Narty - skionline.pl
Jump to content

Head Magnum 15/16 vs 16/17

Recommended Posts

Hej, 

Zdecydowałem się na zakup Headów Magnum. Przez kilka dni w Austrii testowałem 170 i 177 cm . Zdecydowałem się na 170 cm. Jeździłem na modelu 15/16. Chcąc kupić obecny model tj 16/17 zorientowałem się że pomiędzy 15/16 a 16/17 jest różnica w taliowaniu - odpowiednio : 128-72-106, 131-72-110. Promień pozostał ten sam tj 13.1. W związku z tym dzisiaj pojechałem do Szczyrku przetestować nowy model. Niestety warunki fatalne, sam lód i sztuczny śnieg, więc nieadekwatnie do poprzednich testów . Mimo wszystko mam wrażenie że generalnie narty trzymają podobnie, ale jest problem z dłuższym skrętem i wagą. tj. wydaje mi się ze 16/17 są cięższe (twardsze) niż 15/16 i trudniej wchodzą w dłuższy skręt. Może przez zastosowanie Graphenu?.Pytanie brzmi: czy ma ktoś podobne doświadczenia? Nie wiem czy tak rzeczywiście jest, czy tez są to doświadczenia subiektywne na które duży wpływ miały fatalne warunki. A może ma ktoś dane o wadze obu nart? lub podstawy teoretyczne do wyjaśnienia :-)

wojto2000

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By valdi1974
      Witam wszystkich, inetersuje mnie zakup nowego modelu Head Raptor RS 140  Liquid Fit , czy ktos testowal ten gadzet ,  czy warto  czy sa jakies plusy czy minusy.
      prosze o opinie uzytkownikow ,chodzi mi o ten zel czy cos daje czy przeszkadza 
    • By Małgorzata
      Hej, które wybralibyście, proszę o pomoc, cena podobna :
      HEAD WORLDCUP REBELS I.SL 2020 
      VOLKL RACETIGER SL + RMOTION2 12 GW RACE 2020
      ???🤗

• By tryhp3
      Rozważałem zakup nart Atomic Redster X5 które miałem okazje testować, ale trochę poczytałem i raczej lepszym rozwiązaniem na cały dzień będzie X7 WB która jest nieco szersza i twardsza więc na miękkim śniegu czy lodzie powinna być mniej nerwowa.
      Szukam jeszcze alternatyw.
      Narta ta bywa porównywana np. z droższymi i chyba nieco bardziej zaawansowanymi Head SUPERSHAPE E-MAGNUM, wydaje mi się, że podobną ale tańszą nartą może być Rossignol REACT R8 HP. Ta z kolei będzie chyba trochę mniej zaawansowana. W tabeli parametry nart które na chwilę obecną rozważam:
        Długość [cm] Dziób [mm] Środek [mm] Piętka [mm] Promień [m] Head SUPERSHAPE E-MAGNUM 177 129 72 111 14,3 Rossignol REACT R8 HP 177 127 74 110 14 Atomic REDSTER X7 WB 176 128 75 112 14,2 W recenzji REACT R8 z poprzedniego sezonu pada takie stwierdzenie:
      Co zdaje się potwierdzają ostatnie testy Jacka z Wisły - SNOW EXPO 2021.
      No i teraz się zastanawiam, czy brać najtańsze, najładniejsze czy może ktoś dorzuci jeszcze jakieś do worka?
      Ps. W skali forum oceniam swoje umiejętności na 7+.  Mam 190 cm wzrostu i 94 kg wagi. Jeżdżę 100% po przygotowanych trasach, ale i rano i wieczorem i głównie w weekendy gdzie warunki na polskich czy słowackich stokach bardzo szybko ulegają pogorszeniu.
    • By tomcik
      Kupię tanio (bardzo tanio) jak w tytule Head WC Rebels iRace dł 160 cm. Nowe  lub w idealnym stanie.
      tel. 601333267
    • By Lukasz1345
      Mam na sprzedaż narty jak w tytule. Stan perfekcyjny ślizg i krawędź przed pierwszą wizytą w serwisie fabryczna. Bez śladów zużycia. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...