Narty - skionline.pl
Jump to content

Spiochu

Members
 • Content Count

  1,343
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Spiochu last won the day on September 16 2020

Spiochu had the most liked content!

Community Reputation

1,437 Excellent

About Spiochu

 • Rank
  Stara gwardia

Personal Information

 • Imię
  -
 • Miejscowość
  Śląsk
 • About me
  https://www.skionline.pl/forum/topic/22429-spiochu-powitanie-po-latach/

Ski equipment

 • Narty marka
  SL i GS
 • Buty marka
  Twarde
 • Gogle
  Srebrne

Skills

 • Styl jazdy
  skuteczny
 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  30

Recent Profile Visitors

5,368 profile views
 1. Spiochu

  Upgrade rolek

  @marionen Piękne relacje ale odbiegasz od glownego watku. Tez jedzilem na tepych krawedziach i nartach nigdy nie smarowanych ale to nie byla ta sama jazda. Kiepsko nasmarowana narta jedzie zupelnie normalnie. Jesli do narty przykleja sie snieg to to nie jest kiepsko, tylko tragicznie. (Tak jak zapieczone lozyska) Slizgi nie sa juz takie same jak kiedys. Oczywiscie moga sie zdarzyc warunki bardziej wymagajace odnosnie smarowania ale na trasach jest to bardzo rzadkie. Zazwyczaj na sztucznie sniezonej trasie jest lod lub beton. Krawedzie trzeba ostrzyc codziennie a i to nie w
 2. Spiochu

  Upgrade rolek

  Codziennie? To co 3 niedziele nie wystarczy? Co do łożysk, to ja właśnie byłem wcześniej przekonany o konieczności częstego serwisu. Czekałem aż zaznaczą buczeć, czy słabo się kręcić, ale to nie następowało.
 3. Źródło czy nie, to i tak słabo. A skąd czerpiesz informacje o aktualnych wypadkach? Na stronie Topr podają dopiero po kilku dniach.
 4. "Rzetelne" info na stronie TPN: https://tpn.pl/zwiedzaj/komunikat-lawinowy Na głównej stronie podają: "Brak Zagrożenia Lawinowego" a jest trójka!!
 5. Spiochu

  Upgrade rolek

  Nie jest aż taki straszny. Na studiach trzeba było się niemal w nim kąpać po każdych laborkach i tylko trochę skórę wysuszał.
 6. Lasek to raczej nie było, ale panie jak najbardziej.
 7. Spiochu

  Upgrade rolek

  W serwisie deca powiedzieli mi, że to zajmie 2 tygodnie.
 8. Spiochu

  Upgrade rolek

  Tyle, że właśnie są sprawne i to jest dziwne. No dobra, jedno się zużyło z całego kompletu. Porównywałem z ludźmi na rollcampie i większości się gorzej kręciły, a są to pasjonaci, którzy częściej serwisują sprzęt. A czy amator poczuje różnicę? Taaak i to ogromną. Jazdę na rolkach, zaczynaliśmy kilka lat temu razem z siostrą. Wysiadamy z auta na płaskim parkingu i ubieramy rolki. Siostra Fitness Fila z łożyskami abec 5 lub podobnymi. Ja na powerslide s4. Gdy siostra staje na rolkach to stoi i próbuje się jakoś ruszyć. Kiedy ja stanąłem na rolkach to one zaczęły same jechać. No i jechał
 9. Spiochu

  Upgrade rolek

  Wiem, że na zawody to inna bajka, ale te łożyska to rewelacja. Kręcą się niewiele gorzej, niż jak były nowe. Także jak ktoś jest leniwy, polecam zakup ILQ9, są bardzo drogie, ale odchodzi problem częstego serwisu (do użytku rekreacyjnego). https://www.skatepro.com.pl/27-17228.htm
 10. Spiochu

  Upgrade rolek

  Jeśli chodzi o serwis łożysk. Nigdy ich nie czyściłem i dalej działają bardzo dobrze. Nawet jak zmieniłem kółka (zużycie) to przełożyłem te stare łożyska. Tylko, że to ILQ 9 a ja nie jeżdżę po syfie.
 11. Jak jest gwarancja to git, ale dopłacać do niej nie ma sensu nawet 100zł. Mnie się jeszcze żadne narty nie rozkleiły (pogiąłem 5 par i jedne złamałem). Większości znajomych też nie. Taki przypadek zdarza się rzadziej niż 1 raz na 100 par nart. Biorąc pod uwagę wartość nart 2000zł, to taka gwarancja jest statystycznie warta 20zł (2000zł/100).
 12. Źródła nie znam. Na OLX radzę kupować z odbiorem osobistym. Zdarzało mi się wysyłkowo, ale jest pewne ryzyko. Same narty (nowe) można natomiast kupować bez gwarancji. Ta i tak się do niczego nie przyda. Jak się wygną lub złamią to większość firm nie uznaje gwarancji a inne problemy są bardzo rzadkie.
 13. To normalna cena. Zawsze tyle płace.(lub mniej) Jak to możliwe, że ludzie tak przepłacają w sklepach? Może to być starszy rocznik, ale to bez różnicy.
 14. Takie? : https://www.olx.pl/d/oferta/nowe-narty-zjazdowe-head-wc-rebels-sl-CID767-IDIsLsN.html#5d89b24e45
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...