Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki FLEX - Fischer VIRON


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dopiero od niedawna zacząłem wgłębiać się w narciarstwo. Wcześniej byłem ignorantem. Zakładałem narty i ziuuuuuu. Czas nadrobić zaległości. Chciałbym prosić o pomoc przy ustaleniu, jakie moje buty mają flex. Niestety nigdzie tej informacji na bucie nie znalazłem. Oczywiście sprzedawca coś tam wspominał o flexie, ale wtedy nie zadałem sobie trudu by słuchać. Skupiłem się na przymierzaniu. Buty zakupiłem w komisie.

12771975_1105965782788696_1912149856673401282_o.jpg

Jedyne co ustaliłem, że napis na butach pasuje do sezonu 2014/15.Ktoś może coś wiedzieć ?

12771975_1105965782788696_1912149856673401282_o.jpg.20931fd66d6a087a8b779b6e3d287656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam.

Dopiero od niedawna zacząłem wgłębiać się w narciarstwo. Wcześniej byłem ignorantem. Zakładałem narty i ziuuuuuu.

Czas nadrobić zaległości.

Chciałbym prosić o pomoc przy ustaleniu, jakie moje buty mają flex. Niestety nigdzie tej informacji na bucie nie znalazłem.

Oczywiście sprzedawca coś tam wspominał o flexie, ale wtedy nie zadałem sobie trudu by słuchać. Skupiłem się na przymierzaniu. Buty zakupiłem w komisie.

[ATTACH=CONFIG]29246[/ATTACH]

Jedyne co ustaliłem, że napis na butach pasuje do sezonu 2014/15.

Ktoś może coś wiedzieć ?

Twoje pytanie świadczy o tym, że ignorantem jesteś nadal. Nie jest to nic wstydliwego bo często ludzie po 20 i więcej latach jazdy na nartach nie wiedzą zupełnie nic o tym sporcie więc się nie przejmuj.

Nie znam się na modelach ale na oko but jest dość słabą i wiekową konstrukcją.Nie znaczy to, że sam but jest stary bo oklamrowanie naśladuje dość współczesne wzory. Wygląda też na bardzo duży rozmiar.

Jeżeli nie ma gdzieś info o flexie to tylko potwierdza, że mamy do czynienia z jakimś dziwnym wytworem. Wygląda to na jakiegoś bardzo starego Progressora z napisem od czapki.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście but ma duży rozmiar, bo mam dość dużą stopę (45-46). Rozmiar skorupy ma 333mm.

Co do wiekowości, mam rozumieć, że wzór skorupy jest sprzed kilku lat.

Malowanie natomiast jest z 2014.

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,14-15,fischer,viron-8,4706.html

big_buty_fischer_viron_8_2015.jpg?lm=1450701184

Bardzo prawdopodobne, że to twór dla sieciówek typu Intersport. To by wyjaśniało dlaczego nie mogę nigdzie znaleźć tego buta.

Edytowane przez Astro
dodano zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oczywiście but ma duży rozmiar, bo mam dość dużą stopę (45-46). Rozmiar skorupy ma 333mm.

Co do wiekowości, mam rozumieć, że wzór skorupy jest sprzed kilku lat.

Malowanie natomiast jest z 2014.

http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,14-15,fischer,viron-8,4706.html

big_buty_fischer_viron_8_2015.jpg?lm=1450701184

Bardzo prawdopodobne, że to twór dla sieciówek typu Intersport. To by wyjaśniało dlaczego nie mogę nigdzie znaleźć tego buta.

Nie to co pokazujesz to but katalogowy z zeszłego sezonu a to co pokazałeś w pierwszym poście próbuje go nieudolnie przypominać. Czy mamy się zabawić w: "znajdź pięć szczegółów"?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie to co pokazujesz to but katalogowy z zeszłego sezonu a to co pokazałeś w pierwszym poście próbuje go nieudolnie przypominać. Czy mamy się zabawić w: "znajdź pięć szczegółów"?

Pozdrowienia

Nigdzie nie wspominam, że to te same buty. Napisałem tylko, że na podstawie malowania wywnioskowałem rok produkcji swojego buta.

Już ustaliliśmy, że but jest "tworem". Nie ustaliliśmy tylko tego co mnie interesowało. Flexa :)

Paolmario zasugerował 60-80. Bardzo możliwe, że to dobry trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nigdzie nie wspominam, że to te same buty. Napisałem tylko, że na podstawie malowania wywnioskowałem rok produkcji swojego buta.

Już ustaliliśmy, że but jest "tworem". Nie ustaliliśmy tylko tego co mnie interesowało. Flexa :)

Paolmario zasugerował 60-80. Bardzo możliwe, że to dobry trop.

Staram się pomóc ale gdy mamy do czynienia z butem pozakatalogowym jest to wróżenie z fusów i dlatego unikam jednoznacznej odpowiedzi. jest to pewnie but o dość niskim flexie - sugeruje to podobieństwo do przedstawionego prze Ciebie modelu - ale nie wiemy tak naprawdę z czego ten but jest zrobiony. Tak jak pisałem mnie krojem skorupy przypomina Progressora bardziej niż Virona.

Poza tym pamietajmy, że flex to nadal nie ujednolicony wskaźnik będący raczej sugestią/informacją, że w kolekcji Fischera but o niższym flexie będzie mniej sztywny niż ten o wyższym i tyle. Nić więcej nam nie mówi.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mitku. Bardzo dziękuję za pomoc.

Już samo zasugerowanie, że konstrukcja wygląda na starą i pewnie jest modelem spoza katalogu, dało mi wiele do myślenia.

Chciałbym być "świadomym" narciarzem i czerpać z tej pasji jak najwięcej przyjemności. Wycisnąć ze sprzętu którym dysponuję 100% możliwości i nie zrobić sobie przy tym krzywdy :)

W każdym bądź razie dziękuję za komentarze i do zobaczenia na stoku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panie Mitku. Bardzo dziękuję za pomoc.

Już samo zasugerowanie, że konstrukcja wygląda na starą i pewnie jest modelem spoza katalogu, dało mi wiele do myślenia.

Chciałbym być "świadomym" narciarzem i czerpać z tej pasji jak najwięcej przyjemności. Wycisnąć ze sprzętu którym dysponuję 100% możliwości i nie zrobić sobie przy tym krzywdy :)

W każdym bądź razie dziękuję za komentarze i do zobaczenia na stoku :)

Ja moge tylko napisać:

Masz buty i jak są dobrze dobrane to się niczym nie przejmuj tylko z nich korzystaj.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...