Narty - skionline.pl
Jump to content

pawelb91

Members
 • Posts

  2,072
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

pawelb91 last won the day on April 13

pawelb91 had the most liked content!

1 Follower

About pawelb91

 • Birthday 12/30/1991

Personal Information

 • Imię
  Paweł
 • Miejscowość
  Nowy Sącz
 • Strona WWW
  https://www.youtube.com/watch?v=4btTDMpQpzY&ab_channel=SkiPawel

Ski equipment

 • Narty marka
  Head i.gs rd 188 / Head i.gs rd 183 / Head i.supershape speed / Head i.speed / Volkl Mantra
 • Buty marka
  Head Raptor B3 RD
 • Gogle
  Oakley

Skills

 • Poziom umiejętności
  8
 • Dni na nartach
  58

Recent Profile Visitors

8,622 profile views

pawelb91's Achievements

Weteran

Weteran (6/6)

4.7k

Reputation

 1. Miejsce oberwania się lodowca na Marmoladzie.
 2. Dzisiaj zrobiłem obchód po kamerkach na lodowcach alpejskich... Dramatycznie to wygląda, a lato dopiero się rozpoczęło... Nigdy latem (ogólnie poza sezonem zimowym) nie jeździłem na nartach. Jeśli bym zechciał wybrać się na lodowiec to trzeba się pospieszyć bo za kilka lat będzie o to ciężko.
 3. Warto połączyć nartowanie z obserwacją otoczenia. 🙂
 4. Likwidacja snowparku który rzadko działał to na plus bo właśnie będzie sporo szerzej. Jeśli krzesełko z trasy 6 przeniosą to pewnie na trasę 2, bo ten orczyk to kumulacja zatoru (kiedyś był też po drugiej stronie ale oczywiście usunęli, tak jak i na trasie 4).
 5. Z krzesełka przy trasie nr 6 zazwyczaj faktycznie korzystało niewiele osób, ale gdy termin bardziej oblegany to jednak pozwalało nie stać po 40 minut do gondoli, gdyby tego krzesełka się pozbyli i nie wstawili tam nic nowego to nie wyobrażam sobie korzystać z Jaworzyny "w sezonie".
 6. Co prawda kolej nie narciarska, ale dzisiaj rusza kolej gondolowa w Solinie. Poniżej cennik KOLEJ GONDOLOWA BILET ONLINE ZAKUP W KASIE BILET NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+ NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+ W dwie strony 39 zł 32 zł 45 zł 35 zł W jedną stronę 32 zł 26 zł 35 zł 29 zł Rodzinny 2 + 1 99 zł 99 zł Rodzinny 2 + 2 119 zł 119 zł Kolejne dziecko zakup możliwy w kasie zakup możliwy w kasie 25 zł OPŁATY DODATKOWE bagaż/pies*/ wózek jeśli rozłożony 10 zł *Pies wyłącznie na smyczy, oraz w kagańcu WIEŻA WIDOKOWA NORMALNY 27-64 ULGOWY 5-26, 65+ 15 zł 10 zł
 7. Hmmm patrzę na kamerkę i co widzę? Czyżby demontaż wyciągu przy trasie nr 6? Może tam będzie nowe krzesło? Aktualne działało chyba od sezonu 09/10.
 8. No właśnie... Ten pomysł pamiętam, a trasa która by przy niej powstała to jedynie dojazd do parkingu bo przewyższenie marniutkie...
 9. Jest gdzieś potwierdzenie u źródła tej informacji? Trochę wątpliwe dla mnie że będą stawiać kolej na trasę (południową) którą odpalają raz na kilka sezonów.
 10. Myślę że po 2030 roku nie będzie letniej jazdy na żadnym lodowcu alpejskim. Kilka lodowców w Alpach miało działać narciarsko w tym letnim sezonie, ale ze względu na brak wystarczających warunków odwołano narty letnie. Austria - Mölltaler, Francja - "pseudolodowiec" Pisaillas w Val d'Isere na którym w zasadzie kompletnie nie ma śniegu. Ledwo zipie lodowiec Grande Motte w Tignes, pewnie zamkną lada chwila. Trochę lepiej na kamerach wyglądają dwa letnie lodowce w Szwajcarii, ale też szału nie ma. Działa Zermatt a od połowy lipca ma dołączyć Saas-Fee. Chce kiedyś założyć temat o lodowcach w Alpach (wykorzystywanych narciarsko). I w miarę możliwości zebrać archiwa ich destrukcji na przestrzeni lat. Mam gdzieś na dysku (z włoskich stron) zdjęcia lodowca Presena koło Tonale na przesteni lat. Szokujące.
 11. Dopiero koniec czerwca, sezon narciarski trwa tam od miesiąca a stan pokrywy śnieżnej już dramatyczny... W niektórych latach tak bywało w sierpniu... Jeszcze parę lat i pewnie nie będzie tam jazdy w ogóle, w zimie nie działa a latem nie będzie już po czym... We Włoszech wielka susza i gorąc, zimą w Alpach śniegu nie było tak dużo jak w niektórych latach więc lodowiec oberwał. Na innych lodowcach alpejskich też się robi nieciekawie.
 12. "Wójt gminy Cisna przymierza się do budowy wyciągu narciarskiego. Szykuje się kolejny konflikt z ekologami?" https://nowiny24.pl/wojt-gminy-cisna-przymierza-sie-do-budowy-wyciagu-narciarskiego-szykuje-sie-kolejny-konflikt-z-ekologami/ar/c3-16447093
 13. Miała być osobna na Jaworzynę w tamtym sezonie, byłą tylko wspólna PKLu ale jak wiadomo bez Jaworzyny. Jestem ciekawy cennika zimowego, ale dziady zawsze ogłaszają to bardzo późno bo nawet dopiero w grudniu, więc zaplanować coś z wyprzedzeniem jest ciężko.
 14. To samo w Litmanovej, też takie karnety i też tatrapoma szybka. W przyszłym sezonie planuję poodwiedzać na Słowacji podobne stacje (w zależności od tego jak zima dopisze). Nieduże, nieoblegane a z klimatem i często ciekawymi trasami. Mam już trochę ich na oku.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...