Narty - skionline.pl
Jump to content

Spiochu

Members
 • Content Count

  473
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Spiochu last won the day on August 17 2018

Spiochu had the most liked content!

Community Reputation

457 Excellent

About Spiochu

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Personal Information

 • Imię
  -
 • Miejscowość
  Śląsk
 • About me
  https://www.skionline.pl/forum/topic/22429-spiochu-powitanie-po-latach/

Ski equipment

 • Narty marka
  SL i GS
 • Buty marka
  Twarde
 • Gogle
  Srebrne

Skills

 • Styl jazdy
  skuteczny
 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  30

Recent Profile Visitors

2,573 profile views
 1. Ładna trasa i super pogodę trafiliście, ale 10 godzin? Takie kolejki były? ;)
 2. Waga dotyczy Revolution, nie R12/FR14. W tym drugim przypadku, rezygnacja ze sprężyn wydaje się wątpliwa. (nowy model jest lżejszy o 35g ale to 10% masy wiązania) Co do plastików. Kamizelki kuloodporne, czy nawet siatki wyhamowujące pociski przeciwpancerne, robi się z polietylenu. Jedynie jest to odmiana o bardzo długich łańcuchach.(UHMW PE) Po milion i więcej monomerów w łańcuchu. A jak oceniacie nowe wiązania Fritschi Xenic? Czy to dobra alternatywa dla R12? W niektórych aspektach, wydają się nawet lepsze.
 3. Nowe wiązania R12/FR14 nie mają sprężyn z przodu. Dlaczego tak jest? Na jakiej zasadzie przód wypina? Są mniej bezpieczne niż te ze sprężynami? Np. starsze raider?
 4. Czy kiedyś ten skipass obejmował też lodowiec Kitzsteinhorn? Jest jakaś sezonówka, która go obecnie obejmuje?
 5. https://kmsport.pl/wiazania-narciarskie/122-wiazania-marker-comp-20.html Co prawda tylko od 11 ale za to do 20. ;)
 6. Czyli ok. 1000Eur za nocleg i skipassy dla rodziny 2+2. I jeszcze tłuc się do Francji. Kompletny bezsens.
 7. To bez znaczenia, bo nauki z nauką też sobie radzą. Opuszczanie kilku tygodni, to nie to samo co olewanie szkoły. Nie znam badań statystycznych, ale przypuszczam, że dzieci które coś trenowały wyczynowo, dobrze radzą sobie w życiu zawodowym. Są lepiej zorganizowane i przyzwyczajone do ciężkiej pracy, Nie bez znaczenia jest aspekt zdrowotny, choć w przypadku wyczynu, można przesadzić w drugą stronę. Jednak WF to najważniejszy przedmiot w szkole. Dla wielu rodziców niestety odwrotnie.
 8. Większość dzieci trenujących wyczynowo, opuszcza po kilka i więcej tygodni. Nie tylko w narciarstwie. Wśród tych, które znam wszystkie radzą sobie z nauką, Sam najlepszy sezon miałem w klasie maturalnej (60 dni na stoku - mieszkając w Łodzi). Na studia dostałem się wszędzie tam gdzie chciałem. Nie mam dzieci, ale jak będę miał, to raczej podejścia nie zmienię. Obawiam się jednak, że do tego czasu "mądrzejszy" system, mi na to nie pozwoli,
 9. Każdy termin, poza świętami i feriami. W Polsce chyba (jeszcze) nie ma kar pieniężnych za opuszczanie szkoły. Jakby syn miał opuścić 2-3 miesiące to bym się zastanawiał, ale tydzień a nawet kilka tygodni w sezonie mu nie zaszkodzi. Jak jest bystry to sam nadrobi, jak nie jest, to po nartach można zagospodarować trochę czasu na naukę. Co do mniej popularnych ośrodków, to ktoś tu znał takie miejsce w Austrii, gdzie jest jeden czy dwa wyciągi i kilka tras. Podobno nie ma tam nigdy tłoku i jest bardzo tanio.(karnet w cenie noclegu) No i oczywiście Stożek w Wiśle, też nigdy nie ma kolejek. http://stozekwisla.pl/index.php?id=5298
 10. Niektóre pytania w stylu "Czy przestałeś bić żonę?"
 11. Ostatnio wpadły mi w oko narty Armada Invictus 89 ti https://armadaskis.com/en-us/product/invictus-89-ti/ Taliowanie 129-87-119,5 R17m 171cm waga 1600g/szt Rdzeń drewniany (topola + wstawki jesion), 2 warstwy blachy aluminiowej (titanalu), Rocker na dziobie. Jeździł ktoś z was na tym sprzęcie? Przy okazji, można je kupić bardzo tanio, ale nie w interesującej mnie długości: https://ski24.pl/narty-meskie/22525-14412-narty.html
 12. Kup sobie slalomki dowolnej firmy. (które będą najtańsze), bo i tak wszystkie są bardzo podobne. Powinieneś znaleźć coś w granicach 1500-2000zł. Długość 165cm, będzie bardziej uniwersalna niż krótsze. Resztę kasy przeznacz na kurs kwalifikacyjny: Np. tutaj: http://nartus.pl/kursy-kadrowe/#kwalifikacyjny To jest najlepsza i najtańsza forma szkolenia, nawet jeśli NIE chcesz zostać instruktorem. No i przydałoby się zacząć ćwiczyć na siłce, żeby w pełni wykorzystać sportową nartę. Tylko na początek bardzo lajtowo, żeby kontuzji nie złapać.
 13. To że widuje się dzieci, nie jest żadnym wyznacznikiem. Wiele dzieci, jeździ lepiej niż dorośli. Na rowerach się nie znam, ale na nartach widziałem już 6-latkę, która jeździła lepiej niż 99% ludzi na tym forum. Na ostrych zakrętach, łatwiej też się zmieścić na dziecięcym rowerku, a to jest główna trudność tych tras. Oczywiście zgadzam się że nie jest to żadne Enduro czy DH. Nawet dla mnie nierówności (na zielonych), nie stanowiły wielkiego problemu (ale na fullu)., jednak ciasne zakręty były ciężkie do przejechania.
 14. Spiochu

  Wisła Skolnity

  Przeczytaj jeszcze raz: " JC pisze że jest początkujący, a jest równie doświadczonym rowerzystą co narciarzem. W górach, jak się domyślam, też sporo jeździł, jedynie nie po takich ścieżkach. " Jak widzę wszystko się zgadza. Nawet zamieszczasz relacje z górskich wycieczek: Ja na rowerze nie jeżdżę wcale, nawet go nie posiadam. W ciągu ostatnich 20 lat, wsiadałem na rower kilka razy.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...