Narty - skionline.pl
Jump to content

Spiochu

Members
 • Content Count

  433
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Spiochu last won the day on August 17 2018

Spiochu had the most liked content!

Community Reputation

433 Excellent

About Spiochu

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Personal Information

 • Imię
  -
 • Miejscowość
  Śląsk
 • About me
  https://www.skionline.pl/forum/topic/22429-spiochu-powitanie-po-latach/

Ski equipment

 • Narty marka
  SL i GS
 • Buty marka
  Twarde
 • Gogle
  Srebrne

Skills

 • Styl jazdy
  skuteczny
 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  30

Recent Profile Visitors

2,351 profile views
 1. Proszę o szczegóły bo pierwsze słyszę o takich rakach. Nawet hybrydy ważą ponad 500g. Nie lepiej śpiwór x-lite 200? Waga 350g a termika na pewno lepsza. Tylko ta cena.
 2. Tylko wagonika. W Gąsiennicowej już z buta. Dało się zjechać z 2/3 trasy. To był chyba 2006, więc dość dawno. Koło 10 Czerwca nastąpił atak zimy. Akurat byłem w Zako turystycznie. Zakupiłem więc narty (wypożyczyć nikt nie chciał) i wykorzystałem ten ostatni opad
 3. Wiem że wysoko lubi mocno świecić. Czytałem już książkę w namiocie, nie zdejmując okularów kat. 4 Na nartach najważniejszy jest jednak kontrast. Dobranie odpowiednio ciemnej/jasnej szyby nie wystarcza. Do dragonów masz różne szybki, te srebrne podają przepuszczalność światła 20%, czyli średnią ale z uwagi na lustro na słońcu też jest nieźle. Przy całodniowej jeździe w lampie są za jasne i trochę męczą, ale widać dalej dobrze. We mgle jak pisałem, lepszy kontrast od jasnych szybek, pomimo że są za ciemne. https://supersklep.pl/i263081-gogle-dragon-dx-skully-lumalens-silver-ion?gclid=EAIaIQobChMI9NPqmd-Z4gIVEqaaCh3uzg9zEAQYBSABEgKc7_D_BwE https://europe.dragonalliance.com/collections/lumalens-technology Szybkę można dość łatwo wymienić bez żadnych narzędzi ale nie jest to super wygodne rozwiązanie. Możesz sobie dobrać jeszcze tą Dark Blue (4%) i zupełnie przezroczystą (81%) ale to już będą razem trzy.
 4. Ja (prawie?) zawsze zjeżdżam w goglach a podchodzę w okularach lub bez okularów (mgła), więc nieco inaczej to wygląda. Wspomniane Dragony ze srebrną szybą dają radę w ostrym słońcu ale zapewniają również dobry kontrast we mgle. Wiele jaśniejszych szybek (żółtych, jasnopomarańczowych) dawało gorszy efekt przy słabej widoczności. Potencjalne straty w widoczności, czy ochronie oczu (przy upadkach i jeździe po lesie) to bardzo poważne wady, w stosunku do uzyskanej korzyści wagowej. Jeśli ultralekkie gogle będą sporo gorsze* to już lepiej urwać jedną klamrę w bucie by zyskać na wadze. * - Nie testowałem tego 40g modelu, jeśli jest bardzo dobry (w co wątpię), to problemu nie ma.
 5. Z ciekawości zważyłem swoje normalne gogle. Dragon DX silver ion - 117g. Cena poniżej 200zł Ja zostanę przy nich. W goglach liczy się dla mnie dopasowanie i kontrast widzenia, który w tym modelu jest bardzo dobry. Jeśli chodzi o wagę to dla mnie istotna jest waga zjazdowa plecaka, więc gogli się wtedy nie liczy. Najlżejsze pewnie będą okulary na gumkę i brak dodatkowych gogli.
 6. Ilu jest strażników TANAP? Po polskiej stronie, wiele tras nie jest udostępnionych do wspinania ani nie ma na nich szlaku. Szczególnie widoczne jest to w 5 stawach.
 7. Pamiętam jak w środku maja przechodziłem na nartach przez Wielki Staw a na Kasprowym jeździłem najpóźniej 15 Czerwca, więc wcale mnie te warunki nie dziwią.
 8. Ten sezon jest bardziej śnieżny ale dobre warunki wiosną to nic wyjątkowego. Zazwyczaj najlepsze warunki w źlebach występują w kwietniu i w maju, czyli wtedy, kiedy obecnie skituring jest zabroniony. To tak jakby udostępnić Tatry do wspinania ale tylko od Października do Czerwca. Dawniej na skiturach można było nawet zostać przestępcą (granica - brak Schengen) a na Słowacji poruszanie się zimą było nielegalne ale z uwagi na mała popularność tego sportu, wszyscy mieli to gdzieś. Teraz sytuacja wygląda nieco inaczej.
 9. Jak jest teraz z przepisami w TANAP odnośnie skiturów? Są wyznaczone terminy i rejony? W praktyce ktoś ściga za nieprzestrzeganie? Jakie grożą mandaty?
 10. Ta regulacja może być istotna. Moich Camp XLC 390 nie dało się zamontować do niektórych butów z uwagi na zbyt duży skok regulacji.
 11. ~MichalR Dlaczego zakladasz, ze nie probowalismy?
 12. Ja tam bym chętnie pojechał z jakąś fajną zawodniczką. I nawet nie wiedziałbym, że to obciach. Tylko ja nie jestem rowerzystą, podobnie jak Ci ludzie z Everestu, nie czują się alpinistami.
 13. Ciekawy film. Byłeś na tej wyprawie? Opowiesz coś więcej?
 14. Patrząc na ten wątek przypomniała mi się historia jak lata temu na forum narciarskie, wszedł jakiś dzieciak z czołówki polskiego freestylu. Nie chcę podawać nazwiska więc nazwijmy go S. Posiadał bardzo duże umiejętności jazdy, lecz poziom jego postów był zupełnie inny. Wymądrzał się strasznie i obrażał innych użytkowników. Wtedy bardzo fajnie podsumował go ktoś ze starszyzny. "S lata wysoko, ale intelektualnie wali glebę!"
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...