Narty - skionline.pl
Jump to content

pawelb91

Members
 • Content Count

  782
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

pawelb91 last won the day on February 21

pawelb91 had the most liked content!

Community Reputation

1,803 Excellent

About pawelb91

 • Rank
  Stary wyjadacz
 • Birthday 12/30/1991

Personal Information

 • Imię
  Paweł
 • Miejscowość
  Nowy Sącz

Ski equipment

 • Narty marka
  Head i.gs rd 188 / Head i.gs rd 183 / Head i.supershape speed / Head i.speed / Volkl Mantra
 • Buty marka
  Head Raptor B3 RD
 • Gogle
  Oakley

Skills

 • Poziom umiejętności
  8
 • Dni na nartach
  46

Recent Profile Visitors

3,320 profile views
 1. pawelb91

  Kasprowy Wierch

  O pustki na Kasprowym na koniec sezonu sami się prosili, ceny skipassów ani drgnęły, a do jazdy tylko jedna trasa i to ta mniej ciekawa. Słabe prognozy pewnie też przyczyniły się do małej liczby narciarzy.
 2. pawelb91

  Kasprowy Wierch

  Wczoraj również ujeżdżałem Kasprowy bo przyjechałem na 2 dni. @marcinn wrzucił zdjęcia z Gąsienicowej to ja wrzucę z Goryczkowej gdzie spędziłem większą część dnia. Gąsienicowa ścianka od rana miękka, niżej twardo, i w dolnej części znowu miękko. Goryczkowa, trawers i cały kocioł do godziny 12 beton, po godzinie 12 bardzo szybko zaczęło puszczać, i po 13 muldy. Poniżej kotła miękko już rano, ale całkiem przyjemnie. Śnieg na nartostradzie kończy się na mostku przed wiatrołomem. Zmierzyłem i trzeba iść do kuźnic 800 metrów. Wczoraj ludzi zdecydowanie więcej niż w czwartek, w południe na Goryczkowej kolejka do krzesełka na 5-6 minut, po 14 godzinie pusto - większość poległa na przerytej trasie. Wyjazd bardzo udany, pojeździłem mocno od otwarcia do zamknięcia. Prawdopodobnie było to moje zakończenie sezonu. Przejechane: Czwartek: 12x Gąsienicowa, 12x Goryczkowa Piątek: 5x Gąsienicowa, 17x Goryczkowa Pozostaje czekać do zimy... PS. Słaba wiadomość to taka że, mimo dość sporej ilości śniegu (jak ta ten czas) na Goryczkowej to wyciąg będzie działać tylko do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie. Od wtorku Goryczkowa zamknięta, pozostaje tylko Gąsienicowa która od rana w sumie jest miękka gdy świeci słońce. Odgórne zarządzenie PKLu... Zdjęcia: Ostatni zjazd:
 3. pawelb91

  Kasprowy Wierch

  Mgła kotłowała się z 2,5h a potem odpuściła i na goryczkowej wyszło słońce już do końca dnia. Śnieg lepszy na goryczkowej, w nocy lekko przymroziło, ścianka na gąsienicowej miękka od samego rana. Ludzi po 13 godzinie prawie nie było, rano trochę jeździło ale bez kolejek do wyciągów. Śnieg na nartostradzie kończy się jakieś 400-500m przed Kuźnicami. Jutro powtórka z rozrywki, pogoda ma być słoneczna. Dla mnie to powrót na Kasprowy po 4 latach.
 4. pawelb91

  Kasprowy Wierch

  Dzisiaj rano bombowo, teraz naszła gęsta mgła.
 5. Hala jest dobra w miejscach gdzie ludzie w góry mają po kilkaset km. Taka hala to kosmiczne koszty utrzymania. Do budowy takiej hali przymierzała się Krynica zdrój, ale po wyliczeniach sobie odpuścili. W Polsce było już kilka lokalizacji wybranych pod krytą halę narciarską, z tego co pamiętam to były to: Karpacz, Zakopane, oraz gdzieś w centrum kraju. Ostatnim pomysłem było wybudowanie hali w Muszynie, dokładniej w stronę Szczawnika. Pomysł był, inwestorzy podobno też by się znaleźli. Mocno w sprawę angażował się burmistrz Muszyny. https://www.tvn24.pl/krakow,50/w-muszynie-ma-powstac-pierwszy-kryty-stok-narciarski-w-polsce,364825.html https://tourtheski.wordpress.com/2013/11/24/czy-w-koncu-powstanie-kryty-stok-narciarski-w-o-polsce/ W 2013 roku tak o tym pisali: "Może w końcu się uda! Muszyna postanowiła podjąć rękawicę i u podnóża Jaworzyny Krynickiej postawić 600-metrowy stok! WOW! Spore wyzwanie!!! Inwestycja ma być realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, z udziałem funduszy unijnych. Zainteresowani udziałem w projekcie są ponoć Holendrzy, Rosjanie i Słowacy. Koszt szacowany jest na 130- 160 mln złotych. Plany są ambitne – inwestycja na powstać do 2017 roku. Hala będzie zawierać 2 trasy narciarskie, trasę snowboardową oraz trasę dla początkujących. Całość inwestycji to oczywiście nie sam stok – w planach jest również hotel, obiekty gastronomiczne i handlowe. Pociągnie to za sobą ogromy potencjał dla szukających zatrudnienia – sama hala to 15o, a usługi dodatkowe – ponad 600 nowych miejsc pracy. Muszyńska hala ma powstać w rejonie Złockie-Jastrzębik, u podnóża Jaworzyny Krynickiej. Plan zakłada połączenie krytego stoku koleją gondolową i trasą narciarską z kompleksem narciarskim na Jaworzynie Krynickiej. Obok krytego stoku mają powstać hotel z kompleksem usługowo-gastronomicznym na 250-300 miejsc, park rozrywki i zimowy stok zewnętrzny." Pomysł na razie upadł, ostatnio oglądałem wywiad z burmistrzem Muszyny i mówił, że ma nadzieję że to tymczasowy zastój nad pomysłem, ale ma nadzieje że uda się to zrealizować. Niedawno było też zebranie w Muszynie na temat reaktywacji regionu w sezonie zimowym. Przez zamknięty Szczawnik w tym sezonie dużo stracili, wałkowany był pomysł 7 dolin, żeby chociaż w jakimś stopniu go zrealizować. Konkretów żadnych nie znalazłem ale może coś powoli się ruszy. Dokładnej lokalizacji pod pomysł hali w Muszynie nie znam, ale przeglądając mapę można zobaczyć dużo stoków w Jastrzębiku niezalesionych w dolnych częściach. Poniżej zaznaczyłem na google maps przykładowe miejsce z nachylonym stokiem o długości 600m. Byłoby to dobre miejsce bez specjalnego uszczerbku przyrodniczego. Wspomniane połączenie z Jaworzyną byłoby możliwe w rejonie polany Izwór ( trasy 2a i 4). Chętnie bym z takiej hali korzystał co jakiś czas, np. co 2 tyg, można by było być w rytmie narciarskim przez cały rok.
 6. Ja kojarzę że wyciąg był na Wesołej Polanie w Lasku Wolskim. Mieli nawet go odbudowywać i robić naśnieżanie i nowe oświetlenie. Ale to informacje sprzed lat. Znalazłem taki artykuł z gazety z 2002 roku: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,35825,642005.html "Gdzie w Krakowie zjeżdżano Wesoła Polana (przy kościółku) - do końca lat 70., działał wyciąg zaczepowy, a stok był oświetlony; jeszcze cztery lata temu odbywały się tam zawody Kubusia Puchatka. Polana Pod Krzyżem - do lat 80., na dziko, do góry pieszo. Sikornik (za strzelnicą) - był stok i przedwojenna drewniana skocznia narciarska z naturalnym rozbiegiem i zeskokiem; rozebrana w latach 50. Lisi Wąwóz w Lasku Wolskim - niebezpiecznie i na dziko, przed zjazdem trzeba było wycinać krzaki; dziś - nie wolno! Jeżdżono też w rejonie Kopca Krakusa, a nawet z wałów wiślanych." A to artykuł z 2008: https://gazetakrakowska.pl/w-lasku-wolskim-moze-stanac-wyciag/ar/73030
 7. Dostępne już są zimowe (2019/2020) rozkłady lotów tanich lini lotniczych (Wizz Air, Ryanair, Easy Jet). Bilety także w sprzedaży, można coś upolować. Z Krakowa doszło sporo kierunków w tym również narciarskie (np. Turyn, Kutaisi).
 8. pawelb91

  Kasprowy Wierch

  Powoli klaruje się pogoda na przyszły tydzień, trzeba będzie jeszcze poszusować
 9. pawelb91

  Kasprowy Wierch

  Na Strbske skipass kupcie online przez gopass, 10euro w kieszeni.
 10. pawelb91

  Kasprowy Wierch

  W prognozach zima wraca w Tatry. Poczekam na dwa ładnie dni pod rząd i wtedy będę atakować Kasprowy na koniec sezonu.
 11. Bałwanek piękny, może przywoła jeszcze powiew zimy tej wiosny
 12. Jako że Saas-Fee doszło do sezonówki Magic Pass to myślimy żeby może też odwiedzić to miejsce, będziemy mieć od noclegu ok 60km w jedną stronę, trzeba będzie zobaczyć jak to wychodzi logistycznie i cenowo z parkingiem przed miejscowością która jest wyłączona z ruchu samochodowego.
 13. Ostatecznie tak, ale były pomysły na coś nowego, bliższego. Nowości do rozważenia w przyszłości.
 14. pawelb91

  Kasprowy Wierch

  Ja jeśli się wybiorę to raczej później na dwa dni, prognozy się trochę kotłowały i na razie nie zdecydowałem się jechać.
 15. Do południa w poniedziałek 8 kwietnia można jeszcze zakupić MagicPass po najniższej cenie. Poniżej krótkie podsumowanie marcowego wyjazdu. 10 dni jazdy w marcu (w dniach 4-13). Pogoda tym razem dużo słabsza niż w lutym. Po trwającej nieprzerwanie 3 tygodniowej lampie akurat nadeszły zmiany w pogodzie. Podczas 10 dniowego pobytu kształtowało się to tak: 1 dzień lampa, 3 dni słońce z chmurami, 2 dni mocny wiatr oraz opad śniegu i słaba widoczność, 4 dni zachmurzenie oraz zmieniająca się widoczność w ciągu dnia. Odwiedzone ośrodki: 1x Grimentz - Zinal 1x Saint-Luc - Chandolin 2x Crans Montana 2x Vercorin 4x Anzere Dolina Rodanu, okolice Sionu Anzere Crans Montana Idealne okoliczności na obszerne skręty na dużej prędkości Trasa na którą zeszła lawina w lutym: Grimentz - Zinal Saint-Luc - Chandolin Vercorin VID_20190311_124359.mp4 To tyle w temacie Magic Pass w tym sezonie
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...