Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dojazd do Les Deux Alpes od strony włoskiej


stillgs9

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w marcu wybieramy się do Francji (Les Deux Alpes). Mam ochotę na przejazd północną częścią Włoch.

Wątpliwości budzi we mnie ostatni odcinek drogi tj Mongenevre -Briancon- La Grave-Les 2 Alps ( droga D1091).

Do grudnia droga ma być zamknięta - remontowany tunel Chambon.

Może ktoś już jechał tamtędy. Jak z przejezdnością w połowie marca ? Czy Francuzi starają się z utrzymaniem ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wariancie miałbyś 2 duże góry do przeskoczenia po drodze: Montgenevre (1850m) i Col du Lautaret (2050m, pomiędzy Briancon, a La Grave). W przypadku dużych opadów śniegu na obu mogą Cię uziemić i jesteś w "czarnej". No ale to przed wyjazdem będziesz widział jaka pogoda się szykuje...

Ta droga jakiś tam sens ma, chociaż osobiście bym wybrał tradycyjną drogę przez Grenoble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tymi górami, ale po części jest to, to co lubię np. przejazdy zimą Bormio-Livigno, Val di Fassa -Val Gardena.

Lubię zmieniać trasy, a nudzi mnie ta przez Niemcy, tym bardziej, że pojadę  2 dni, co pozwala się porozglądać.

Jako, że wypadnie mi nocleg po drodze, nie mogę czekać na prognozy pogody (nocleg po drodze rezerwuje wcześniej).

W przypadku załamania pogody, nie widzę faktycznej alternatywy - droga przez tunel du Frejus jest bez sensu.

Chociaż, tą drogą pchają się nawet polskie autobusy. W zeszłym roku w styczniu autobus ze znajomą zawrócili Francuzi do tunelu.

Cóż pozostanie chyba droga standardowa.

Dziękuję za konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stillgs9 napisał:

Jak z przejezdnością w połowie marca ? Czy Francuzi starają się z utrzymaniem ?

w połowie marca to tam już jest wiosna, droga przez Montgenevre i Lautaret jest zazwyczaj czarna i sucha

(pomijam śnieżna kataklizmy ale o tej porze roku w tym rejonie prawdopodobieństwo jest znikome)

ostatnio byłem tam na przełomie stycznia i lutego 2012 i tylko auta z napędem na tylną oś musiały zakładać łańcuchy.

Raz w nocy spadło ok. 70cm śniegu to droga była zamknięta do 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Wlałeś nadzieję w me serce :).

Jeszcze tylko pytanie czy zdążą z tunelem Du Chambon.

https://inforoute.hautes-alpes.fr/wir3/cols_en.html

O ile rozumiem mają skończyć do 15 grudnia.

Tak więc, chyba będę miał okazję sprawdzić, jak w głęboką depresję wpadli Włosi po pożegnaniu z mistrzostwami ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...