Narty - skionline.pl
Jump to content

Spiochu

Members
 • Posts

  1,940
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Spiochu last won the day on October 8 2021

Spiochu had the most liked content!

Personal Information

 • Imię
  -
 • Miejscowość
  Śląsk
 • About me
  https://www.skionline.pl/forum/topic/22429-spiochu-powitanie-po-latach/

Ski equipment

 • Narty marka
  SL i GS
 • Buty marka
  Twarde
 • Gogle
  Srebrne

Skills

 • Styl jazdy
  skuteczny
 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  30

Recent Profile Visitors

7,260 profile views

Spiochu's Achievements

Stara gwardia

Stara gwardia (5/6)

2k

Reputation

 1. Spiochu

  Pożegnanie

  W oderwaniu od tego czy warto się szczepić czy nie. Nieszczepieni niczego nie rozwalają. Rozwalają to rządy krajów. Patrzysz przez pryzmat własnych korzyści. W Twoim interesie są obowiązkowe szczepienia, a w moim inne nakazy. Tylko ja nie staram się forsować takich nakazów/zakazów, pomimo że ich brak, również zagraża mojemu życiu lub zdrowiu. Jeśli jednak chcesz by więcej ludzi się szczepiło, możesz po prostu do tego zachęcać. Np. publikując rzetelne dane z badań, które udowadniają skuteczność szczepionek. Osobiście zacząłem nawet rozważać szczepienie. Zastanawia mnie jednak ogromna liczba zachorowań w krajach, gdzie mamy duży % zaszczepionych. Nawet jak nie ma odporności stadnej i tak powinno być mniej zachorowań niż w poprzednich falach.
 2. Spiochu

  Pożegnanie

  Tu było potrącenie i to przez zwykłego busa a nie dużą ciężarówkę. Potrącony uderzył się w głowę i od tego zmarł. Po prostu to utopijna wizja.
 3. Spiochu

  Pożegnanie

  W firmie w której pracowałem, zginął człowiek potrącony na parkingu przez cofającego busa. (z prędkością 5-10? km/h). Nie leżał w kamuflażu na asfalcie...
 4. Spiochu

  Pożegnanie

  Jeśli wsiadasz do samochodu to nawet jadąc maksymalnie ostrożnie i z poszanowaniem wszelkich przepisów i tak istnieje ryzyko, że kogoś zabijesz. Jeśli jedziesz, to znaczy, że to ryzyko akceptujesz.
 5. Spiochu

  Pożegnanie

  @artix Mam wrażenie, że stworzyłeś sobie emocjonalną historię, której ja nie napisałem. Podałem tylko swoje obserwacje, tego co widzę na drogach i statystyki policyjne. Nic nie pisałem o tym, w jaki sposób sam jeżdżę. Co do ryzyka, to mając dzieci akceptujesz ryzyko, że coś im się stanie. Żebyś stanął na rzęsach to ryzyko będzie zawsze. Mniejsze lub większe, ale będzie. Możesz tylko zgrywać głupa i udawać, że Ciebie nie dotyczy. Podobnie jak Ci którzy jeżdżą "szybko i bezpiecznie".
 6. Spiochu

  Pożegnanie

  W 2020 roku na drogach zginęło 44 dzieci w wieku 0-14 lat. Ok. 2/3 jako pasażerowie samochodów. (Żródło: Raport Komendy Głównej Policji) Zatem jako pieszy zginęło 10-15 dzieci z populacji ok. 5 500 000 czyli 0,0002%. Na pasach jeszcze mniej, a idąc po lody prawdopodobnie żadne. Po co zatem kierować się emocjonalnym historyjkami, jeśli nie mają one pokrycia w statystykach. Na drogach ginie o wiele większy procent dorosłych przechodniów jak i kierujących pojazdami. Uczestnicząc w ruchu drogowym akceptujemy pewne ryzyko, podobnie jak przy każdej innej czynności. Nieprzepisowo nie jeździ 5% idiotów ale praktycznie każdy kierowca. Jedni naginają te przepisy mniej a inni bardziej, ale większość znacznie. Zresztą przy polskiej organizacji ruchu i ilości bezsensownych znaków, jazda przepisowa jest w zasadzie niemożliwa. Jeśli większość akceptuje nieprzepisową jazdę to po co tworzyć coraz większe represje. Większość zdecydowała, że taki poziom ryzyka jej odpowiada. Do tego te represje są nieskuteczne, a bardzo skutecznie utrudniają ruch. Zwężenia czy szykany to kompletny bezsens. Na budowanej A1 tysiące kierowców udowodniło że można jechać 150km/h na pasie o szerokości 2m, a zamiast skupić się na obserwacji otoczenia, pilnujesz przeszkody. Do mijanki często jest wyścig kto pierwszy. jedynie progi i fotoradary działają, ale punktowo. Pomiędzy nimi dalej można cisnąć. Według w.w. statystyk najniższa liczba zabitych na drogach na 100tys mieszkańców (4.2) jest w województwie Śląskim. To właśnie tam, są najlepsze drogi. Projektowane pod ruch samochodów, a nie rowerów czy pieszych. Dla porównania w Dolnośląskim, które ma pełno takich cudacznych przeszkód, ten wskaźnik wynosi 5.7. Są oczywiście województwa, gdzie jest znacznie wyższy, ale to głównie regiony biedniejsze.
 7. Spiochu

  Pożegnanie

  Proponuję zakończyć dyskusję w tym wątku. Takie pożegnanie chyba wystarczy. Każdy się dowiedział o co chodzi.
 8. Spiochu

  Pożegnanie

  Coraz to nowe represje na drogach, niedługo całkowicie uniemożliwią normalną jazdę samochodem, ale Ty tego nie zrozumiesz. Będziesz z dumą toczył się 10km/h po progach zwalniających i uśmiechał się do fotoradarów.
 9. Spiochu

  Pożegnanie

  Założyłem wątek żeby się pożegnać, ale w międzyczasie ewoluował. Tak działają fora. Niestety forum to nie jest również miasteczko Pleasantville gdzie wszyscy się do siebie uśmiechają i klepią po pleckach. Dyskusje są wywalane jednak nie zależnie od tego, czy były kulturalne czy nie.
 10. Spiochu

  Pożegnanie

  Ale z czym sie nie zgadzasz? To nie jest watek o szczepionkach tylko o zamordyzmie wladzy. Obostrzenia dotycza rowniez zaszczepionych. To ze musisz pokazywac zaswiadczenie to przyklad represji.
 11. Spiochu

  Pożegnanie

  Chciałbym pokazać, że powstawanie totalitarnych reżimów to tylko w niewielkim stopniu zasługa Adolfa, Józefa, Fidela, czy Jarosława. To my sami tworzymy te systemy. Przez naszą wygodę, strach czy lenistwo. Zgadzamy się na kolejne ograniczenia, dostosowujemy się, bo zbyt trudno jest się temu przeciwstawić. Wybieramy łatwiejsze i wygodniejsze rozwiązania, bo przecież i tak "świata nie zmienimy". Nie chcę współtworzyć miejsca, który funkcjonuje na podobnych zasadach. Portal JC nie jest już żadnym forum. To miejsce w którym można coś napisać, ale jak się nie spodoba adminowi to wyleci do kosza. Problem obostrzeń covidowych to coś co nie tylko zrujnuje sezon narciarski. To zaburzenie światowego porządku. Zasad i wolności tworzonych przez stulecia. Tłumienie dyskusji na te tematy, to nic innego jak poparcie dla tworzących się dyktatur. Tymczasem problemy te mogą się okazać ważniejsze od naszej pracy, interesów, czy narciarskich wyjazdów. Dyskusyjne jest nawet zasłanianie się zdrowiem własnym i bliskich. Może się okazać, że wraz z rodziną przeżyjemy padnemię, tylko nie będzie już po co żyć dalej.
 12. Nareszcie się obudzili. Brawo!!!
 13. Spiochu

  Pożegnanie

  W związku z ostatnimi zmianami na forum chciałbym się pożegnać z innymi użytkownikami. Można tu było prowadzić wiele ciekawych dyskusji, niestety postawa admina to uniemożliwia. Dalsza aktywność jest zatem bezcelowa. Może jeszcze czasem zajrzę, ale pora przenieść się tam, gdzie jeszcze pozostała wolność słowa.
 14. Chore to jest od początku. Wszelkie lockdowny, certyfikaty, segregacje to nic innego jak wzorce rodem z głębokiej komuny, albo nawet Korei Północnej. Zamiast z tym walczyć ludzie skupiają się na jakiś durnych podziałach zasczepieni/niezaszczepeni, albo w maseczkach/bez masek. Dla narciarstwa jest to szczególnie niekorzystne, bo to biznes sezonowy, a wyjazdy lubimy planować z wyprzedzeniem. Natomiast obecnie nikt nie wie, czy w Austrii będziesz mógł pojeździć Np. w styczniu. Nawet przyszyły tydzień może być niepewny. Ja bym polecał wstrzymać się z wyjazdami do krajów, które prowadzą tak chaotyczną politykę. Mniejsze wpływy szybko nauczą ich rozsądku.
 15. To w Austrii nie pojeździ, ale przynajmniej nauczy się czegoś na temat segregacji.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...