do samych nart polecam Ci spróbować nart gigantowych zanim kupisz kolejne slalomki :)

Potwierdzam , znam i kupowałem w sklepie 2 pary, krawędź gruba na 3 sezony, najlepszy jednak snow sport - wisła,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny model trudno mi wskazać. Nie jestem narciarzem, który w każdym sezonie ma na nogach po 10 par różnych nart. Mogę Ci powiedzieć, że ja używam nart Elan GS WaveFlex 176cm, promień 18,6m i jestem z nich zadowolony. Przy moich parametrach (180cm, 65kg) są dla mnie bardzo łatwe w prowadzeniu. Wiele sezonów jeździłem na nartach slalomowych. Po spróbowaniu gs-ek do sl-ek już nie wrócę. Na przyszły sezon poszukam czegoś z promieniem nawet 25m-30m. Jeszcze 3 lata temu dałbym się pokroić, że dla narciarza amatora dobra narta slalomowa to najlepsze co może być. W moim przypadku okazało się, że gigantka daje mi jednak dużo więcej radości! Dlatego zaproponowałem Ci wypróbować narty z geometrią gigantową, bo może się okazać, że nie wiesz co tracisz:) Co do konkretnego modelu musi się wypowiedzieć jakiś ekspert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretny model trudno mi wskazać. Nie jestem narciarzem, który w każdym sezonie ma na nogach po 10 par różnych nart. Mogę Ci powiedzieć, że ja używam nart Elan GS WaveFlex 176cm, promień 18,6m i jestem z nich zadowolony. Przy moich parametrach (180cm, 65kg) są dla mnie bardzo łatwe w prowadzeniu. Wiele sezonów jeździłem na nartach slalomowych. Po spróbowaniu gs-ek do sl-ek już nie wrócę. Na przyszły sezon poszukam czegoś z promieniem nawet 25m-30m. Jeszcze 3 lata temu dałbym się pokroić, że dla narciarza amatora dobra narta slalomowa to najlepsze co może być. W moim przypadku okazało się, że gigantka daje mi jednak dużo więcej radości! Dlatego zaproponowałem Ci wypróbować narty z geometrią gigantową, bo może się okazać, że nie wiesz co tracisz:) Co do konkretnego modelu musi się wypowiedzieć jakiś ekspert.

A gdzie przeważnie uprawiasz narciarstwo, jeżeli mogę zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. To jeśli weźmiemy pod uwagę jeszcze to co napisałeś w pierwszym poście ("jeżdżę dobrze na krawędziach, daję radę także na lodzie, jeżdżę po przygotowanych trasach") to na Twoim miejscu szukałbym modelu nart o długości około 165cm, możliwie wąskich pod butem (65-67mm) i z profilem full camber. Takie narty pozwolą Ci dynamicznie zmieniać krawędź i będą efektywnie trzymały na całej długości.

A co do powyższych pytań do mnie. Jeżdżę na nartach od 15 sezonów:) Więc nie jestem teoretykiem.

Edytowane przez NoOnesThere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. To jeśli weźmiemy pod uwagę jeszcze to co napisałeś w pierwszym poście ("jeżdżę dobrze na krawędziach, daję radę także na lodzie, jeżdżę po przygotowanych trasach") to na Twoim miejscu szukałbym modelu nart o długości około 165cm, możliwie wąskich pod butem (65-67mm) i z profilem full camber. Takie narty pozwolą Ci dynamicznie zmieniać krawędź i będą efektywnie trzymały na całej długości.

A co do powyższych pytań do mnie. Jeżdżę na nartach od 15 sezonów:) Więc nie jestem teoretykiem.

Ale wciąż nie otrzymałem odpowiedźi, gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no ale napisałem, że "W MOIM PRZYPADKU okazało się, że gigantka daje mi więcej radości". Na bazie własnych doświadczeń wiem jak drastycznie może się zmienić punkt widzenia, więc dlatego chciałem zachęcić vampayer'a do spróbowania gs-ek, ale "cywilnych" oczywiście. Trochę źle zostałem odebrany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...