Narty - skionline.pl
Jump to content

Spiochu

Members
 • Content Count

  685
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Spiochu last won the day on December 1 2019

Spiochu had the most liked content!

Community Reputation

622 Excellent

About Spiochu

 • Rank
  Stary wyjadacz

Personal Information

 • Imię
  -
 • Miejscowość
  Śląsk
 • About me
  https://www.skionline.pl/forum/topic/22429-spiochu-powitanie-po-latach/

Ski equipment

 • Narty marka
  SL i GS
 • Buty marka
  Twarde
 • Gogle
  Srebrne

Skills

 • Styl jazdy
  skuteczny
 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  30

Recent Profile Visitors

3,203 profile views
 1. To ma sens. Kurde, wkleił do góry nogami. Zawsze południe jest na dole.
 2. Szczyrk na dole, po prawej Bielsko-Biała i Czechowice. Po lewej Skoczów, Cieszyn?
 3. Przy bilecie za "czysta" kara "pińcet+" byłaby nieadekwatna. Każdy kto regularnie chodzi po Tatach, płaciłby mniej więcej tyle samo co obecnie, tyle że za rok z góry. A jednodniowe wycieczki by zrobić fotkę nad Mokiem, skutecznie by ta cena zniechęciła.
 4. Zlikwidować wszystkie kolejki, fasiągi i bryczki w Tatrach. Przenieść Sylwester ze Sławomirem do Warszawy. Wejście na teren TPN, tylko posiadając imienny bilet roczny w cenie 300zł. Pobyt bez biletu, kara minimum 5k zł. Kilka drobnych zmian a jak pięknie zrobiło by się w Tatrach.
 5. Najprostszy kątownik 88 lub 87 + diament 100 jak najlepszy + imadła (polecam 2x modelarskie Stanley). Ostrzysz najlepiej codziennie Od czasu do czasu dajesz do serwisu by przeszlifować ślizgi i naostrzyć bardziej zgrubnie.
 6. Zazwyczaj z czarnej 33a skręca się w lewo w trawers do gondoli. Czyli obie trasy łączą się w jedną. Nie da się tego zrobić bezkolizyjnie. Mogliby jedynie postawić siatki.
 7. Można uregulować kwestię alkoholu na stoku. Przykładowo (proszę nie czepiać się szczegółów): Zakaz sprzedaży alkoholu na stoku i w pobliżu (w godzinach funkcjonowania wyciągów) Dopuszczalne 0,5 promila w czasie jazdy na nartach. Powyżej 0,5 do 1.0 mandat 1000zł i zatrzymanie karnetu na 1 dzień. Powyżej 1.0 mandat 5000zł + koszty pobytu na izbie wytrzeźwień. Wyrywkowe kontrole na wyciągu lub przy bramkach. Oczywiście nikt takich przepisów nie wprowadzi, bo byłby nieopłacalne dla ośrodków. Szybkiej i niebezpieczniej jazdy, uregulować za bardzo się nie da. To wymagało by bardzo skomplikowanych przepisów i kontroli.
 8. Solidne nachylenie, jest na większości trasy, po prostu tego nie widać na zdjęciu. Jak nie wierzysz to przyjedź i pomierz.
 9. Ta trasa ma maksymalne nachylenie ok. 30 stopni (57%). Jest bardziej stroma niż większość czarnych w PL. W miejscu wypadku jest jednak lekkie wypłaszczenie.
 10. W związku z awarią prądu, kto w Niedzilę kupił karnet w kasie, dostaje karnet 1-dniowy za free na dowolny termin w tym sezonie. https://www.jasna.sk/hory/lyzovacka/jasna-live
 11. Prawie wszystkie lepsze zawodniczki jeżdżą w AZS Wintercup, dlatego MPA jest mało popularne w młodych rocznikach. https://pasja.azs.pl/azs-winter-cup-wystartowal/
 12. Nie o to chodzi, że ośrodki są takie same. Białka ma lepszy klimat Podhala i bardziej płaskie trasy. Szczyrk ma większe wysokości, ciekawsze trasy i dużo więcej klientów w pobliżu. Każdy ośrodek ma plusy i minusy. Każdy z tych ośrodków, może zapewnić podobną jakość klientom. Białka wywiązuje się mniej więcej z obietnic (nigdzie nie reklamują i nikt nie oczekuje od nich czarnych FISowskich tras). Szczyrk aspiruje do bycia równorzędnym a nawet lepszym od konkurencji. Mimo posiadania potencjału zarówno górskiego jak i biznesowego (lokalizacja), nie potrafi zapewnić nawet zbliżonej jakości usług, dla typowego klienta feryjnego. Jestem przekonany, że TMR stać na to, by rozwiązać problem naśnieżania w Szczyrku, nawet przy takich zimach jak obecna (trochę mrozu jednak było). Na razie jednak stosują strategie "golenia frajerów" i nie widzą sensu zwiększenia nakładów na śnieżenie. Co do klimatu i aktualnej zimy. Myślicie, że teraz jest tragicznie? W 2007 roku, w styczniu, zamknięto Białkę!
 13. W oderwaniu, od tego, które buty są lepsze, nie bardzo rozumiem Twoją idę ich doboru. Najpierw kupujesz za wąskie, teraz zbyt obszerne. Nie próbowałeś szukać dobrych? Fischer Travers to but bardziej podejściowy, do tego ja mam tańszą, bardziej miękką wersję, więc nie trzymają dobrze w zjeździe. Poza tym jeszcze nie próbowałem dopinać ich mocniej. Nie mniej jednak F1 też by mi nie trzymały specjalnie lepiej. Zupełnie inaczej wspomniane Dalbello Lupo Air. One zapewniały dużo lepsze trzymanie od F1 (mierzyłem za duże, a mimo to tak było) oferując taką samą wagę i nawet większą wygodę chodzenia. Jedynie przełącznik ski-walk to była tragedia. Szkoda, że nie są zupełnie popularne w Polsce i do tego koszmarnie drogie.
 14. Ja zaczynam wątpić, czy takie super oszczędne śnieżenie, będzie w dłuższej perspektywie opłacalne dla akcjonariuszy. Białka zbudowała swoją renomę nie tylko na nowoczesnej infrastrukturze, ale również "gwarancji" śniegu. Jeśli symbolem SMR będzie trawa i kamienie to w końcu i zyski spadną. TMR nie ma jednak normalnych właścicieli (większość akcji posiadają bliżej nieokreślone fundusze). Bardzo możliwe zatem, że perspektywa długoterminowa, nikogo nie interesuje.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...