Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koszulka ICEBREAKER OASIS - PROBLEM !!!


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć .

Kupiłem ostatnio taką koszulkę , jest to tzw. ciepła pierwsza warstwa i mam z nią pewien problem . Jest to produkt wełniany wykonany w 100% z włókien merino o gramaturze 200 g/m2 , producent też uznany i generalnie niby wszystko jest Ok , ale jak tylko koszulka poczuje trochę wilgoci ( np pot lub mokra po praniu ) to zaczyna wydzielać bardzo specyficzny "zapach" przypominający swoim "aromatem" tłuszcz owczy/barani . Jest to ogólnie lekko irytujące ,bo przy większym wysiłku zaczynam capić nie własnym potem ( co dla mnie jest do przyjęcia :biggrin: ) tylko jak stary baran :eek: . Chyba będę ją musiał reklamować , ale mam pytanie , czy ktoś użytkując bieliznę wełnianą spotkał się już z takim problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Kupiłem ostatnio taką koszulkę , jest to tzw. ciepła pierwsza warstwa i mam z nią pewien problem . Jest to produkt wełniany wykonany w 100% z włókien merino o gramaturze 200 g/m2 , producent też uznany i generalnie niby wszystko jest Ok , ale jak tylko koszulka poczuje trochę wilgoci ( np pot lub mokra po praniu ) to zaczyna wydzielać bardzo specyficzny "zapach" przypominający swoim "aromatem" tłuszcz owczy/barani . Jest to ogólnie lekko irytujące ,bo przy większym wysiłku zaczynam capić nie własnym potem ( co dla mnie jest do przyjęcia :biggrin: ) tylko jak stary baran :eek: . Chyba będę ją musiał reklamować , ale mam pytanie , czy ktoś użytkując bieliznę wełnianą spotkał się już z takim problemem ?

Cześć, masz koszulkę z naturalnej wełny nowozelandzkiego merynosa(którego nikt nie kąpał przed strzyżeniem:wink:),co za tym idzie- włókna wełny są pokryte tłuszczem i to może być powodem tak specyficznego zapachu,nie wiem czy uznają Ci reklamację. Jestem ciekawy opinii innych, pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko jasne , że wełna to naturalne włókno , zabezpieczone lanoliną ( czyli formą wosku zwierzęcego o słabo wyczuwalnym zapachu ) przez co nie chłonie wilgoci , nie powinna też przyjmować innych zapachów ,itd , itp , ale mój podkoszulek po prostu "capi" jak jest mokry . Jak suchy to wszystko OK . Na co dzień używam swetrów wełnianych , skarpetek ( również narciarskich ) i nigdy się z czymś takim nie spotkałem . Chyba jednak spróbuję go zareklamować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Icebreakera o gramaturze 150 i nigdy nie było problemu z zapachem nawet przy kilku dniowym użytkowaniu . Do prania używam Perwol Sport & Active ,2l można kupić od 15 zł , produkt dostępny

w marketach. Swoją droga to Perwol w Niemczech ma rekomendację Odlo.

Edytowane przez miraz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko jasne , że wełna to naturalne włókno , zabezpieczone lanoliną ( czyli formą wosku zwierzęcego o słabo wyczuwalnym zapachu ) przez co nie chłonie wilgoci , nie powinna też przyjmować innych zapachów ,itd , itp , ale mój podkoszulek po prostu "capi" jak jest mokry . Jak suchy to wszystko OK . Na co dzień używam swetrów wełnianych , skarpetek ( również narciarskich ) i nigdy się z czymś takim nie spotkałem . Chyba jednak spróbuję go zareklamować .

Babcia mówi, wyprać koszulkę w letniej wodzie z jakimś delikatnym płynem, delikatnie pozbyć się wody z ubrania(nie wyciskać nie wykręcać!) do miski wsypać sodę, nad miską ustawić suszarkę,rozłożyć koszulkę i zostawić na 24h w odosobnieniu.Soda powinna wchłonąć brzydki zapach...ehh te babcie kochane. pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak tylko koszulka poczuje trochę wilgoci ( np pot lub mokra po praniu ) to zaczyna wydzielać bardzo specyficzny "zapach" przypominający swoim "aromatem" tłuszcz owczy/barani . Jest to ogólnie lekko irytujące ,bo przy większym wysiłku zaczynam capić nie własnym potem ( co dla mnie jest do przyjęcia :biggrin: ) tylko jak stary baran :eek: .

Wobec tego,ta koszulka przyda Ci się jedynie na Ochodzitą - tam to bez znaczenia. :wink: :stupid:

Taki żarcik,choć wiem,że Tobie nie do śmiechu. :redface:

Może po paru praniach,lub opisanych wcześniej zabiegach,ten zapach zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...