Narty - skionline.pl
Jump to content

Spiochu

Members
 • Content Count

  1,024
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Spiochu last won the day on March 21

Spiochu had the most liked content!

Community Reputation

1,063 Excellent

About Spiochu

 • Rank
  Stara gwardia

Personal Information

 • Imię
  -
 • Miejscowość
  Śląsk
 • About me
  https://www.skionline.pl/forum/topic/22429-spiochu-powitanie-po-latach/

Ski equipment

 • Narty marka
  SL i GS
 • Buty marka
  Twarde
 • Gogle
  Srebrne

Skills

 • Styl jazdy
  skuteczny
 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  30

Recent Profile Visitors

3,922 profile views
 1. Spiochu

  Gopass...

  Klepki to brakuje, stojącym 40 min w kolejkach. Teraz raczej mam blisko do Rzeczki Skitur raczej. Na ekstremy to już za stary jestem. A z TMR radzę uważać, nawet sprzęt skiturowy, kupiony za ich kasę okazał się dziadowski
 2. Spiochu

  Gopass...

  Ja nie czekam do października ani grudnia. Nie kupuję też losu na loterii. W końcu olewam ten cały dziadowski tmr i przechodzę na nowy poziom narciarstwa.
 3. Ja nadal nie wiem czy rysunek Jeeba ma 4 czy 6 odcinków. Rozwiązanie zagadek polega na znalezieniu schematu, którym myślał układający zadanie. Rzadko jest on bezsprzeczny i pozbawiony luk. To może jeszcze proste zadanie z podstawówki. Dla inżynierów będzie to banał, ale dajcie szansę pozostałym. Narciarze startują z takim samym przyspieszeniem, jednak drugi zaspał na starcie i ruszył chwilę później. Dalej poruszają się ruchem jednostajnie przyspieszonym. Czy odległość między narciarzami? a) będzie malała b) nie zmieni się c) będzie rosła
 4. To jeszcze taka zagadka: Przyznam, że poległem mimo, że w dzieciństwie byłem najlepszy w szkole z matematyki. Czyżbym zdurniał na starość? A może system mnie tak ogłupił?
 5. Ja byłem na 6400m w niskich najeczkach i nawet mi się nie rozkleiły Na wszelkie trekkingi w suchym i ciepłym klimacie obojętne czy w Beskidach, czy w Himalajach polecam miękkie i lekkie buty z niezbyt sztywną podeszwą. Takie ciężkie łupy to tylko większy wysiłek i szansa na obtarcia. Na niższe temperatury, też są już lekkie modele biegowe lub turystyczne. https://www.dynafit.com/sky-pro-08-0000064055?number=08-0000064055_0000000034&c=516552 https://www.scarpa.com/mountaineering/ribelle-tech-od Sztywny but jest potrzebny tylko zimą w stromym terenie pod raki automaty.
 6. No właśnie, mało kto zna definicje. Znasz błędną i nie rozwiążesz zagadki. Zagadki tego typu sprawdzają przede wszystkim zdolność rozwiązywania podobnych zagadek Jeśli chciałabyś porównać możliwości umysłowe rożnych osób, musiałbyś zrobić testy o bardzo szerokim zakresie badanych umiejętności. Nawet takie testy niekoniecznie przełożą się na sukces zawodowy czy biznesowy. Tu liczą się dużo bardziej umiejętności "społeczne" a przeciętna inteligencja często jest wtedy atutem.
 7. Panowie, ale popłyneliście Chodziło mnie więcej o coś takiego: https://www.globetrotter.de/meindl-hikingstiefel-maenner-ohio-3-dunkelbraun-1226915/ Ewentualnie niskie i jeszcze bardziej miękkie.
 8. Wszystkim spanikowanym fanom nakazów, przypomnę może taki cytat: "They that can give up essential liberty to obtain a little safety deserve neither liberty nor safety." - Benjamin Franklin Moje tłumaczenie: Ci którzy rezygnują z podstawowej wolności by uzyskać nieco bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani na bezpieczeństwo.
 9. Nie jestem przeciwnikiem szczepień, ale bycie testerem, jakiegoś nowego wynalazku mi się nie uśmiecha.
 10. Słyszałem że da się zrobić TK (głowy) bez łapówki. Kolega dzwoni po karetkę, że spadłeś ze schodów i leżysz nieprzytomny. "Ocknąłeś się", ale nic nie pamiętasz. Wtedy zrobią od razu na NFZ. Innych metod nie znam. Jak ktoś zna to niech się pochwali.
 11. Panowie, dziękuję za rady. Zależałoby mi na butach ze skóry licowej (takiej gładkiej świecącej - w dużym stopniu wodoodpornej). Nubuk a już szczególnie zamsz nie wchodzi w grę. Do użycia przy trochę gorszej pogodzie lub jesienią. Na prognozowaną lampę biorę biegowe siateczkowe. (Adidas Response Trial)
 12. Za mało danych, żeby cokolwiek sensownego wywnioskować. Przykładowo próbki mogą mieć po 1/3 piasku z każdego wiadra. (kontrola 100%) Wtedy stwierdzenie jest prawdziwe. (Zakładając te same jednostki) Tylko niektóre błędy, wpływają na sens logiczny tekstu. Szczególnie, jeśli potrafimy się domyśleć kontekstu.
 13. Znacie jakieś buty górskie ze skóry licowej i BEZ membrany? I jeszcze żeby miały jakąś amortyzację.
 14. Znam profesora, który biegle posługuje się zarówno polskim jak i angielskim, do tego jest dobry w swojej (technicznej) dziedzinie. Cieszy się również szacunkiem na uczelni. Mimo tych wszystkich osiągnięć, to cham i prymityw. Jego światopogląd jest bardzo ograniczony, obraża innych i posługuje się populistycznymi hasłami. Znałem przynajmniej kilku robotników, którzy może używali przerywników na k, czy robili błędy językowe, ale przerastali go poziomem o głowę. Szkoła nie uczy myśleć, tylko wkuwać regułki (w tym gramatyki i ortografii) i jeszcze przekonuje, że jest to ważniejsze. Czy wpojone za pomocą linijki regułki utkwiły w Tobie tak mocno, że nie możesz pojąć ich małego znaczenia. Każdy myślący człowiek szybko wyłapie, że ważniejsza jest treść i zrozumiałość przekazu. Zgodność z regułkami to tylko kosmetyka. Lepiej jak jest zachowana, ale nie jest to kluczowe. Mozna bardzo spawnie sie porozumiewac robiac dziesiec bledow w jednym zdaniu. Nie każdy, kto ma inny pogląd, jest też niedouczonym chamem. Świat przynajmniej pod tym względem się rozwinął. Dążenie do perfekcji w gramatyce, ortografii czy kaligrafii, to marnotrawstwo czasu, w którym można przyswoić wiele ważniejszych umiejętności. Chociażby: To jest przykład, kluczowej umiejętności, która w naszym społeczeństwie kuleje i jest przyczyną poważnych problemów. Choć nowe programy edukacji, zakładały rozwój w tym kierunku, w praktyce dalej wygląda to słabo. Nauczyciele nie potrafią uczyć tej umiejętności, a czasami nawet jej nie posiadają. Ja z dyktand miałem podobne rezultaty, a edukacja w szkole nic nie dawała. Ortografii nauczył mnie dopiero Ms Word. Podkreślanie na czerwono, szybko poprawiło moją pisownie i nawet bez autokorekty, nie robię zbyt wielu błędów.
 15. Do błędnych prognoz, zakładających kilkanaście/kilkadziesiąt razy większą liczbę zgonów, jeszcze nikt się nie przyznał. To na ich podstawie było większość forumowych opinii o bezcelowości kwarantanny i spłaszczania krzywej (bo potrwało by to lata). Wirus okazał się mało groźny. Czy lepiej było wprowadzać kwarantanne i mięć mniej ofiar wirusa, a więcej innych skutków, okaże się z czasem.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...