Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Włochy, czy jechać ???????????


Korba88

Rekomendowane odpowiedzi

Włochy, czy jechać ???????????

Byłem już tam ze 3 razy i w tym sezonie też jadę. Dla mnie super chociaż trzeba powiedzieć, że nie ma tam jazdy poza trasami( bo nie ma śniegu i nie wolno), trasy uklepane, wszystko sztucznie naśnieżane, ale jazda pefekcyjna, zwłaszcza na tych nowych nartach typu fischer rc4 czy sl9 czy sl11. Równo, szeroko i jak kto woli strom to stromo, jak łagodniej to też jest. I słońce, chociaż w tamtym sezonie pod koniec stycznia było -20 i wiatr, ale słońce było.

Polecam szczerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy, czy jechać ???????????

Ja byłem w Moenie Nidaleko Canacei(Ten sam skipas) i w ieden dzień wybraliśmy się na narty do Canacei- porażka : na dole w Cancei centrum parking płatny 3e chyba, z parkingu trzeba przejść przez ulicę(ludzi przeprowadza policjant bo ich tyle jest a samochodów jadących jeszcze więcej)jak już przejdziesz to następna niespodzianka kilometrowa kolejka do kolejki(gondoli)- co prawda na to jest rada bo można wyjechać samochodem ok.5 km. w górę i jesteś w sercu terenu narciarskiego(tutaj już normalnie parking bezpłatny). Wsiadasz w 1 z2 gondoli i do góry, wysiadasz z gondoli i co widzisz: milionyyyyyyyy ludzi i beton(czyli twardo i oblodzone) pod nartą .

Muszę jeszcze dodać że byliśmy tam w styczniu czyli w niskim sezonie.

Natomiast Moene mogę polecić, tylko że z samej miejscowosci nie da się jeździć na nartach- trzeba dojechać do terenów narciarskich (3 w odległości od 4 do 10 km od centrum) trasy perfrkt przygotowane równiutko jak na stole.Na col Margaricie są trasy że jak się zatrzymasz i popatrzysz przed siebie i nie będzie nikogo za siebie też nie będzie nikogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy, czy jechać ???????????

Wyjazd na rower to duzo mniejsze koszty niz na narty, bo spanie jest tansze w lecie i wyciagow mozesz nie uzywac (czesc wyciagow zabiera rowery wiec uzywac mozna oczywiscie). A jesli chodzi o skakanie to facet ja jestem oldboyem, stare kosci oszczedzam, jezdzimy na goralach glownie szutrowymi dorgami po dolinkach i przeleczach do ok 2000 mnpm, typowe singletracki troche mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy, czy jechać ???????????

Byłem 2 razy w tym rejonie w styczniu, ściślej w Val Gardena. Mieszkaliśmy przy samej FIS'owskiej trasie zjazdowej Saslong (zjazd mężczyzn PŚ przed Swiętami Bożego Narodzenia), czyli z bezpośrednim dostępem do czegoś, co nazywa się Sella Ronda i łączy 4 doliny - Val Gardena, Alta Badia, Arabba i Val di Fassa - tam właśnie jest Canazei.

Generalnie - trasy na Sella Ronda bardzo tłoczne, mnóstwo ludzi, trzeba uważać, aby zdążyć do właściwej doliny. A po zamknięciu wyciągów za taksówkę zbierającą spóźnialskich trzeba zapłacić majątek.Ja traktowałem Sella Ronda jako drogę do innych terenów narciarskich - szczególnie polecam Alta Badię i "Ski Carosello" - zróżnicowane trasy z przewagą niebieskich, ale jest też piękna trasa (slalom-gigant kobiet w ramach PŚ) z Piz La Villa do miejscowości La Villa.

"Nad" samym Canazei są dwa tereny narciarskie - Col Rodella oraz Belvedere z dość ciekawymi trasami czerwonymi.

Generalnie - cały dzień można jeżdzić bez odpinania nart po różnych terenach (ja to akurat lubię).

W samej Val di Fassa są też inne terny. W pobliskiej Albie tereny Ciampiac połączone w zeszłym sezonie z terenali Beffaure.

Jest przełęcz Costalunga. Niedaleko jest właśnie Moena.

Nie starczy 6-dni, aby wszystko ogarnąć.

Ale.

Śniegu raczej mało (jak pada to święto). Wiadomo - armatki nasypią. Czyli na trasach biało ale wkoło bywa szaro. Trasy twarde, ale później mocno rozjeżdzone (dużo ludzi - szczególnie dojazdówki w ramach Sella Ronda).

Trzeba jednak spróbować.

I zaglądać na www.dolomitisuperski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...