Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór Narty Typu Master


Godryk

Rekomendowane odpowiedzi

1. Płeć - Facet

2. Wiek -28

3. Waga -77

4. Wzrost -191

5. Na nartach jeżdżę od 25 sezonów, (50-70 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na ....

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - W trakcie zamawiania Head Raptor B2

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Head ils rd 165 / Stockli Laser Sx Fis

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -Sportowa po przygotowanych stokach SL/GS

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic G9 186 r26 / Head Rebels 186 r25 / Nordica Dobermann GS WC 184 r 25 /  Atomic G9 183 r24

11. Mój budżet na narty to około 2000-3000zl

 

Witam

Jako ze powoli moje stare Stockli Laser SX Fis docierają do końca swojego żywota poszukuje nowych nart by je zastąpić. Poszukuję narty typu Master do jazdy po tyczkach w Polsce. Jako że część forumowiczow ma spore doświadczenie może rozwiejecie moje wątpliwości dotyczące wyboru "gigantki". Chodzi mi głownie o kwestie czy na "Polskie" ustawianie tyczek według was lepiej sprawdzą się narty typu 180-183 z r wynoszącym 23-25m czy narty dłuższe 186 z r 25-27 tutaj do wyboru np modele Atomica  Salomona czy Heda (np Rebelsy 181r 25 vs 186 r25). Modele krótsze zazwyczaj opisywane są jako modele Master dłuższe Junior. Teraz pytanie do was czy modele Junior nie będą nartami o mniejszej sztywności?
Bedę wdzięczny za każdą propozycje czy przemyślenia od Was
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem.Chodzi jednak o to ze narty to nie tylko promień ale i charakter  i np opanowanie Rossigniola r27 czy nawet 30 jest niczym w porównaniu ze starą Nordica Dobermannem R28. Niektóre narty są wredne, niektóre bardzo sztywne a inne znowu zbyt elastyczne czy nawet łopocące Jedne pięknie trzymają krawędź inne nie itd.. Co za tym idzie ciężko jest je porównać gdy nie ma się możliwości  testowania ich w rożnych warunkach na różnych stokach czy ustawnikach tyczek.
Sadzę więc ze przed zakupem warto wypytać weteranów którzy maja okazje ujezdzc dane narty i np powiedzą ci ze Nordica jest sztywna i stabilna ale cieszko przechodzi z krawędzi na krawędź ze Rossigniole telepią na lodzie. No i może ktoś zna odpowiedz na pytanie z początku. Master VS Junior bodajże U16 "(183r24 vs 186r26) czy oprocz promienia i długości jest różnica w sztywności tych nart? W Hedzie dłuższa narta ma nawet o pół metra mniejszy promień i szerszy dziób wiec wydawało by się ze ma same zalety, ale czy nie ma innych różnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...