Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ubezpieczenia


Sztorm

Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczenia

Ja biorę ubezpieczenie PZU Wojażer.

Kraj wyjazdu: Austria

Cel wyjazdu: turystyka, uprawianie narciarstwa rekreacyjnie (niestety dopłata 50%)

Liczba dni: 4

Zakres ubezpieczenia:

- koszty leczenia i assistance Lux - suma ubezp. 40'000 EUR

- ubezp. następstw nieszczęśliwych wypadków - suma ubezp. 4'000 EUR

- OC w życiu prywatnym - suma ubezp. na osobie 20'000 EUR

Składka ogółem: 33 zł

Kwota śmieszna, a wiadomo że o wypadek na stoku nie trudno.

Podczas ostatniego wyjazdu na Hintertux miałem okazję korzystać z tego ubezpieczenia. Zdarzenie błahe, ale obsługa centrum alarmowego PZU wzorowa.

Niedziela, ostatni dzień na Tux'ie, o godz. 11.00 mój brat stwierdza, że źle się czuje i postanawia zjechać na dół na parking. O godz. 14.00 dzwoni, że bardzo źle się czuje: jest bliski omdlenia, ma mrowienie na twarzy i rękach. Wszyscy przerażeni zjeżdżamy na dół. Dzwonię do obsługi centrum alarmowego PZU: pan spisuje nr polisy, nr kontaktowy, nasze aktualne położenie i objawy brata. Po 5 min PZU oddzwania: potwierdza zawarcie polisy i dopytuje się szczegółowo o stan zdrowia brata. Po 10 min dostajemy adres kliniki w Mayrhofen. Dojeżdżamy własnym autem, choć PZU proponuje nam karetkę. W klinice wszyscy poinformowani już na nas czekają. Biorą brata w obroty: badanie moczu, krwi, EKG, ... Wszystkie badania zajmują ok. 1,5 godz. W międzyczasie PZU kilkakrotnie dzwoni i pyta się, czy wszystko jest ok i czy czegoś nam jeszcze trzeba. Po 2 godzinach brat wygląda prawie jak nowo narodzony, dostał coś na wzmocnienie, wyniki wszystkich badań, diagnozę oraz "litanię”, co ma zrobić w Polsce. Jedziemy do domu. W trakcie jazdy do Polski PZU jeszcze dwukrotnie dzwoni i upewnia się, że nie jest potrzebny specjalistyczny transport do kraju.

Szacuję, że zaoszczędziliśmy ok. 400 EUR oraz najważniejsze czas i nerwy.

Na pewno nie pojadę już na wyjazd zagraniczny - a szczególnie narciarski - bez wykupionego ubezpieczenia. Dla mnie PZU jest sprawdzone.

Uffff Myślę, że nikogo nie zanudziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenia wkrótce...

Uwaga!!! Już testuję system zawirania ubezpieczeń turystycznych (narciarskich) przez internet. Za kilka dni będziecie sie mogli ubezpieczać na www.skionline.pl.

Na razie sam się ubezpieczyłem, bo za kilka dni wyjeżdżam, i sprawdzam jak działa cały system od zalogowania do otrzymania polisy.

Ja ubezpieczyłem się na 5 dni: narty, koszty leczenia 30 tyś Euro, NNW, OC 30 tyś Euro i zapłaciłem 29 zł.

Co Wy na to? Ciekawy jestem Waszych opinii czy będziecie skłonni ubezpieczać się tą drogą: z domu, w dowolnym momencie, wybierając samemu opcje ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenia

Ubezpieczenie absolutnie konieczne, lepiej nart zapomnieć niż ubezpieczenia.

Jeden z uczestników wyjazdu w Dolomity nie zawarł odpowiedniego ubezpieczenia (bez narciarstwa - albo chciał zaoszczędzić, albo agent dupa) i pierwszego dnia o 9.30 zerwał więzadła w kolanie. Skuter, karetka, szpital i się okazało, że złe jest ubezp., no to założyli jeszcze gips i to kosztowało ok 4000zł. A tak to by miał operację w Cavalese i może by jeszcze pojeździł w życiu, a nie tyko wirtualnie.

Pomijam ...drobny fakt, że pierwszego dnia, że pierwszy zjazd, że na pewno bez rozgrzewki gość się puścił czarną trasą Ciampac długą ze 3 kilometry i stromą jak sk... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenia

ja zwykle kupuje w ELVIA....

skoro neckermann z tego korzysta to wychodze z zalozenia ze takie biuro nie wiazalo by sie z jakims podejrzanym ubezpieczycielem... koszty; za kompleksowe ubezpieczenie z ratownictwem, helikopterem, kradzierza bagazu i sprzetu, rezygnacji z wyjazdu (jak robisz jakies rezerwacje duzo wczesniej), OC, NW... itp... itp... okolo 20EURO za osobe...

rodzinne 2dorosle + 2 dzieci 43EURO....

mowie tu o alpach...

taniej wychodzi na czechy i slowacje i polske....

pozdr

siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenia

Zebranie jak największej liczby informacji o firmach ubezpieczeniowych a przedewszystkim o tym, czy jeśli się już ubezpieczymy w wybranej firmie, to będzie to działać sprawnie jest rzecza bardzo ważną dla wszystkich.

Dzięki za szeroki odzew i proszę jeszcze o więcej , a szczególnie o wypowiedzi tych osób które były zmuszone do skorzystania z takiego ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axelcarver

Ubezpieczenia

wykupuje co roku alpenverein karte - koszt okolo 50 eur rocznie i jestem bardzo zadowolony - duze znizki na noclegi w schroniskach - zwraca sie w ciagu pierwszego wyjazdu - nie mialem przyjemnsoci z tego korzystac ale wobrazm sobie ze to jest niezle

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...