Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria październik, czy można pojeździć? HELP :)


jakubw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym się wybrać z Lubą mą na nartki do Austrii na początku paździenika. Miałaby być to nasza podróż poślubna, więc chciałbym, żeby nie wyszła z tego jakaś kicha. I tu moje pytanie.. czy wiecie jakie są wtedy warunki? Jedni znajomki proponują lodowiec, drudzy odradzają bo płasko, mało tras i da się pojeździć 2 h z rana bo potem wszystko płynie. No i sam nie wiem czy warto tłuc się tyle kilometrów, ze strachem czy będzie sie dało pojeździć czy wyjdzie jedna wielka klapa.

z góry dzięki za wszelkie informacje

serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria październik, czy można pojeździć? HELP :)

W tym terminie odradzam długoterminowe planowanie, a mianowicie jeśli możesz to wstrzymaj się z tym do ostatniej chwili, sprawdź pogodę i warunki(w tv: 3SAT codziennie od 8 do 9 rano panorama Alp na żywo i internet)

Jak lubisz bardziej strome trasy to na TUX w dolinie Zillertal/Tyrol

pozdrawiam sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria październik, czy można pojeździć? HELP :)

Drogi JakubieW

>Jedni znajomki proponują lodowiec,

No i nie ma innego wyjścia. Tylko lodowiec Ci zostaje, bo nawet jeżeli byłby gdzieś indziej śnieg (co byłoby cudem) to wszystko będzie zamknięte!!!

>drudzy odradzają bo płasko, mało tras i da się pojeździć 2 h z rana bo potem wszystko płynie.

Oj! To Ci "znajomki" chyba nie byli w październiku na lodowcu. Prędzej spodziewaj się regularnej zimy, niż roztopów. Myślę tu o mrozach, a mniej o opadach śniegu. 2-3 lata temu byłem w Soelden w październiku i ... było w dzień -15C (na lodowcu). Owszem tras na lodowcu jest mniej ale coś za coś! ale, ale przecież to będzie podróż, to nie martw się, że nie będziesz miał co robić po nartach ;)

I pamiętaj szukaj kwatery cichej, z kominkiem i ... ale to juz Twoje preferencje ;)

>No i sam nie wiem czy warto tłuc się tyle kilometrów,

Ja bym jechał!!! Nawet jak nie pojeździsz za dużo na nartach, masz piękne góry, zachody słońca, wieczory przy kominku i ....

Śmiało!!! Ja to też przerabiałem .... lat temu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...