Narty - skionline.pl
Jump to content

Spiochu

Members
 • Content Count

  1,223
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Spiochu last won the day on September 16 2020

Spiochu had the most liked content!

Community Reputation

1,285 Excellent

About Spiochu

 • Rank
  Stara gwardia

Personal Information

 • Imię
  -
 • Miejscowość
  Śląsk
 • About me
  https://www.skionline.pl/forum/topic/22429-spiochu-powitanie-po-latach/

Ski equipment

 • Narty marka
  SL i GS
 • Buty marka
  Twarde
 • Gogle
  Srebrne

Skills

 • Styl jazdy
  skuteczny
 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  30

Recent Profile Visitors

4,926 profile views
 1. Mitek, Były stoki, gdzie na trening można było przyjechać bez licencji. Gdybym pojechał to też bym się łapał do Twojej definicji? Jak ktoś nie trenuje to raczej SL przy orczyku nie jest dla niego atrakcyjny.
 2. Najbardziej wkurza, że będzie trzeba nabijać kasę pasibrzuchom z PZN i płacić za jakąś durną licencję. Na treningi jeżdżę od lat, ale świstków nie kolekcjonuję. Podobnie jak dzieci pani Emilewicz. Gdyby dziennikarzyny nie zrobiły afery, można by dalej trenować normalnie.
 3. O wszystkim jak zwykle decyduje nasz strach. Gdyby każdy właściciel otworzył wyciąg/knajpę/hotel. Gdyby każdy z klientów odmawiał wykonywania poleceń policji... Nie wystarczyłoby służb i miejsc na komendach. Nie pomogli by terytorialsi czy inni karczyści. Wystarczyłby "tylko" bierny opór, nie potrzeba niczego niszczyć ani organizować rozruchów. To niestety jednak utopia...
 4. A ja się biorę za naukę niemieckiego. Tylko pytanie, czy za rok-dwa, CH nie zamknie się na wszelką emigrację.
 5. Limitu wiekowego nie ma. Jeśli jesteś zdrowy to możesz wziąć udział. W wieku 71 lat będziesz najstarszym uczestnikiem, ale nic to nie zmienia. Tylko pospiesz się z robieniem kursów. W kolejnych latach będzie Ci trudno zmieścić się w limicie czasu w GS/SL dla instruktorów. ;) Co do terminów, pytaj w szkółce. Takie kursy organizują również inne szkółki z licencją SITN A+B. Nartusa mogę osobiście polecić, ale większości innych szkolenie też jest na dobrym poziomie.
 6. Witaj na forum, ładny awatar 1. Całość kwoty przeznacz na buty. Muszą być idealnie dopasowane (ciasne) i z 4 klamrami. Twardość mało istotna, ale te najbardziej miękkie możesz ominąć. 2. Odwiedź sklep ski-fanatic w W-wie. Nie musisz u nich nic kupować (jest drogo) ale zobaczysz jak się profesjonalnie dobiera buty. W żadnym innym sklepie w Polsce, czegoś podobnego nie spotkałem. Potem poszukaj dobranego modelu gdzieś taniej. 3. Nadal dbaj o formę i zacznij jeździć na rolkach, to bardzo pomaga w narciarstwie. 4. Korzystaj jak najwięcej z instruktorów. Na dalszym etapie war
 7. Gdzie kupiłeś i jaki rozmiar? Tak jak Mario pisał, nie łącz tych butów z (bardzo) lekkimi nartami. Co znaczy do wszystkiego? Narty zjazdowe chyba jakieś masz? Jeśli na stok coś masz, to narta 80-90mm pod butem i ok. 1,5kg + wiązania typu ATK R12/FR14 + Twoje buty. Będzie to zestaw dość ciężki, ale powiedzmy, że ujdzie. Będzie średni do jazdy i do podchodzenia ale bez szału.
 8. Pamiętam klasę maturalną. Mój rekordowy sezon. 60 dni na stoku Co prawda część już po maturze na lodowcu, ale w zimie ze 45dni było a mieszkałem w Łodzi i nie miałem auta. Na studia dostałem się gdzie chciałem, nawet na prywatną uczelnię za darmo. To nie jest kwestia wyjazdów czy szkoły tylko motywacji do nauki. A jeśli ktoś samodzielnie nie ogarnie, to zamiast trudnych studiów lepiej uczyć się układać płytki lub coś podobnego. Często finansowo, nawet lepiej na tym wyjdzie. Nie wiem jak teraz, ale kojarzę, że na medycynę było najtrudniej się dostać. Na Politechnikę pr
 9. Ja swoich też się nie pozbyłem. Może zamontuje do nich jakieś lekkie wiązanie (wcześniej miałem szynowe Fritschi Diamir). Na wąskie źleby i leśne przecinki nic lepszego nie ma. Jedynie w Alpy bym nie polecał. Na lodwocu mniej bezpieczne a z foki podchodzi się tak sobie.
 10. A używałeś Hagan Off Limits 133cm? Przepaść jaka je dzieli je od Extreme jest większa niż między SL FIS a kartonowym badziewiem z marketu.
 11. O właśnie. Dużym obciachem jest jeszcze jazda z kijkiem do selfie. Ostatnio bardzo popularna.
 12. MarioJ, przy odpowiedzi uwzględnij też poziom zawodnika. Ktoś z czołówki pewnie nawet na sprzęcie zjazdowym by zrobił ze 3k przewyższenia w jeden dzień, a dla laika takie shifty mogą być barierą podejścia na Skrzyczne.
 13. Największy obciach to zawodnicza guma i wielki balon z przodu. Co do kombinezonów, to chyba całkiem dobra opcja do jazdy. Tylko w knajpie nie praktyczne.
 14. Author, może zamiast narzekać w co 2 poście, jak to tragicznie jest w gastronomii, zatrudnij się w innej branży? Łatwiej przeczekasz Covid, frustracja będzie mniejsza i jeszcze jakaś kasa wpadnie.
 15. Czy ja napisałem, że nie wynika? Zresztą, nie jestem żadnym przeciwnikiem medycyny. Chodzi mi jedynie o to, że medycyna tylko w niewielkim stopniu wydłuża nasze życie. Wzrost długości życia to nie tylko efekt medycyny, ale (w odniesieniu do odległych czasów) przede wszystkim poprawa warunków życia.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...