Narty - skionline.pl
Jump to content

Spiochu

Members
 • Content Count

  1,099
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Spiochu last won the day on September 16

Spiochu had the most liked content!

Community Reputation

1,119 Excellent

About Spiochu

 • Rank
  Stara gwardia

Personal Information

 • Imię
  -
 • Miejscowość
  Śląsk
 • About me
  https://www.skionline.pl/forum/topic/22429-spiochu-powitanie-po-latach/

Ski equipment

 • Narty marka
  SL i GS
 • Buty marka
  Twarde
 • Gogle
  Srebrne

Skills

 • Styl jazdy
  skuteczny
 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  30

Recent Profile Visitors

4,389 profile views
 1. Tak jak Mitek zauważył najważniejsze są buty. Muszą być bardzo ciasne a zarazem wygodne. Trzeba dopasować nie tylko długość ale przede wszystkim szerokość. Po zmierzeniu stopy na miarce. Na dobre buty warto wydać każde pieniądze. Nawet 2 k zł.
 2. Stan ślizgu i krawędzi w momencie zakupu. Zrytego ślizgu sam nie poczujesz. Jedynie fotokomórka to zauważy. Krawędź naostrzysz a ślizg nasmarujesz. Na początku nie jest ważne że zostały cienkie krawędzie bo i tak nie będziesz ich ostrzył codziennie. Początkowe narty szybko też wymienia się na lepsze wraz ze wzrostem umiejętności. Miękkie narty i tak na lodzie nie trzymają.
 3. Stan ślizgu i krawędzi jest zupełnie nieważny dla osoby początkującej. Narty w zasadzie też. Byle nie były bardzo długie i sztywne. Kup jej cokolwiek w długości 155-160. Ważne żeby się podobały i były tanie. Dobre narty kupisz w przyszłości.
 4. Na trasach = na zjazdówkach. Przecież nie będę podchodził na fokach pod wyciągiem. (no chyba, że wyciąg nieczynny)
 5. Dzisiaj problemem nie byłyby narty tylko głowa. Przy większej ilości śniegu pewnie dałbym radę. Wtedy było bardzo wąsko. 170cm szer 72 to były moje pierwsze skitury. Też zjeżdzałem na nich jakieś żleby. Np. ze Świnickiej. Ale na tych krótkich było łatwiej. Natomiast w Alpach jak jest szeroko to na 40 stopniach zjeżdża się bez problemów.
 6. To ja jeszcze dodam, że większość swoich trudniejszych* zjazdów zrobiłem na na nartach 133cm R9,7m (Hagan Off Limits). I to nie na zasadzie, że się dało. Na tych nartach było najłatwiej, na innych (dłuższych) niekoniecznie dałbym radę. *- Nie były to może ekstremy, ale już całkiem strome żleby. Np. z Rysów.
 7. Chyba nie muszę pisać jaki chronotyp Skitury i tak lepsze niż zjazdówki. Można kondycją nadrobić późniejszą godzinę wyjścia. A na trasach, trzeba być zawsze przed otwarciem.
 8. Moje wiązania uszkodzone na Pilsku, podobno już naprawione. Trzeba szykować skitury.
 9. Przez lata jeździłem na narty komunikacją. Pamiętam setki przesiadek i całe noce spędzone w PKP/PKS. Pamiętam "rajdy" lokalnych busiarzy Pamiętam kilkugodzinne stanie na mrozie, w towarzystwie lokalnych meneli. Pamiętam jak 150 km zajmuje 12h. Pamiętam zimowy nocleg w pociągu na środku pola bez jedzenia, a nawet wody. Pamiętam kilku km spacer z dwoma parami nart. Musiałbym być bardzo biedny, żeby zrezygnować z samochodu. W ostatnich czasach, tylko kilka razy korzystałem z PKP, lub czekałem na kogoś kto jechał pociągiem. Praktycznie zawsze było pó
 10. Dynamicznym krótkim skrętem ciętym, nie da się przejechać 3 km na raz. Nie da się też jeździć cały dzień. Tylko że te kilkanaście skrętów przejechanych na 100% możliwości daje taką satysfakcje, że całodzienne zsuwanie się na czymkolwiek traci zupełnie znaczenie.
 11. AM to najbardziej uniwersalna narta, ale na skiturach. Na ratrakowanej trasie to padaka w 90% warunków. I NIE piszę tu o nartach allround jak Twoje Rally. Te na trasę nadają się dużo lepiej niż typowe AM.
 12. Takie narty to jest padaka do normalnej jazdy, do tego bardzo mało trwałe. Bargiel wziął takie na K2, bo były bardzo lekkie. Do jazdy z użyciem wyciągów, na pewno używa innych.
 13. AM według dzisiejszych standardów to 80-95mm pod butem. Zwykle też z rockerem i średnim/większym promieniem skrętu. Węższe narty NIE sportowe to allround. Wstałem dzisiaj o 12.00 ;) Ale co to ma za związek z GS? Uniwersalne są slalomki, ew. bardziej miękkie slalomki. GSy nie są w ogóle uniwersalne i nigdy ich nie polecam jako jedyne narty.
 14. 80+mm, ale ogólnie im szerzej tym gorzej
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...