Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Panander rządzi ? ;)


Nowy użytkownik

Rekomendowane odpowiedzi

widzieliście ostatnie wyniki PŚ ? (oczywiście ,że tak ! ) : GS-M Svindal (Atomic górą :)!! SL-K Schild (Atomic górą :) !!. .. ten post to "odpowiedź - żart" na "Palander rządzi.." . Proszę nie traktować tego postu jako atak na "Fiszerowców" . Chcę tu tylko powiedzieć , że to ludzie jeżdza na nartach a nie narty z ludzmi na grzbiecie a dotyczy to nie tylko zawodowców.

Od lat działam w branży fotograficznej i tutaj panuje podobna sytuacja. Posiadacze canonów udowadniają "nikonierom" wyższość ich canonów nad nikonami i odwrotnie. I jedne i drugie mają swoje wady i zalety, i jednym i drugim robi się dobre zdjęcia. To my robimy zdjęcia a nie aparat. Są tylko dwa warunki : trzeba co nieco wiedzieć o fotografii i poznać sprzęt.

Wydaje mi się ,że podobnie jest z nartami . Mimo podobnego taliowania, charakterystyki, przeznaczenia itp jedne będą lepsze w ciasnym skręcie a inne w średnim itd itp. To my mamy kierować nartami a nie one nami. Oczywiście jednym deskom wystarczy "powiedzieć" jedźta w lewo ciasnym i już a inne trzeba będzie o to "mocniej poprosić" . Idealnego sprzęty NIE MA ! i nie będzie, bo po pierwsze technika idzie do przodu a po drugie co rok firmy muszą sprzedac nową kolekcję.

pozdrawiam wszystkich narciarzy bez względu na markę nart :) i życzę wszystkim śnieżnych i zdrowych (bez urazów kolan itp :) Świąt , nowych - najlepszych nart pod choinką i mnóstwo frajdy z jazdy na nartach, desce, rowerze.. lub na bele czym w przyszłym roku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panander rządzi ? ;)

Może najfajniejsi tak ale najlepsi (czytaj - większość fotografów sportowych) mają canony. wystarczy przyjrzeć się fotoreporterom jakiego sprzętu używają na zawodach, co najczęściej witać ? same białe "rury" (mam na myśli obiektywy a nie fotoreporterów :) , a co to oznacza ?? CANON :)

ps

nikonem też czasami robię (najczęściej zdjecia do dowodu itp) a takie cuś jak minolta (kiedyś niezła marka) to już nie istnieje, teraz to się nazywa sony :/

a tak wracając do najlepszych nart to...A... :o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panander rządzi ? ;)

He, he :)

Co do "rur" tych białych, wróciłem we wtorek z PŚ w Alta Badia i Val Gardena i ... moja nowa biała rura bardzo się sprawdziła, oj bardzo! 70-200 f2.8 L USM IS - wtajemniczeni będą wiedzieli dlaczego ...:)

Postaram się po świętach zaprezentować kilka fotek wykonanych z pomocą "białej rury", a tak na marginesie ... na 100 % fotoreporterów na stoku 98% mam białe rury + Canony ... czyli dołączyłem do tych wodogłowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panander rządzi ? ;)

Myślę, że Jarkowi chodziło o to , że producenci przez reklamę mącą w głowach "zwykłym" użytkownikom, amatorom. Zawodowcy wiedzą czym mają robić zdjecia, wybierają to co najlepsze. W narciarstwie jak wiadomo jest trochę inaczej, zawodnik wybiera lepszą ofertę a nie to co lubi.

ps

też kocham swoją eLkę :) jest the best

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie??

Centralnie nie wiedziałem ze Minolty nie ma już hehe. Pojebało sie tym wszytskim firmom i tyle.

A mam pytankko w takim razie jak tu tyle speców od aparatów czy mój "Słaby" Nikon 65 (model nie pamiętam) + 2 obiektywy wystarczą na robienie fotek w Krynicy z żonką i czy mam pędzic juz do sklepu i łykac canona?

I druga kwestia , jaki trzeba miec sprzet zeby robic wypasione zdjęcia rodem Pierelli Kalendar , bo nie ukrywam że chęnie porobił bym takie fotki moim koleżankom. Aha i jaka jest koszt takiego cacka.

Pozdrawiam i z góry dziękuje Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie??

F65 nie jest taki słaby :) ważniejsza jest optyka a nikon podstawową (amatorską) optykę ma całkiem niezłą. Absolutnie wystarcza ten komplet do robienia zdjęć i na pewno będzie lepszy niż jakikolwiek kompakt cyfrowy, a jeszcze jedno trzeba używac dobrych filmów :) (fuji !)

ad2 najlepiej mieć aparat srednioformatowy ("analog"+optyka ok 5-15 tys zł, cyfrowy bez optyki od 50 tys w górę) , jak cię nie stać na średni to mały obrazek - cyfra : Canon 5D (8500-9000zł + optyka), analog - mozesz nawet do swojego dokupic dobrą optykę (portretówka 85/1,8 - 1800-2000zł) , a teraz studio : lokal ????

najtaniej u siebie w mieszkaniu :) , lampy : dobre 5-7 szt (ok 10-15 tys) , tanie (chińskie) 2-4 tys , najtańsze (chińskie) 100-150 zł/szt , światłomierz- 1500-2500 zł, osprzęt do lamp (statywy, parasolki softboxy itp) 5000zł , system zawieszenia teł - 2,5-5 tys , tła firmowe (przydało by się z 5 :) ok 6-8 tys., tanie ok 1000zł

dobry statyw z głowicą 1000-1500zł. wolny czas, wyrozumiała żona lub jej brak, skrzynka piwa , wino -3 butelki , słoneczny brzeg - 1 butelka itp

...chyba nie chce mi się tego wszystkiego dodawać :)

... ale mozna tez robić taniej , w plenerze (np. najbliższy las, stara fabryka, nowa zelandia-i przy okazji pośmigać na nartach ;) , barbados, ministerski dworzec we włoszczowie(wej??), ....

a tak w ogóle wszystko do studia (made in china , ale chodzi) za małe pieniadze dostaniesz tutaj : www.funsports.pl

również pozdrawiam

ps

może będziemy mieli nowy dział forum ? "narty & foto" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie??

Łał ale jestem w szoku.

Raz- z powodu niesamowitej umiejetnosci pisania łatwo i szybko (tzn. Zrozumiale).

Dwa- takich informacji to nawet w sklepie nie podzacą --nieźle.

Aha i ciesze sie ze tak słabo nie wypada ten aparacik mój. Ale z tego co piszesz to mozna sobie kupic kopa takiego za nawet 50tyśków. To ja chyba dam sobie spokój bo to za tą kaskę mam np: dwa komplety michelin sport ps2 najlepiej ubute w 225/24/17 i mozna pszalec jak następny komplet w garażu na mnie czeka:) I do tego narty i cos na serfa można odpolic jakiegoś 4.70 na słabsze podmuchy, a co?

Wiec chyba zostane przy moim małym Nikonku i bede kupował spoko klisze :)

Moze jakis jeszcze obiektyw...

A do Chile i tak polece z żonką po nowym roku.. PEACE!!

Pozdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...